ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Чим живе профспілка

Звітуємо та плануємо!

«Треба цінувати хороше й оцінювати погане» – саме з таких питань розпочалось засідання Ради Вознесенської міської організації профспілки працівників освіти і науки України 26 січня 2018 року.

Голова Крючкова С.О., аналізуючи діяльність профспілки за 2017 рік, акцентувала увагу присутніх на активних діях обласного комітету Профспілки, міської організації , які проводять постійну наполегливу роботу з первинними профспілковими організаціями щодо дотримання ними статутних вимог у впровадженні профспілкових ідей та відстоюванні трудових, соціально-економічних прав та інтересів спілчан на місцях.

Доповідаючи про проведену роботу, Світлана Олександрівна наголосити, що зобов’язання, які не втратили своєї актуальності, знайшли своє місце в новій Угоді між департаментом освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації і Миколаївською обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки України на 2018 – 2020 роки, на часі підписання угоди між Управлінням освіти та міською організацією Профспілки, Колективних договорів закладів освіти.

За звітний період спілчани освітньої галузі м. Вознесенська активно долучились до усіх анонсованих обласним комітетом Профспілки заходів та дій: проведено семінари-навчання на тему: «Шляхи зміцнення первинних профспілкових організацій, як основи діяльності Профспілки»; із задоволенням освітяни взяли участь у гала-концерті обласного Фестивалю «Освітянські таланти Миколаївщини». За результатами участі в Чемпіонаті області зі спортивного туризму серед працівників закладів освіти наша збірна команда посіла І місце, шосте місце в обласній Спартакіаді.

Від первинок м. Вознесенська були представлені статті для участі в обласному конкурсі на кращий матеріал на веб-сайті обласної організації Профспілки в розділі «Досвід роботи» на тему: «Шануємо Учителя свого!».

В обласних оглядах-конкурсах на кращу первинну організацію Профспілки працівників освіти та кращий відео репортаж про профспілкову роботу активну участь взяв Вознесенський Центр дитячої та юнацької творчості, який посів ІІІ місце в обласному огляді-конкурсі на кращу первинну профспілкову організацію у 2017 році.

На засіданні Ради також було затверджено план основних заходів профспілки на 2018 рік, кошторис, основні статистичні дані міської організації профспілки, номенклатуру справ.
На допомогу профспілковому активу був наданий методичний посібник «Організація діяльності профспілкових органів у трудових колективах закладів освіти».

Підводячи підсумок засідання Ради, присутні прийшли до висновку, що 2017 рік був багатим на різні події та заходи, новації у законодавстві, реформи, децентралізаційні процеси, соціальні зміни тощо. І, підсумовуючи рік роботи, варто відзначити, що Профспілка працівників освіти і науки України була і залишається активним, дієвим представником освітян у відстоюванні трудових та соціально-економічних прав та інтересів спілчан.

Профспілкова організація ЦДЮТ – одна з кращих в області.

Саме сьогодні питання про зміцнення первинних профспілкових організацій, як основи діяльності Профспілки стали актуальними тому, що сучасне життя вимагає переосмислення та еволюційних змін у профспілковому русі, його членських організацій. Основне кредо профспілкової діяльності повинно бути: профспілка – для людини.

В основі спільної діяльності Вознесенської міської організації профспілки освітян і первинних профспілкових організацій закладів освіти головним завданням сьогодні залишається – у складних сучасних економічних умовах, при обмежених фінансових ресурсах держави забезпечити захист соціальних прав та інтересів спілчан, зберегти їх творчий потенціал, створити якомога кращі умови роботи й відпочинку працівникам галузі в кожному трудовому колективі.

Первинну профспілкову організацію Вознесенського міського ЦДЮТ з 2014 року очолює Касап Марія Борисівна, заступник директора з господарчої частини. Профспілкова команда закладу позашкільної освіти має свої прості, але дієві принципи роботи – це своєрідна життєва мудрість, вироблена роками діяльності:

 • вміння слухати, розділяти різні погляди та думки;
 • не давати обіцянок, якщо немає гарантії їх виконання;
 • стримувати свої емоції, керуючись відчуттям самоконтролю;
 • ніколи не забувати жодного прохання про допомогу.

Профспілковий комітет тримає в полі зору всі проблеми та потреби працівників закладу: виконання умов колективного договору, своєчасна виплата заробітної плати, дотримання умов для безпечної праці, правовий захист працівників та їх матеріальна підтримка, оздоровлення працівників,організація змістовного відпочинку.

