Пам'ять жива....

“Згадайте нас – бо ми колись жили.

Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно.”

 Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років.

Пам’ять людей про Голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття… Страшне приневолене мовчання… Довго чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.

На виконання указу Президента України № 430/2013 «Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932 – 1933 років в Україні», з метою гідного вшанування пам’яті жертв Голодоморів в Україні, патріотичного виховання підростаючого покоління у Вознесенському ліцеї “Інсайт” до 25 листопада відбувся цикл заходів з цієї нагоди: оформлено виставку тематичної літератури «Забуттю не підлягає», проведено Акцію «Запали свічку». Організовано літературно-музична композиція «1933. Найчорніший час в історії України» Перегляд документального фільму «Голод 33 року». Учнівська молодь та педагоги ліцею взяли участь у міському мітингу до Дня пам’яті жертв голодоморів «Голодний рік, мов чорна птиця над краєм змореним літав» 25 листопада біля пам’ятного знаку жертвам Голодоморів.

Як стверджують науковці, ця тема навіть через сто років не втратить своєї актуальності, адже це болить нам, українцям, тому що в той час хтось втратив дідуся, хтось втратив бабусю, хтось дядька, хтось тітку, хтось братиків, сестричок. Ми, сучасна молодь, маємо знати трагічні сторінки нашої історії. Адже, хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.

Милованова Діана, голова Прец-центру ліцею

Задайте свое питання