Заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України

Презентація культурно-мистецького проекту «Енігма України»

Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо,

 і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути

В’ячеслав Липинський

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, що бере свій початок ще від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві. Боротьба українців за єдність держави в усі часи – це втілення споконвічної мрії українського народу про власну незалежну, соборну державу.

22 січня 2018 року – це знакова подія в історії національного державотворення, адже Україна відзначає 100-річчя з проголошення незалежності Української Народної Республіки та 99-у річницю проголошення Акта Злуки УНР і ЗУНР в єдину незалежну державу.

З нагоди відзначення Дня Соборності України у всіх закладах освіти міста відбулися урочисті лінійки, тематичні уроки, виставки. Цього ж дня старшокласники-представники учнівського самоврядування шкіл міста, учителі історії зібралися у Вознесенській ЗОШ І-ІІІ ст. №10 на презентаційний захід – культурно-мистецький проект «Енігма України».

Урочистим було відкриття, коли у холі глашатаї у кращих традиціях народного дійства у віршованій формі представили візитівку школи та запросили всіх присутніх до активної участі у заході. Міський голова Луков В.Д. разом із начальником управління освіти Кисільовою С.В. привітали всіх учасників, наголосивши на значенні історичних подій, пов’язаних із Соборністю України, її територіальною цілісністю, духовною єдністю українського народу. Сьогодні творити і зміцнювати державу зможуть небайдужі громадяни, які люблять свою країну, свій народ і готові самовіддано служити його інтересам. Тож у рамках реалізації заходів з нагоди Дня Соборності України, з метою виховання в учнівської молоді почуття патріотизму, національної самосвідомості, активної громадянської позиції серед учнів старших класів було проголошено міський конкурс анімаційних фільмів, що проводився під патронатом міського голови. І ось урочиста мить – нагородження Грамотами учасників та переможців конкурсу. За рішенням журі перемогу у різних номінаціях здобули творчі колективи гімназії №1, ЗОШ №2, ЗОШ №4, ЗОШ №10. Приємним було те, що всі учасники конкурсу отримають від мера подарунок – поїздку до м. Южноукраїнськ на каток!

Директор ЗОШ №10 Терзілова Л.М., у свою чергу, від імені Голови оргкомітету Всеукраїнського освітнього проекту «Відкривай Україну» вручила почесним гостям Подяку за далекоглядність у пріоритетності освіти в регіоні та підтримку команди школи «ПІК: позитивні, ініціативні, креативні», що виборола право стати фіналістом проекту й представляти Миколаївську область у м. Києві.

Після урочистого нагородження відбулася навчально-презентаційна частина культурно-мистецького проекту «Енігма України». У 2014 року у ЗОШ №10 було розроблено цей проект та щороку творчим колективом закладу відкриваються все нові й нові сторінки, які представляються на широкий загал для різних категорій поціновувачів: педагогів, учнівської молоді, представників громадськості.

У ході презентації проекту були представлені такі сторінки: «Відкривай Україну», «Україна рукотворна», «Регіони в об’єктиві», «Моральні авторитети України», «Документальні діалоги». Кожна із сторінок органічно вписувалася у соціокультурну матрицю сьогодення та відрізнявся змістовністю, динамізмом та оригінальністю викладу інформації, розмаїттям форм представлення.

У формі соціального перфомансу з вуст школярів переконливо звучали свободолюбиві прагнення українського народу й поступово оживали портрети обраних ними ж моральних авторитетів: Г.Сковороди, Л.Гузара, Л.Костенко, М.Джемілєва, К.Скрябіна. Кожен вислів, поетичне слово, пісенний мотив нагадував про головне: людина створена з добра і зла, але все залежить від її особистого вибору, й завдяки мудрості, розуму, бажанню пізнати світ, завдяки «крилатості» й відбувається прогрес людства.

Під час фоторозповідей про мальовничі куточки різних регіонів України: від сходу – до заходу, від півдня – до півночі – учні з особливою виразністю описували красу дивовижних краєвидів України, визначні місця великих міст та маленьких селищ, історичні та культурні пам’ятки нашої країни.

Сторінка «Україна рукотворна» була представлена у формі виставки-презентації творчих робіт у розрізі регіональних спеціалізацій: ляльки-мотанки, вишиванки, вироби із різноманітних природних матеріалів: деревини, соломи, бурштину, мушлі тощо. Всі експонати вражали автентичністю, винятковістю, оригінальністю.

«Документальні діалоги» познайомили нас із цікавими людьми, що живуть у нашому місті: Максименком І.М., що збирає біля свого дому найчисельніших (біля 300) колядників на Новорічні свята й усім щиро дарує подарунки; із дружиною депутата обласної ради Невеселою С.В., яка розповіла про діяльність свого чоловіка, його захоплення.

Протягом усього заходу всіх нас переповнювало емоційне піднесення, відчуття гордості за безкраї простори нашої країни, високу духовність та культурне розмаїття українського народу, багатство думки, красу рідної мови – за все те, що робить людину Людиною. На завершення презентації всі по колу взялися за руки, символізуючи соборність держави, духовне єднання нашого народу, що прагне жити в мирі, любові й злагоді, в гармонії з усім оточуючим нас світом.

Учасники заходу високо оцінили представлений творчим колективом школи №10 культурно-мистецький проект «Енігма України», що об’єднує дітей з різних куточків країни, різних національностей, їх батьків, педагогів в одну дружну родину, та спрямований на реалізацію єдиної мети – виховання свідомого громадянина-патріота, високодуховного, всебічно розвиненого, толерантного по відношенню до інших національностей, культур та традицій, успішного, оптимістичного, здатного продукувати нові ідеї та реалізовувати їх у реальному житті. Всі ці задачі педколектив Вознесенської ЗОШ №10 на чолі зі своїм керівником Терзіловою Л.М. успішно вирішує й щиро ділиться досвідом з колегами.

Після презентації проекту для вчителів історії відбувся майстер-клас зі створення навчально-методичних матеріалів за допомогою мультимедійного ресурсу Padlet.com. Усі учасники майстер-класу наступного року до Дня Соборності представлять свої напрацювання у новому форматі.

Підсумовуючи проведені заходи, слід зазначити, що ефективність освітнього процесу багато в чому залежить від особистості, авторитету педагога, його педагогічної майстерності, вміння активізувати діяльність учнів. А результат – виховання молодого покоління, гідного тих, хто в усі часи боронив й зараз виборює незалежність України, її самобутність і неповторність; покоління, спроможного примножувати традиції свого народу, творити нову історію країни, глибоко усвідомлюючи особисту причетність до майбутньої долі Батьківщини.

Методист МНМЦ Шишкіна О.І.

Задайте свое питання