День української писемності та мови у ЗНЗ міста

Найповніше процес самореалізації особистості відбувається у мовленні. Чим краще ми опановуємо мову, тим досконалішим стає мислення, бо мова і мислення – нероздільні. Якщо добре володієш мовою, то отримуєш могутній засіб для впливу на інших людей та для досягнення поставленої мети. І дуже важливо, щоб цей засіб використовувався для примноження добра, збагачення життєвого досвіду, пізнання самобутності свого народу, розуміння його ментальності, вивчення культурної й історичної спадщини.

З метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу, виховання любові до рідної мови щорічно 9 листопада у навчальних закладах нашого міста відбуваються численні заходи з відзначення Дня української писемності та мови. За багато років існування цього свята вже з’явилися певні традиції: тематичні лінійки, предметні тижні, у рамках яких організовуються відкриті уроки, виховні години, виставки, конкурси, вікторини, квести. Цього ж дня у всіх школах відбувається урочисте відкриття І (шкільного) етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика.

У День української писемності та мови управління освіти і науково-методичний центр взяли участь у написанні радіодиктанту національної єдності та запросили усіх охочих освітян, школярів та їх батьків долучитися до цієї акції, що цього року відбувалася під девізом «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Вдало підібрана тема диктанту «Наші пісні» – це свідчення того, що всіх нас єднає схожість культур і традицій, ритмів пісень й інтонацій.

Участь у загальнонаціональній акції – написання диктанту – це не перевірка грамотності, це – прагнення до єднання, створення власного осередку однодумців, адже мета одна – дати можливість кожному самоідентифікуватись; доторкнутися до мови як до живої душі народу; відчути себе частиною єдиного цілого – нашої України.

Шишкіна О.І., методист МНМЦ

Задайте свое питання