Книги, що лікують душу

Душа і слово… Ці поняття вічні. І нічим так не вразиш, як словом. Ним можна і підбадьорити, а можна і завдати болю. Говорячи про силу слова, ми звертаємося щоразу до книги, що покликана лікувати душі людей. Вона допоможе зняти стресовий стан, розслабитися й відволіктися від проблем. Коли читаєш книгу, душа наповнюється силами життя, з’являється бажання діяти, творити добро, любити.

З метою об’єднання зусиль педагогів, бібліотекарів, представників громадськості з вирішення проблем стимулювання читацької активності та популяризація читання, розвитку у дітей та підлітків позитивного ставлення до книги як джерела інформації, підвищення рівня їх читацької компетентності 28 лютого 2017р. на базі бібліотеки №1 відбулося засідання міського методичного об’єднання вчителів зарубіжної літератури із незвичайної, на перший погляд, теми – «Книги, що лікують душу».

Гостинні господарі заходу – бібліотекарі дружньо зустрічали вчителів, провели екскурсію і ознайомили з новими надходженнями літератури до бібліотеки.

Учитель ЗОШ №2 Погрибенко М. Е. підготувала виступ на тему: «Творчість українських сучасних письменників», у якому звернула увагу на актуальність питання вивчення зарубіжної літератури як засобу плекання українства, наголосила на ключових завданнях з предмету відповідно до вимог сьогодення.

Як керівник засідання, ознайомила колег із новим номером фахового журналу «Зарубіжна література». Жваво обговорювалася тема інтеграції шкільних курсів української й зарубіжної літератур.

Усі присутні активно долучилися до участі у годині спілкування, присвяченої героям Небесної сотні. Жодного з присутніх не залишили байдужими ті події, що відбувалися три роки назад. Тяжкий шлях уже позаду, але емоції й спогади завжди житимуть у наших серцях. Логічним доповненням стала книжково-ілюстративна виставка «На варті Ваших душ – Небесна Сотня», з якою познайомили нас бібліотекарі.

Наступну сторінку засідання «Книжковий кошик» відкрила вчитель ЗОШ №10 Палата А.Г. із власним віршем «Ода книзі». Змінюються часи, але ми впевнені, що найкращим подарунком залишається книга. Кожен учитель подарував свою улюблену книгу бібліотеці. Цікавою й захоплюючою була розповідь учителя ЗОШ №7 Андрухової Т. Д. про книгу, зміст якої настільки її вразив, що вона вирішила навіть зв’язатися з дочкою автора. Від неї особисто Тамара Дмитрівна отримала ще один екземпляр книги з автографом, який і подарувала бібліотеці.

Незвичне професійне зібрання завершилося. Бадьорі, сповнені емоцій та позитивних вражень, а головне – з новими ідеями, учителі повернуться до своїх навчальних закладів і, переконана, впроваджуватимуть їх у своїй діяльності, адже добре розуміють, що разом із своєю любов’ю до книг й читання передають своїм вихованцям не тільки знання з літератури, а виховують покоління молодих українців із глибоким почуттям патріотизму, високим рівнем загальної культури, із розумінням споконвічних цінностей добра, любові, благочинства.

Учитель ЗОШ №8 Щупак І.В.,

керівник міського методичного об’єднання

вчителів зарубіжної літератури

Задайте свое питання