Вознесенський ліцей «Інсайт» - громадсько-активна школа

Громадсько-активна школа (ГАШ) – інноваційна модель навчального закладу, відкритого для діалогу та співпраці з владою, підприємствами, громадськими організаціями, батьками та всіма бажаючими долучитися до колективної справи.

Цього навчального року ліцей «Інсайт», як громадсько-активна школа, пропонує всім долучитися до впровадження соціально значущих проектів:

Соціальний проект «Швидка юридична допомога»(куратор Савицька О.А.). По своїй суті проект є унікальним та безкоштовним інструментом вирішення соціально-побутових проблем, що мають в основі юридичний аспект. Метою проекту є не лише допомога у вирішенні проблеми, а насамперед інформування громадян та побудова комплексного алгоритму вирішення їхніх юридичних питань. Більше того, особа, яка звернулася по допомогу, отримає не лише відповідь на своє питання, а й безцінний досвід та знання, що безумовно стануть у нагоді в майбутньому. Тільки разом, в командній роботі, «Швидка юридична допомога» та люди, у яких виникли проблеми або запитання в розрізі юриспруденції, зможуть знайти правильне рішення.

Проект «Разом до взаєморозуміння» (куратор Яланська К.Ю.). Мета проекту – психологічна просвіта батьків. Підлітковий вік — це один із найважливіших етапів життя людини, адже у ньому багато джерел і починань всього подальшого становлення особистості. Вік цей нестабільний, вразливий, важкий і виявляється, що він більше, ніж інші періоди життя, залежить від реальностей довкілля. У вихованні підлітків виникають деякі труднощі. Участь у проекті дасть вам можливість: правильно вибудовувати відносини з підлітком із урахуванням його вікових та індивідуальних особливостей розвитку, його інтересів; зрозуміти як виховати у дитини-підлітка відповідальність за його власні дії, поведінку і життя; покращити взаєморозуміння в сім’ї і правильно вирішувати конфлікти з дитиною-підлітком; побудувати з підлітком хороші відносини; правильно підтримувати дорослішання дитини-підлітка і його адаптацію до майбутнього дорослого життя; підвищити рівень впевненості і спокійно пережити кризу дорослішання вашої дитини-підлітка.

Проект «Життєві орієнтири» (куратор Яланська К.Ю.). Цільова аудиторія: учні 8-9 класів. Головною метою проекту є формування безпечного та цікавого простору спілкування, у якому можна вивчати себе, обмінюватися досвідом, розвиватися і навчатися новому. Що корисного може отримати підліток беручи участь у проекті? Вивчити себе, свої здібності і ресурси; отримати допомогу і підтримку групи; отримати допомогу з професійним самовизначенням; навчитися взаємодіяти один з одним у різних соціальних ситуаціях (партнерство, суперництво, конкуренція); навчитися ставити мету і реалізовувати її.

Проект «Комп’ютер для початківців» (куратор Момотенко В.М.). Мета проекту: безкоштовні консультації для користувачів-початківців, які не мають достатнього досвіду для повноцінного використання комп’ютерної техніки. Завдання: навчитися користуватися персональним комп’ютером, працювати в мережі Інтернет та використовувати Інтернет для спілкування, навчитися працювати з офісними програмами. Відвідувачі консультацій матимуть змогу отримати відповіді на питання. що стосуються роботи з персональним комп’ютером, з операційною системою комп’ютера, використанням комп’ютерної мережі Інтернет, використанням офісних програмам та програмам для спілкування засобами комп’ютерної мережі Інтернет.

Проект «Діалог поколінь» (куратор Крахмаленко І.В.). „Діалог поколінь” – це відгук на ті соціальні, економічні, етнокультурні питання, які ставить перед нами життя. Метою проекту „Діалог поколінь” є створення оптимальних умов для утвердження позитивного клімату в структурі суспільних відносин, покращення життя в процесі взаємодії поколінь на основі діалогу та практичної діяльності в духовній, соціальній та економічній сферах. Для досягнення поставленої мети ми прагнемо, щоб програма «Діалог поколінь» була спрямована на перетворення ліцею «Інсайт» на один із осередків єднання різних поколінь, на центр освітнього середовища міста, виведення навчального процесу за межі класу, з наданням переваги активним формам навчання та взаємодії учнів, батьків, дідусів і бабусь.

Проект «Володій українською!» (куратор проекту Грижимайло О.М.). Мета проекту: допомога у оволодіння правописних навичок, ознайомленні з основними вимогами до оформлення та заповнення ділових паперів; розвиток комунікативних навичок; вміння правильно та грамотно писати українською мовою. Завдяки участі у даному проекті мешканці міста та мікрорайону матимуть змогу зануритися в україномовне середовище, отримати знання з культури усного та писемного мовлення. Ми розкажемо про історію української мови, навчимо правильно вживати мовні форми, залежно від різних умов спілкування, запропонуємо цікаві та корисні теми для дискусій. Ці заняття допоможуть подолати мовний бар’єр та розширити свій словниковий запас. Участь у проекті передбачає використання технічних засобів, перегляд презентацій, що сприятиме швидкому та ефективному засвоєнню матеріалу.

На перше засідання ГАШ у новому 2017-2018 н.р. були запрошені батьки, дідусі та бабусі наших ліцеїстів. Команда однодумців колективу ліцею, а це учителі та лідери учнівського самоврядування, провела зустріч з новими членами ГАШ. Ми ознайомили присутніх з проектами, які діють у рамках нашої організації. Для громади надаються послуги правового характеру, проходить навчання інформаційної грамотності, здійснюється волонтерська діяльність, проводяться майстер-класи з виготовлення виробів з паперу тощо. Наші гості, а тепер уже й партнери ГАШ, радо ділилися своїми рецептами виховання дітей та онуків, згадували своє навчання в школі, пропонували ідеї спільного дозвілля, зокрема проведення свят чи спільних виїздів на природу, озеленення приміщення ліцею. Адже громадсько-активні люди прагнуть залишатися корисними для суспільства в будь-якому віці.

Тож запрошуємо громаду міста Вознесенськ до тісної співпраці з Вознесенським ліцеєм «Інсайт» у рамках роботи громадсько-активної школи. Ми вас чекаємо за адресою: вул. Героїв України, 5. Телефон для довідок (05134) 5-70-32.

Заступник директора Вознесенського

ліцею «Інсайт» з НВР Крахмаленко І.В.

Задайте свое питання