Викладання англійської мови в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти

З метою забезпечення готовності педагогів до впровадження провідних ідей Концепції нової української школи, згідно з планом МНМЦ 19 жовтня 2017 року на базі Вознесенської спеціалізованої школи І ступеня №1 відбулося засідання майстер – класу для вчителів англійської мови початкової ланки з теми «Викладання англійської мови в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти».

Під час засідання керівник майстер-класу Лисовська С.Р. ознайомила учасників з методичними рекомендаціями щодо організації навчального процесу з іноземних мов у 1-х класах експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів (додаток до листа МОНУ від 15.09.2017 №1/9-503), використовуючи при цьому інтерактивну форму обговорення інформації та обміну досвідом. Надзвичайно цікавою для всіх присутніх була презентація нового експериментального навчально-методичного комплексу Smart Junior 1 видавництва ММ publication, яку провела вчитель ЗОШ №8 Лісоченко І.В. Слід зазначити, що Ірина Вікторівна разом із своїм колегою Бусаргіним М.С. із цього навчального року стали учасниками пілотного проекту Нової української школи й викладають англійську мову у 1-х класах за новим Державним стандартом. Учитель поділилася своїми враженнями від перших спроб викладання англійської за новими методиками, чим і зарядила своїх колег неабияким оптимізмом, позитивними емоціями, бажанням працювати по-новому.

Після теоретичної частини Лисовська С.Р. провела мовний практикум, у ході якого відпрацьовувалися основні інструменти англомовного середовища на уроці. Учасники зібрання в командах створювали тематичні постери-порадники вчителя «Іnstructions» and «Motivation», які потім й представляли колегам.

Зробивши, таким чином, крок вперед до нової освіти, всі присутні вирішили на наступному засіданні майстер-класу поділитися досвідом проведення навчально-дидактичних ігор на уроках англійської мови з учнями різних вікових категорій, адже гра є невід’ємною частиною життєвого досвіду дитини й важливим способом отримання нових знань, умінь, навичок.

User comments

Оцінкою проведеного заходу став позитивний настрій учителів до впровадження інноваційних ідей, надія на дієвість механізмів реформування освіти, віра в те, що Нова українська школа відкриє дійсно нові можливості для оволодіння школярами іноземними мовами як інструментом міжкультурної комунікації та взаємодії.

Переконана, що спільно проведений методичний захід сприятиме й надалі обміну новим досвідом, професійному становленню й зростанню молодих учителів, удосконаленню фахової майстерності досвідчених колег.

Впровадження основних положень Нової української школи стане потужнім поштовхом для нових відкриттів в освітній галузі, що забезпечить якісно новий рівень навчання й виховання молодого покоління.

Шишкіна О.І., методист МНМЦ

Задайте свое питання