На умовах соціального партнерства, поваги та взаєморозуміння будуються відносини керівника Рощиної Н.О. із головою первинної профспілкової організації центру Касап М.Б..

Одним із важливих напрямків роботи профспілкової організації є питання охорони праці. Відповідну комісію профспілкового комітету очолює голова комісії з охорони праці Дерев’яний В.М., керівник гуртка. Під його керівництвом комісія здійснює контроль за виконанням вимог законодавства щодо охорони праці в закладі: проведенням відповідних інструктажів, навчанням, виконанням санітарно-гігієнічних вимог. У закладі є куточки з безпеки життєдіяльності та охорони праці, проводяться постійні зустрічі з працівниками ДПРЧ ГУ ДСНС у Миколаївської області: Риженко А.О., Перваченко В.О., Москаленко А.В. , завідувачем Вознесенського навчально – консультативного пункту НМЦЦЗ та БЖД у Миколаївської області Дудником С.А., інженером з ОП Управління освіти Вознесенської МР Замостяником М.М..

У профспілковій організації також створена і працює постійно діюча комісія з правових питань та соціально-економічного захисту, яку очолює Шевченко Л.В.. Для роз’яснення питань з приводу надання субсидій для населення для спілчан організовуються зустрічі з головою Управління соціального захисту населення Шишляніковою І.А., керуючим «Ощадбанком» Чорновал Н. В..

Забезпечити цікаве дозвілля членів профспілки – завдання комісії з культурно-масової роботи на чолі з Павлюк М.І.. У колективі завдяки лідерам профспілкового руху створена атмосфера доброзичливості, взаємодопомоги і взаємоповаги. Особливо це відчувається у святкові дні, коли збирається весь колектив, звучать щирі слова привітань, сміх, пісні. Вже стали традиційними «Ретро – дні», відпочинок на природі, походи по місцям бойової слави.

У тісному родинному колі ми відмічаємо ювілеї, визначні події, свята. Для працівників закладу кожного року проводиться свято, присвячене Дню працівника освіти, Міжнародному жіночому дню, День Захисника Вітчизни, свято до дня Святого Миколая «Святий Миколай у родині», колядування. Влітку організовується відпочинок на озері з активними іграми, працівники виїжджають на базу відпочинку «Зміна», яка знаходиться у с. Рибаківка.

Увага членів профспілки до працівників у відповідальні моменти життя є найкращою мотивацією на користь Профспілки.

А забезпечує такий високий показних довіри до профспілки – виконання зобов’язань перед працівниками за умовами колективного договору, піклування про членів профспілки, захист їх прав у межах чинного законодавства України, а також запорука творчого неспокою і сприятливого морально-психологічного клімату в колективі.

За результатами рейтингової оцінки діяльності первинних профспілкових організацій закладів освіти “Сильна первинка – сильна профспілка” в жовтні 2017 року наша організація посіла ІІІ місце серед міських первинних організацій. Це надихнуло нас взяти участь в обласному огляді-конкурсі на кращу первинну профспілкову організацію. І ось в грудні 2017 року на VІІІ Пленумі обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України ми були нагороджені грамотою за ІІІ місце та цінним подарунком Фліпчартом.

Час вимагає нових підходів, впровадження інших методів роботи. І саме тому профспілковий актив через покращення інформаційної роботи, формування позитивного іміджу Профспілки, спрямування зусиль на навчання з метою здобуття нових профспілкових знань, докладає зусилля для поповнення профспілкового членства у своїх рядах.

Первинна профспілкова організація Вознесенського міського центру дитячої та юнацької творчості домагається створення таких умов праці, за яких кожен працівник міг би працювати і розвиватися як особистість, знаючи, що його права і свободи будуть непорушними.

Марія Касап, голова первинної профспілкової організації ЦДЮТ.

VІІІ Пленум обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України

5 грудня 2017 року відбувся УІІІ Пленум обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України. Вознесенський Центр дитячої та юнацької творчості посів ІІІ місце в обласному огляді-конкурсі на кращу первинну профспілкову організацію у 2017 році. Щиро вітаємо!

Профспілки проведуть інформаційне пікетування органів державної влади

Провести в Києві 6 грудня – напередодні розгляду проекту Державного бюджету на 2018 рік – профспілкову акцію у формі інформаційного пікетування органів державної влади постановила Президія Федерації профспілок України на позачерговому засіданні 27 листопада 2017 року. Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

Головним на порядку денному президії ФПУ стало питання щодо подальших дій ФПУ з реалізації вимог профспілок на захист конституційних прав та соціально-економічних інтересів працівників.

