Креатотехнології в діяльності практичних психологів

Діяльність психологічної служби системи освіти на сучасному етапі покликана максимально знизити спричинений багатьма факторами ступінь напруги, який переживають усі учасники освітнього процесу. Основною метою діяльності психологічної служби є психологічне забезпечення та підвищення ефективності педагогічного процесу, захист психічного здоров’я і соціального благополуччя усіх його учасників.

З метою підвищення фахового рівня працівників психологічної служби загальноосвітніх навчальних закладів міста, ознайомлення їх з інноваційними технологіями працює міське методичне об’єднання практичних психологів ЗНЗ, засідання якого відбулось 24 квітня 2017 року на базі МНМЦ. Тема «Використання креатотехнологій в роботі практичних психологів» виявилась надзвичайно актуальною та цікавою для учасників заходу.

Керівник методичного об’єднання, практичний психолог ліцею «Інсайт» Яланська Катерина Юріївна ознайомила присутніх з можливостями використання креатотехнологій в роботі з учнями, зазначила правила, яких необхідно дотримуватися у роботі з метафоричними картами та запропонувала приклади вправ з власного досвіду роботи. Усі присутні долучилися до виконання завдань, спрямованих на розвиток емоційно-вольової сфери, творчих здібностей, формування потреби у здоровому способі життя. Катерина Юріївна окреслила основні напрямки використання карток «Креатив» в практичній діяльності працівників психологічної служби та запропонувала можливі шляхи виготовлення цього інструментарію. Усі присутні висловили одностайну позицію, що здобутий в ході заходу практичний досвід допоможе психологам організувати роботу на новому якісному рівні, адже застосування креатотехнологій має безумовно позитивний вплив на результати діяльності працівників психологічної служби.

Руденко О.М., методист МНМЦ

Задайте свое питання