День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Про своє перебування на війні «афганці» не дуже поспішають розповідати. Вони скромно зауважують, мовляв, що тут говорити, війна і є війна – стріляють, убивають. Але навіть із скупих фраз-спогадів стає зрозуміло –кожен з них щохвилинно ризикував своїм життям.

Для висвітлення історичних подій афганської війни в навчальних закладах міста класні керівники провели виховні години на тему «Афганістан – ти біль моєї душі», тематичні уроки «Ти – вічний біль, Афганістан», урок пам’яті на тему «Крізь пекло афганської війни», інформаційні хвилинки «Ціна чужої війни», «Збережемо пам’ять про подвиг».

Для учнів спеціалізованої початкової школи проведено лінійку пам’яті про воїнів, загиблих в Афганістані «Час і досі не загоїв рану…» та по класам оформлено виставку літератури «Мій біль Афганістан».

За участю учнів 6-х класів ЗОШ №2 проведено відкриту виховну годину «Цей одвічний біль Афганістану» із запрошенням учасниці бойових дій у Республіці Афганістан Велиханової Світлани Петрівни. Відбулася зустріч учнів ЗОШ №5 з воїнами-інтернаціоналістами Фірульовим О.Г. та Ратушевим Є. П. «Покоління, обпаленим вогнем і афганським сонцем». Відбулась також зустріч учнів 8-х класів ЗОШ №7 із учасником бойових дій в Афганістані Веліховою Світланою Петрівною, а для учнів 9-11-х класів організований перегляд документальних фільмів про події в Афганістані.

В шкільному кінотеатрі Just Сinema ЗОШ №5 відбувся перегляд документального фільму «І пам’ять серця, і вічний смуток».

Конкурс малюнків на тему «Війна у серці» був організований для учнів ЗОШ №10.

Щупак І.В., керівником музею ЗОШ №8, оформлено пересувну виставку фотоматеріалів: висвітлення участі українських солдат і офіцерів у війні на території Афганістану в 1979-1989 рр. і вшанування пам’яті загиблих воїнів. Проведено інформаційну годину в шкільному музеї для учнів 7-Б класу «Знову пам’ять ожива вогнем пекучих ран. Ніколи не забути нам тебе, Афганістан!»

Учні 9-х класів ЗОШ №8 відвідали кімнату бойової слави ЗОШ №6, в якому оформлені експозиції учасників – земляків афганської війни «Афганістан…те, що болить».

В шкільних бібліотеках були оформлені виставки літератури «Пам’ять! Гірка пам’ять війни!», «Відлуння Афганського болю». Хвилина бібліотекаря «Герой афганської війни і поет» (сторінками однієї книги, присвячується Герою афганської війни Олександру Івановичу Стовбі) проведена в ЗОШ №8.

15 лютого учнівська молодь та педагогічна громадськість взяли участь у міських урочистостях з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Задайте свое питання