З метою реалізації завдань, які стоять перед Федерацією профспілок України у бюджетному процесі, та у зв’язку із реалізацією реформ у різних сферах соціально-економічного розвитку країни, ініційовано проведення зустрічі із представниками влади та додаткові консультації із відповідними міністерствами.

Питання реалізації доручень Кабінету Міністрів України та подальша робота із просування профспілкових пропозицій до проекту Державного бюджету і реформ, що реалізуються в країні, потребує формування консолідованого плану дій та створення відповідних робочих груп за участі фахівців Федерації професійних спілок України, її членських організацій.

ВИМОГИ

учасників інформаційного пікетування органів державної влади

 1. У Державному бюджеті України на 2018 рік встановити мінімальну заробітну плату на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму – не менш ніж 4023 грн. Гарантувати фінансування вищих навчальних закладів І–ІІ рівня акредитації за рахунок коштів Державного бюджету України для підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» з метою забезпечення їх сталої роботи та недопущення заборгованості із заробітної плати і стипендій.
 2. Встановити розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника (робітника) І тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати.
 3. Погасити до кінця року заборгованість з виплати заробітної плати на всіх підприємствах-боржниках і не допускати її виникнення у подальшому.
 4. Зупинити деіндустріалізацію України, прийняти Програму розвитку промислового комплексу, зберегти трудовий потенціал і його підготовку до роботи в нових конкурентних умовах. Щорічно збільшувати кількість сучасних високопродуктивних робочих місць не менш ніж на 20%, 26 млн громадян працездатного віку мають право на працю і гідне життя.
 5. Знизити непосильні для населення ціни на природний газ, електроенергію та тарифи на житлово-комунальні послуги, виходячи з платоспроможності заробітних плат, пенсій, стипендій.
 6. Забезпечити гарантовані Конституцією України права громадян на доступну і якісну медичну допомогу, запровадити загальнообов’язкове медичне соціальне страхування і відновити санаторно-курортне лікування працюючих (застрахованих осіб).
 7. Не допустити зниження існуючого рівня прав і гарантій працівникам та їх представникам при прийнятті Трудового кодексу України.

За інформацією ФПУ

Уточнення ФПУ щодо акції протесту профспілок

Як уже повідомлялося, Президією ФПУ 5 жовтня 2017 року прийнято постанову № П-10-3 «Про солідарний спротив профспілок наступу на права людини праці в умовах реформ». Згідно з документом, вирішено провести Всеукраїнську акцію профспілок при прийнятті Держбюджету-2018 та Трудового кодексу 14 листопада у Києві з одночасним проведенням акцій у регіонах.
Однак, враховуючи, що зустріч керівників всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань з Прем’єр-міністром України 7 листопада 2017 засвідчила готовність Уряду вирішувати у співпраці з профспілками порушені ними питання, досягнуто домовленостей про надання протокольних доручень прем’єр-міністра членам Уряду та керівникам обласних державних адміністрацій. Також у зв’язку із загостренням суспільно-політичної ситуації в м. Києві, блокуванням місця проведення профспілкової акції перед Верховною Радою України політичними силами, що виникло вже після проведення засідання Президії ФПУ, Президія Федерації профспілок України прийняла рішення відтермінувати проведення Всеукраїнської акції профспілок у м. Києві.
Дату проведення акції залишено відкритою до прийняття окремим рішенням Президії ФПУ, взявши до уваги результати виконання протокольных доручень Прем’єр-міністра України за підсумками зустрічі з керівниками всеукраїнських профспілок та профоб’єднань.

За матеріалами ФПУ

Галузеві вимоги Профспілки до акції протесту

Бюро президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України затверджено загальнопрофспілкові та галузеві вимоги до органів державної влади під час Всеукраїнської акції протесту 14 листопада 2017 року, яку ініціювала ФПУ.

Загальнопрофспілкові та галузеві вимоги Профспілки:

1. Встановлення в проекті Державного бюджету України на 2018 рік розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи та мінімальної заробітної плати не нижче фактичного розміру прожиткового мінімуму в цінах грудня 2017 року з урахуванням його коригування на оновлення наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг та прогнозного рівня інфляції.

2. Забезпечити збереження міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень в оплаті праці працівників бюджетної сфери, виходячи з зазначених розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та мінімальної заробітної плати, а також строків їх підвищення,

3. Забезпечити виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат з відновленням редакцій статті 95 Кодексу законів про працю України, статті 3 Закону України «Про оплату праці», які мали місце до запровадження антисоціальних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 6.12.2016 № 1774-VIII.

