День Соборності України

«Слава Вкраїні! Любій отчизні,

Слава довіку однині!

Єдність і згода, право й свобода —

Доля найкраща народа!»

Г. Чупринка

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. До цієї дати педагогічні працівники закладів освіти організували і провели цикл патріотичних заходів. Силами учнівського самоврядування в кожному закладі проведені лінійки «День Соборності України» та виховні години «Моя Україна – вільна держава», «Україна – соборна, незалежна держава». Шкільні бібліотекарі оформили книжкові тематичні виставки літератури «Соборна Україна: від ідеї до життя» .

Для учнів спеціалізованої школи І ступеня № 1 проведено конкурс читання віршів про Україну.

Учитель історії гімназії Шелінгер-Іванова З.М. розробила презентацію на інформаційну дошку «Акт Злуки: міфи і реальність», використовуючи методичні рекомендації, підготовлені Українським інститутом національної пам’яті.

В ЗОШ №2 було проведено круглий стіл «День Соборності – єднаймось разом» з учнями 11 класу, підготовлено виступ агітбригади «Україна є, була і буде», організовано конкурс малюнків для учнів 1 – 7 класів та газет для учнів 8 – 11 класів.

Учнями ЗОШ №3 підготовлено випуск стіннівки «Календар пам’ятних дат. На шляху до Соборності України».

Вчитель образотворчого мистецтва ЗОШ №4 Ребенок Я.В. організувала та провела тематичну виставку дитячих малюнків.

В ЗОШ №5 протягом дня на шкільному радіо School FM лунали патріотичні пісні. На уроках української літератури вчителі провели поетичні хвилинки «З Україною в серці». Пройшов флешмоб «З Україною в серці». Вчитель історії Куріненко Т.В. з учнями 11 класу підготували учнівську конференцію «Соборність України: від ідеї до сьогодення», а з учнями 9-10 класів круглий стіл «Історія та сьогодення української соборності». Для учнів закладу було організовано виставку малюнків та стінгазет «Моя Україна – ти в світі єдина». В шкільному кінотеатрі JustCinema транслювали документальний фільм до Дня Соборності України «Свято Злуки. Політика пам′яті».

Для учнів 1-9 класів ЗОШ №6 проведено флешмоб «Єнаймося, браття!», під час якого учні початкових класів створювали панно на тему «Державний герб України», а учні 5-9 класів створювали прапор України.

З учнями 1-4 класів ЗОШ №8 проведено суспільно-інформаційну годину «22 січня – День Соборності України», підготовлено випуск стінного журналу «Хочу все знати». Щупак І.В., керівником музею, та Вагнер І.В., бібліотекарем школи, оформлено тематичні стенди, виставку літератури «Соборність душ єднає Україну». Проведено історичну годину в шкільному музеї «У боротьбі за Соборну Україну» для учнів 7-А класу.

Педагогом – організатором ЗОШ №10 Посоховою І.В. був організований конкурс малюнків для учнів 1-4 класів «Україна єдина», а класними керівниками 1-11 класів були проведені тематичні бесіди на тему «Історія Соборності» та «Соборність і єдність,чи тотожні поняття?».

Проведення тематичних заходів сприяли вихованню національної свідомості учнів, відродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

Задайте свое питання