Конкурс юних знавців біології

Сьогодні найважливішим завданням школи є формування самостійної, компетентної, конкурентно-спроможної, соціально успішної особистості, здатної до самореалізації і вдосконалення. Особливе значення в цьому процесі має позакласна робота з предметів, яка поряд з уроком є винятково важливою ланкою навчання та виховання. Саме вона дає можливості не лише для розширення й поглиблення знань, а й для розвитку творчої активності й самостійності учнів, їхніх нахилів, здібностей, кругозору, трудового, морального, естетичного, екологічного виховання, збудження інтересу до предмета.

Отже, важливою складовою навчального процесу з біології, як і з будь – якого іншого предмету, є позакласна робота, яка дозволяє розширити можливості впливу на учнів з метою пропаганди біологічних знань і розвитку інтересу до цієї науки.

Тож, традиційно на початку весни, коли природа прокидається та оживає, міський науково – методичний центр проводить Біологічний колоквіум «Чарівний світ біології» для учнів 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів міста. Змагання юних біологів нашого міста пройшло 02 березня 2017р на базі Вознесенської ЗОШ № 4( директор Потоцький В.М.). Адміністрація та колектив школи гостино зустріли учасників та вчителів біології. Щоб зменшити напругу та хвилювання учнів 9-х класів, організатори колоквіуму об’єднали їх в команди мішаного складу. До кожної команди ввійшли представники всіх навчальних закладів міста. Таким чином, захід пройшов у формі командного змагання, але кожна дитина мала змогу проявити свої знання та ерудицію, вчилася відстоювати свою думку та застосовувати знання отриманні на уроці в нестандартній ситуації. Дев’ятикласники повинні були швидко мислити та знаходити правильну відповідь, вміти пов’язати теоретичний та практичний матеріал.

Слід відмітити, що всі учасники були добре підготовлені та давали змістовні правильні відповіді на доволі складні запитання з курсу біології 6-9 класів. Але, оскільки це було все ж таки змагання, то компетентне журі визначило переможців. Ними стала команда «Мозок» у складі: капітан команди Брага Владислав (ЗОШ №6), члени команди – Мартинова Марія (гімназія № 1), Попадинець Валерія (ЗОШ №2), Здобнов Віталій (ЗОШ №3), Нертик Руслан(ЗОШ № 4), Загребельна Анастасія(ЗОШ№5), Токарєва Діана(ЗОШ №7), Драч Дмитро(ЗОШ №8) та Зуб Іван(ЗОШ№ 10). Всі учасники міського Біологічного колоквіуму отримали подарунки.

Міський Біологічний колоквіум – це змістовна та цікава форма роботи, яка формує позитивне ставлення учнів до предмета біологія та відіграє важливу роль у формуванні діалектико-матеріалістичного розуміння розвитку природи. А оскільки конкурс командний, то виховується почуття відповідальності, вміння дослухатися до думки інших, бути толерантним та креативним.

Народна мудрість говорить: «Хто не хоче відставати, мусить рухатися вперед, і не зупинятися, досягнувши вершини, а підійматися вище». Тож, бажаємо всім учасника міського Біологічного колоквіуму удосконалюватися та поглиблювати свої знання, любити природу, оберігати її та бути гідними громадянами своєї країни.

Чехратова Т.А.,

методист з предметів природничо-математичного циклу

 міського науково-методичного центру

Задайте свое питання