Нові технології навчання. Система формування STEAM-компетентності

Під такою назвою у місті Вознесенську 15 грудня на базі ЗОШ №7 відбулася презентація інноваційної науково-технічної системи навчання STEAM-освіта, яку ініціювали Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти сумісно з компанією “ІТ-Інтегратор”. У заході взяли участь, секретар міської ради Торжинська Л.М., заступник міського голови Путій Ю.В., депутати обласної ради Невеселий В. В. та Дранов В. І., депутати міської ради Франк Л.І, Костюков О.С., начальник управління освіти С.В.Кисільова, директор науково-методичного центру Л.М.Колосова, директорський корпус закладів освіти міст Вознесенська та Южноукраїнська.
Директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Шуляр В.І., заступник директора з науково-педагогічної роботи Захар О.Г., завідувач кафедри теорії і методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Клименко Л.О. вели розмову з присутніми про затребуваність новітніх підходів в українській системі освіти, про STEАM як освітній тренд, який повинен бути скрізь і всюди. Було наголошено, що майбутнє – за міжпредметною інтеграцією, і саме STEАM – освіта допомагає опанувати нові знання не відокремлено, а за допомогою інтеграції п’яти дисциплін у єдину систему навчання. Адже, абревіатура STEАM розшифровується як science (природничі науки), technology (технологія), engineering (інженерія), art (мистецтво), mathematics (математика). STEАM – освіту часто називають «навчанням навпаки». Ланцюжок «від теорії до практики» у STEM зазвичай зворотний: спочатку – гра, придумування та майстрування пристроїв і механізмів, а вже потім, у процесі цієї діяльності, – опанування теорії і нових знань.
Саме такий підхід у застосуванні цієї технології продемонстрували представники компанії “ІТ-Інтегратор”, які є розробниками STEM-лабораторії, та учні Снігурівської гімназії на чолі з директором, вчителем-фізики Чолаком С.В., які вже застосовують такий інструментарій у освітньому процесі.
Василь Шуляр (директор МОІППО) на сторінці фейсбука прокоментував: “STEAM-освіта – науково-педагогічний та учнівський десант до Вознесенська. Знакова подія: МОІППО, компанія “ІТ-Інтегратор”, учні Снігурівської гімназії ім. Т.Г.Шевченка, депутати різного рівня, мерія м. Вознесенська, управлінці-директори Вознесенщини сьогодні визначалися зі стратегіями розвитку СТЕМ-освіти шляхом створення сучасного інтегрованого середовища з використанням потужних засобів навчання … Кожен міг себе випробувати, взявши участь разом із юними дослідниками у моделюванні та конструюванні … ЕМОЦІЇ ВІД ЗАДОВОЛЕННЯ ТА ПОДИВУ ЗАШКАЛЮВАЛИ У ВСІХ……”
Дійсно, всі залишали цей захід з відчуттям того, що ми на порозі чогось нового, незвіданого, цікавого і такого необхідного в сьогоднішньому інформаційному суспільстві.
Як буде просуватися STEAM-освіта в Україні, і в нашому місті зокрема, ніхто не може передбачити, але всім зрозуміло, що виховання різносторонньо розвиненої, конкурентоспроможної особистості без введення нових технологій навчання, без руху вперед, без урахування сучасних викликів ринку праці неможливо.
Сподіваємося на втілення запропонованої ідеї в освітній процес закладів освіти м. Вознесенська за підтримки депутатського корпусу різних рівнів.

Задайте свое питання