“Нова українська школа: “Так” – інклюзії”

Під таким гаслом пройшла професійна зустріч керівників закладів освіти міста з представниками Відкритого міжнародного університету «Україна» в рамках підвищення кваліфікації освітян з питання інклюзивної освіти.

Директор ММІРЛ ВНЗ «Університет «Україна» Старєва А.М. акцентувала увагу на нормативній базі та порядку організації інклюзивного навчання, на відповідальності та повноваженнях керівників установ освіти та їх засновників.

Професор кафедри психології та спеціальної освіти університету Лисенкова І. П. провела тренігове заняття з питання місії та завдання інклюзивної освіти у розрізі відповідальності всіх суб’єктів освітнього процесу.

Доцент кафедри фізичної реабілітації та здоров’я людини Сивопляс О.В. наголосила на необхідності співпраці з соціальними службами в контексті основної тези, що «інклюзія – це справа, за яку вся громада несе спільну відповідальність, тому необхідно шукати та розробляти ефективні стратегії реалізації інклюзивного навчання».

Начальник управління освіти Кисільова С.В. закликала керівників формувати позитивне ставлення до інклюзивної освіти, до дітей з особливими освітніми потребами та можливостей їхнього розвитку і навчання, створювати «команди лідерів» для керування й підтримки інклюзії у навчальному закладі.

Всі учасники заходу отримали сертифікати підвищення кваліфікації з навчального курсу «Основи інклюзивної освіти та соціальної психології».

Задайте свое питання