Мова моя кольорова

Я задивляюсь в очі барвінкові

Найкращої у світі мови.

У ній слова — вишневий цвіт садків,

Що розквітав із вуст моїх батьків.

9 листопада 2017 року у Вознесенському ліцеї «Інсайт» з нагоди Дня української писемності та мови, з метою підвищення рівня знань учнів, розширення їхнього світогляду, формування внутрішнього світу і ключових компетентностей, виховання патріотизму, національної гордості Парламентом ліцею було організовано і проведено низку заходів.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою.

Нас поглинає електронний світ… Як використати цю залежність молоді на користь удосконалення знань рідної мови? Ліцеїсти розпочали інста флеш-моб «Територія україномовних». Обов’язковою умовою було використання хештегів «деньукраїнськоїписемностітамови», «інстамова», «ліцейІнсайт».

Учні ліцею пройшли он-лайн тестування «Чи знаєте ви, що означають колоритні українські слова», усвідомили, що варто дбати про чистоту та красу рідної мови, пам’ятати про її вишуканість, гармонійність та милозвучність.

Учитель Крахмаленко І.В. запросила учнів 11 класу до мовної кав’ярні «Смак рідного слова». Мовна дегустація видалася на славу. Ліцеїсти відчули аромат рідної мови, скуштували «мовних смаколиків», співали пісень про рідну мову, шукали відповідь на питання «Якого кольору українська мова?» та насолоджувались прекрасною атмосферою свята.

Кожен клас взяв участь у ряді проектів, зокрема лінвістичний арт-моб «Буквар старшокласника», завданням якого було зобразити асоціації зі «своєю» літерою, підібрати відповідні слова, які пов’язані з темою професії, самовдосконалення, майбутнього. Результат роботи здивував – кожна сторінка була оригінальна і неповторна!

Не менш захоплюючим виявився конкурс мемів про мову «Збадьор себе українською».

У поетичному флеш-мобі «Українською про осінь» взяли участь Калініченко Олександр, Милованова Діана, Яроцька Ірина, Чернявський Сергій, Жила Марина, Гаврисенко Юлія. Так зворушливо звучали рядки поезій нашої сучасниці великої поетеси Ліни Костенко:

Буває мить якогось потрясіння:

Побачиш світ, як вперше у житті.

Звичайна хмара, сіра і осіння,

Пропише раптом барви золоті.

Протягом тижня ліцеїсти долали «мовні сходинки», билися на «мовних дуелях», заглядали на «мовний город», милувалися «кольоровою мовою», розв’язували мнемонічні формули, брали участь в аукціоні іншомовних слів, оформлювали меню кав’ярні українською, шукали найдовші слова.

Для молодших школярів 4-А класу ЗОШ №6 Рожко Вікторія та Алєксєєнко Наталія підготували «Мовні скарби», познайомили із секретами розвитку української писемності. Діти створили свої асоціації до слова «мова», розгадували мовні загадки тощо. Найактивнішою була учениця 4 класу Савицька Анастасія, яка до того ж нарівні змагалася в складі команди 10-М класу проти 10-П класу в «Мовних перегонах» під час засідання гуртка «Літературознавець».

А о 12.00 усі шанувальники українського слова долучилися до написання XVII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, цьогорічне гасло якого – “Нас багато, ми різні, нас всіх об’єднує спільна мета”. Диктант підготував український педагог, лінгвіст, радіоведучий Олександр Авраменко. А тема була – “Наші пісні”. Усі українці мали змогу почути коротку історію української пісні – від давніх часів до сучасності –музичних творів Руслани та Джамали.

Найрозумніших та найталановитіших учнів зібрав під своє крило І тур Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика, де ліцеїсти намагалися вирішувати непрості завдання з найскладніших тем. Цей унікальний мовний марафон був запроваджений великим українським меценатом і громадським діячем Петром Яциком, який усе життя прожив у Канаді, але завжди пам’ятав про рідну землю.

Найактивнішими учасниками святкових заходів були Братуха Єлизавета, Уколова Марина, Лузан Аліна, Самусенко Дарина, Давтян Женя, Білоус Юлія та учні 11-М і 11-П класів.

Загалом цей тиждень був насичений масою позитивних вражень! Чарівна атмосфера одного з найважливіших для українців свят ще довго буде жити у стінах нашої школи і дарувати тепло єдності. Подібні заходи ми вважаємо гарною мотивацією для самовдосконалення.

Яскраві фото та підсумки проведення Дня української мови можна побачити на сайті Вознесенського ліцею «Інсайт» та за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1lBuCdTKvFQzwmdkCu3PDX-DUC1Iu2lk_.

Грижимайло О.М., учитель

української мови та літератури ліцею «Інсайт»

Задайте свое питання