Вітер змін, або «ароматні» уроки літератури

(засідання ММО вчителів зарубіжної літератури на базі Вознесенського ліцею «Інсайт»)

Якщо людина за все своє життя

не понюхала жодної квітки,

зроду не глянула на зірку, нікого не любила …,

то це насправді не людина, а гриб.

Антуан де Сент-Екзюпері

Нова українська школа вимагає нового учителя. Креативного, позитивного, який уміє дивувати і мотивувати, вчить пізнавати та сприймати світ у всій його красі, залучаючи при цьому всі наші основні сенсорні системи. Адже майже 80% інформації ми отримуємо через очі, ще 10% – через вуха. А ось на долю нюхового, смакового і дотикового (тактильного) рецепторів припадає лише 8%, але їх значення не слід недооцінювати.

Отож, сьогодні (28.11.2017р) ми зустрілися в нашій Арома студії «Вітер змін», щоб обговорити питання, як зробити наші уроки «ароматними», поділитися родзинками та смаколиками нашої педагогічної кухні. Засідання дійсно перетворилося на такий собі обмін інгредієнтами кожної господині-філолога. Чого тут тільки не було: оригінальний мікс «Арома-імідж уроку» Башари К.О. – учителя ЗОШ №5; поезія та презентація «Запах грошей» Радченко К.М. (ЗОШ №4); розробка уроку «Запах рідного дому» за творчістю Дж. Байрона – Ященко І.О. (ЗОШ №5), огляд творів, пов’язаних з апельсином Руденко С.І. (ЗОШ №6). Збирала «ароматні» цитати та книги в українській та зарубіжній літературі наш керівник ММО Щупак І.В. Окреме дослідження Ірини Василівни було присвячене каві та «кавовим» книгам. Приємним ліричним подарунком для всіх стала поезія, написана Недавнім В.М. (ЗОШ №3). Вірш прочитала його колега Гриньова О.В.

Молодий учитель зарубіжної літератури ЗОШ №10, і приємно зазначити, наша випускниця 2013 року – Терзі Н.І. провела міні майстер-клас за біоадекватною методикою на основі вивчення повісті Е.Хемінгуєя «Старий і море». Використала для релаксаційного прийому такий образон як «море». А ось нагадала нам про наближення Новорічних та Різдвяних свят учитель ЗОШ №7 Андрухова Т.Д., яка представила проект «М.Гоголь «З любов’ю до України». Тамара Дмитрівна – справжній знавець народних традицій і звичаїв. Вона продумала кожну деталь – сіно, колоски, вишита скатертина, смачні пиріжки. А ще усім колежанкам подарувала наповнені квітковими пелюстками, прянощами, травами запашні мішечки, які власноруч виготовила й, звичайно, поділилася з нами цим секретом.

Протягом усіх виступів звучали такі приємні слова, відчувалися «запах рідного дому», «запах дитинства», «запахи щастя», «витончений аромат мрії». Зацікавила присутніх підготовлена нами інформація «Нобелівські нюхачі», «Література і парфумерія», «Сучасні «ароматні» книги».

Надихнула нас на вибір саме такої теми для обговорення книга «Як зробити смачний, ароматний, кольоровий урок літератури» Анни-Марії Богосвятської, канд. філол. наук, доц.кафедри гуманітарної освіти Львівського ОІППО, член-кор. НАНО.

Сподіваємося, що нові підходи, педагогічні знахідки, форми та прийоми на різних етапах уроку, почуті (і не тільки зі слів) у нашій Арома студії з теми «Ароматні уроки літератури», нададуть творчу сміливість сучасному педагогу.

Грижимайло О.М., учитель зарубіжної літератури ліцею “Інсайт”

Р.S. Від імені всіх присутніх учасників засідання і від себе особисто, слова вдячності Грижимайло Ользі Миколаївні за невтомну творчу працю, натхнення й любов, які вона так щиро, не очікуючи нічого в замін, дарує всім, хто її оточує: колегам, учням – усім, хто шанує рідну мову, цінить красу художнього слова, вбачає своє призначення в житті – нести людям добро.

Не можна не сказати про творчу вдачу надзвичайно активного керівника методичного об’єднання – учителя зарубіжної літератури ЗОШ №8 Щупак Ірину Василівну, яка щоразу віднаходить оригінальні ідеї й доносить їх до колег, уміє запалити вогник наснаги, що рухає до нових знахідок.

Окремі слова подяки – адміністрації ліцею «Інсайт» за створення атмосфери, сприятливої для активної співпраці, партнерства, педагогічної творчості.

Арома студія «Вітер змін» у Вознесенському ліцеї «Інсайт» – це провісник Нової школи, у якій діти навчатимуться, бо це цікаво й необхідно їм для того, щоб бути успішними у житті.

Методист МНМЦ Шишкіна О.І.

Задайте свое питання