4. Забезпечити встановлення в 2018 році розміру посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі трьох прожиткових мінімумів, як це було зініційовано суб’єктами законодавчої ініціативи під час доопрацювання законопроекту «Про освіту» до другого читання.

5. Забезпечити встановлення Кабінетом Міністрів України порядку реалізації законодавчої норми про щорічне збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії до чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб та до трьох мінімальних заробітних плат.

6. Забезпечити рівень оплати праці науково-педагогічних працівників з відновленням їх міжпосадових співвідношень з урахуванням Рекомендацій ЮНЕСКО «Про статус викладацьких кадрів закладів вищої освіти» від 11 листопада 1997 року.

7. Передбачити в проекті Державного бюджету України на 2018 рік обсягів видатків на освіту не менше 7% ВВП відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» від 5.09.2017 № 2145-VІІІ замість запропонованих 6,71%.

8. Передбачити в проекті Державного бюджету України на 2018 рік додатково обсяги освітньої субвенції в сумі не менше 6,7 млрд. гривень.

9. Забезпечити загальноосвітні навчальні заклади з чисельністю учнів до 25 осіб освітньою субвенцією з метою їх збереження, недопущення вивільнення педагогічних та інших працівників, дотримання конституційного права дітей на отримання повної загальної середньої освіти незалежно від їх місця проживання, порушеного Законом України від 24.12.2015 № 911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

10. Забезпечити в проекті Державного бюджету України на 2018 рік розподіл обсягів освітньої субвенції між місцевими бюджетами, виходячи з кількості ставок педагогічних працівників, визначеної на підставі фактичної наповнюваності класів з дотриманням вимог Державних стандартів початкової, базової і повної загальної середньої освіти та інших законодавчих актів.

11. Передбачити в проекті Державного бюджету України на 2018 рік обсяги додаткової дотації обласним бюджетам на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти в обсязі не менше 30,0 млрд. гривень.

12. Збільшити обсяги видатків на підготовку кадрів вищими навчальними закладами III-IV рівнів акредитації з урахуванням підвищення рівня мінімальної заробітної плати, величини законодавчо визначеного прожиткового мінімуму на працездатну особу, прогнозного рівня інфляції.

13. Збільшити обсяги видатків на виплату академічних стипендій студентам вищих навчальних закладів пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

14. Не допустити передачу фінансування державних вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації з державного бюджету на місцеві бюджети, зберегти на перехідний період до 2019 року чинний порядок їх фінансування за рахунок державного бюджету.

За матеріалами Бюро президії ЦК Профспілки

Засідання президії Профспілки

4 жовтня відбулося розширене засідання президії Вознесенської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Спільно було обговорено питання:

 • про роботу міської організації Профспілки працівників освіти і науки України з питань соціально-економічного захисту членів Профспілки на 2017-2018 н.р.;
 • про підсумки оздоровлення і відпочинку дітей та працівників освіти влітку 2017 року;
 • про особливості нового закону України “Про освіту”;
 • заходи щодо моніторингу проблемних питань спілчан, швидкому реагуванню на їх вирішення.

Голова Крючкова Світлана Олександрівна  поділилась з присутніми інформацією та враженнями від участі в Медійній платформі – «Усвідом себе європейцем: зміни починаються з освіти», яка проходила влітку в м.Києві.

Також було проведено церемонію нагородження грамотами Профспілки за активну громадську позицію та  профспілкову діяльність голів первинних профспілкових організацій.

«Первинки мають змагатися не одна з одною, а самі з собою з тим, щоб рухатись навипередки з власною тінню»- саме ці слова, що є кредом діяльності первинних організацій Вознесенська, прозвучали на початку визначення кращих рейтингових показників за результатами 2016-2017 н.р. “Сильна первинка-сильна профспілка”. Грамотами та преміями були нагороджені за:

І місце – ЗОШ №8 , голова Щупак Ірина Василівна

ІІ місце – ЗОШ №2,голова Догар Світлана Ярославівна

                 ЗОШ №6, Голова Харланович Наталя Григорівна

ІІІ місце – ЗОШ №5, голова  Літвінчук Тетяна Миколаївна

                   КДНЗ№6, голова Козаченко Ірина Валеріївна

                   КДНЗ№10, голова  Аніна Олена Валентинівна

                   ЦДЮТ, голова Касап Марія Борисівна

На завершення зібрання Крючкова С. привітала усіх присутніх із Всесвітнім Днем вчителя та побажала творчих успіхів, сил та наснаги у професійній діяльності,  благополуччя і злагоди в трудових колективах, в родинах.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Задайте свое питання