День вшанування учасників бойових дій

160219Afgan15 лютого в Україні

відзначається День вшанування

учасників бойових дій

на території інших держав

(Указ Президента України від

11 лютого 2004 року №180/2004)

15 лютого 2016 року виповнилось 27 років із дня завершення неоголошеної війни. Вона тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, – наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, – також наш співвітчизник. За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз в Україні – понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами.
З нагоди відзначення 27-ї річниці виведення військ із Республіки Афганістан у навчальних закладах міста було проведено тематичні заходи та зустрічі учнівської молоді із учасниками подій війни в Афганістані.

Так, у спеціалізованій школі І ступеня № 1 проведено лінійку пам’яті воїнів, загиблих в Афганістані «Запали свічу пам’яті»;виховна година по класам «Загиблим в Афгані присвячується…»;по класам оформлено виставку літератури «Афганістан: на війні і після неї».

Для учнівської молоді гімназії організовано проведення урочистої лінійки “Афганістан – наш біль, наша пам’ять…” .Бібліотекар Шевченко Л.І. оформила бібліотечну виставку «Афганістан – вулкан і ломикамінь».Класними керівниками проведено виховні години за темами: «Відлуння афганських гір» (1-3 класи), «Афган, прописаний у серці» (4-5 класи), «А пам’ять серце береже» (6-7 класи) із запрошенням воїнів-інтернаціоналістів.

Вчителем історії Денисюк О.М. було проведено тематичний урок у 7(11) Г класі «І знов мені Афган приснився…».

Інформаційна година «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав» проведені для учнів 1- 4 класів ЗОШ №3, «Пекуча пам’ять про Афганістан», «Ціна чужої війни» для учнів 5-11 класів.

У Вознесенській ЗОШ №4 класні керівники провели виховні години на тему «Афганістан – ти біль моєї душі», тематичні уроки «Ти – вічний біль, Афганістан», урок пам’яті на тему «Крізь пекло афганської війни»; бібліотекар Куліш Т.В. у шкільній бібліотеці оформила виставку літератури «Пам’ять! Гірка пам’ять війни!».

OLYMPUS DIGITAL CAMERAКласні керівники ЗОШ №5 провели виховні години присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав «Бойові дії в Афганістані», «Земля просякнута кров’ю», «Ми славимо мужність і подвиг ваш», години спілкування «І пам’ять ожива вогнем пекучих ран».Вчитель історії Куріненко Т.В. організувала інформаційні хвилинки «Хвилина пам’яті про афганську війну».Учні 9 класів переглянули документальний фільм «І пам’ять серця, і вічний смуток».

Екскурсію до шкільної Кімнати Бойової слави для учнів 2-4 класів за темою «Стежками Афганістану» провела керівник музею ЗОШ №6 Мельник Л.А.Для учнів закладу проведені «Урок –подорож «Воєнним Афганістаном» у 8-Б класі , «Час і досі не загоїв рани, цей одвічний біль Афганістану» у 6-А класі, година спілкування «Забули б люди назавжди, всі війни, але героїв не забути» у 9-А класі , «Афганістан – біль в моїй душі» у 6-Б класі , «Афганістан 1979-1989» для учнів 4-Б класу, музейний урок для учнів 9-Б класу «Афганістан болить в моїй душі»

Класними керівниками 5-11-х класів ЗОШ №7 проведені уроки мужності «Пам’ять подвигу», в шкільній бібліотеці оформлена виставка книг «Час і досі не загоїв рани»,а з учнями 7-9-х класів проведені бібліотечні уроки «Вірні сини Батьківщини».Організована зустріч учнів 9 класу із учасником бойових дій в Афганістані Глазуновим Дмитром Костянтиновичем. Учні 8-9-х класів переглянули відеофільм «Прощавай, Афган!», силами учнівської молоді в закладі організована виставка стіннівок «Солдати миру».

Класними керівниками ЗОШ №8 проведено інформаційно-пізнавальну годину «Афганістан болить в моїй душі»;Вагнер І.В., бібліотекарем школи, оформлено книжкову виставку, підбірку матеріалів «Гіркий біль Афганістану – України душевні рани».Щупак І.В., керівником музею, оформлено пересувну виставку фотоматеріалів: висвітлення участі українських солдат і офіцерів у війні на території Афганістану в 1979-1989 рр. і вшанування пам’яті загиблих воїнів. Сидорук С.С. та Шарт С.І., учителями історії, проведено тематичні уроки та лекції з історії війни в республіці Афганістан та інших локальних конфліктів. А 15 лютого у парку 1 Травня біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам відбулася година пам’яті «Пам’ять Афгану – біль Афгану» для учнів 8-А класу, яку провела керівник шкільного музею ЗОШ №8 Щупак Ірина Василівна.

Для учнівської молоді ЗОШ 310 було організовано виховні години на тему «Вони виконували свій військовий обов’язок» (5-8 кл), «Воєнні конфлікти. Погляд через роки» (9-11кл);та відеосалон «Афганістан. Як то було» .

Битви закінчуються, а історія вічна. Пішла в історію і афганська війна. Але в пам’яті людській їй ще жити довго, тому що її історія написана кров’ю солдатів і сльозами матерів. Вона буде жити в пам’яті сиріт, які залишилися без батьків. Буде жити в душах тих, хто в ній брав участь.Покоління, обпалене її вогнем, як ніхто засвоїло військові та моральні уроки тієї ніким і нікому неоголошеної, героїчної і трагічної афганської війни.

І хоч зараз на нашій планеті панують війни, злочини, насилля, та маємо надію, що в майбутньому на всій землі владарюватимуть мир і злагода, що батьки виховуватимуть своїх дітей добрими,чесними, відданими людьми, істинними патріотами своєї країни, що люди забудуть навіть значення слова «війна».

Задайте свое питання