Формування музичних здібностей дошкільників

Сьогодні особливого значення набуває проблема взаємовідносин людини з мистецтвом, зокрема, з музикою. Розвиток емоційної чутливості в дитячому віці – фундамент музичної культури людини в майбутньому. Музичне мистецтво безпосередньо впливає на людину, і вже в перші роки життя займає значне місце в її загальному культурному розвитку.

24 лютого 2017р. на базі дошкільного навчального закладу № 6 «Любисток» відбулося засідання міського методичного об’єднання музичних керівників ДНЗ з проблеми «Інноваційні методики в галузі музичної освіти дошкільників». На засіданні члени методичного угруповання розглянули ряд теоретичних питань, серед яких «Музикотерапія як метод формування всебічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично налаштованої особистості», «Адаптована програма «Всесвіт музичних звуків» за концепцією К.Орфа».

В стінах дошкільного закладу дитині необхідно прищеплювати любов до музики через музичні заняття. Щоб поділитися досвідом організації роботи з вихованцями різних вікових груп, керівник міського МО Жукова В.Ю. провела для колег майстер-клас «Ефективність використання інноваційних методик музичної освіти», на якому продемонструвала елементи музичної педагогіки К.Орфа (різні види музикування, активна виконавська діяльність), систему музично-ритмічного виховання Е.Жака-Далькроза (музично-пластична імпровізація), систему музичного виховання Золтана Кодая (навчання музики має грунтуватися на музиці країни, в якій живе дитина), педагогічну систему М.Монтессорі (розвиток сенсорних відчуттів через гру зі звуком).

В ході обговорення проблемного питання, музичні керівники поділилися власним досвідом використання сучасних методів та познайомилися з інноваційними прийомами музичного виховання дітей у дошкільному навчальному закладі.

За підсумками роботи засідання педагоги зробили висновки про те, що музичні заняття в дитячому садку сприяють постійному залученню дитини до світу прекрасного, формуванню і розвитку її музичних здібностей. Музика більшою мірою, ніж будь-який інший вид мистецтва, доступна дитині. Чим раніше діти залучаються до світу музики, тим більш музичними вони стають згодом, і тим радіснішими і цікавішими будуть для них нові зустрічі з нею.

Елементарний музичний театр. Музична педагогіка Карла Орфа.

Робота з дзвіночками. Педагогічна система Марії Монтессорі.

Музикотерапія – метод формування оптимістично налаштованої особистості. Правильно підібрана музика здатна повністю змінити душевний і фізичний стан, як дорослої людини, так і дитини.

А.О.Богдан, методист МНМЦ

Задайте свое питання