Готуємось до ЗНО-2018

Запровадження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) в системі освітньої галузі України актуалізувало вирішення цілого ряду проблем, які виникали під час здійснення намірів випускників загальноосвітніх навчальних закладів продовжити навчання у вищій школі. В сучасних умовах запорукою успіху щодо здобування молодою людиною вищої фахової освіти є її власні можливості, її рівень знань, її результати зовнішнього незалежного оцінювання.

Випускник загальноосвітньої школи самостійно визначає навчальні предмети, з яких він буде проходити тестування, ВНЗ, в якому він може і бажає навчатися, вибирає форму навчання. Ці особливості спонукають випускників шкіл до нової філософії мислення – перехід від сподівання і надії до вдосконалення власної системи навчання, до поглибленого вивчення тих навчальних предметів, з яких мають наміри тестуватися.

Для забезпечення якісної підготовки до ЗНО в навчальних закладах міста проводиться змістовна інформаційно – роз’яснювальна робота з випускниками та їх батьками. Однією з форм підготовки до тестування є участь випускників у апробації тестових завдань, що проводиться Українським центром оцінювання якості освіти. Протягом листопада – грудня учні 11-х класів Вознесенської ЗОШ № 8 та Вознесенської ЗОШ № 10 взяли участь у апробації тестових завдань з української мови та математики.

Традиційно, з метою інформування та роз’яснення учням – випускникам та педагогічним працівникам особливостей проведення ЗНО, проводиться зустріч з представниками Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти. І цього року, 14 грудня, відбулася зустріч з провідним спеціалістом Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти Гончаренко Л.А. Присутні отримали змістовну інформацію щодо підготовки та проведення ДПА і ЗНО, реєстрації на основну сесію та пробне ЗНО-2018р, переглянули ряд презентацій для закріплення почутого.

Сподіваємося, що отримана інформація стане в нагоді кожному випускнику.

Наголошуємо, що інформацію щодо вступу до вищого навчального закладу ви можете отримати безпосередньо у Приймальній комісії. Навчальні заклади міста забезпечують проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи, реєстрацію на ЗНО, формування відповідних документів, направлення їх до Херсонського регіонального центру, отримання та надання випускникам результатів ДПА. Питаннями вступу до ВНЗ навчальні заклади не опікуються та не можуть надавати інформацію, що стосується роботи Приймальних комісій та безпосередньо вступу до ВНЗ.

Шановні випускники та їх батьки, пам’ятайте, що стратегічним ресурсом у сучасному світі є інформація. «Хто володіє інформацією, той володіє світом», – сказав колись Уїнстон Черчілль. Тож, бажаємо, майбутнім абітурієнтам, не просто мати інформацію, а і використати її в досягненні своєї мети.

Чехратова Т.А.,

методист міського науково-методичного центру

Задайте свое питання