Арт-простір

Історія розвитку людської цивілізації невід’ємно пов’язана із накопиченням цінностей у сфері практично-духовного освоєння світу, і з художньо-творчою діяльністю людини зокрема. Мистецька освіта – це освітня галузь з багатовіковою історією, спрямована на розвиток у людини спеціальних здібностей, естетичного досвіду, здатності до спілкування з художніми цінностями у процесі активної творчої діяльності та вдосконалення власної культури. Істинна освіта завжди була покликана виховати людину як особистість, здатну до інтелектуальної діяльності й творчих відкриттів. У сучасному світі тільки творча, креативна людина, здатна до нестандартних рішень може повноцінно реалізувати себе як особистість. З метою творчої самореалізації учнів, підвищення рівня їх естетичної культури і мистецької обізнаності, виховання естетичного смаку на базі міста проводиться конкурс знавців мистецтва «Арт-простір». Участь у заході традиційно беруть команди у складі 4-х учнів 8-х класів закладів загальної середньої освіти міста.

25 квітня на базі ЦДЮТ відбулося справжнє свято творчих та креативних, розумних і кмітливих співаків та поетів. Учасники конкурсу змагалися за почесне звання «Найкращих знавців мистецтва». Конкурсна програма складалася з 5 конкурсів: «Розминка», «Вгадай мелодію», «Так чи ні», «Поетична пристань». Усі завдання потребували не лише знань з теорії мистецтва, а й загальної ерудиції, кмітливості, уміння працювати в команді, застосовувати свої знання в нестандартних ситуаціях, творчого підходу до вирішення завдань, реалізації творчого потенціалу як кожного учасника, так і команди в цілому.

В ході конкурсу всі учасники продемонстрували високий рівень знань з предметів освітньої галузі «Мистецтво», співали пісні, розпізнавали музичні заставки до мультфільмів та кінофільмів, створювали та презентували власні поетичні твори. Святково прибраний зал ЦДЮТ, живі квіти на столах, що наповнювали приміщення неповторним весняним ароматом – все це справляло святкову, емоційно піднесену атмосферу.

Перед журі, до складу якого увійшли методисти МНМЦ стояло непросте завдання, адже оцінити творчість, тим більше дитячу, надзвичайно складно. У результаті спільної роботи перемогу вибороли учні гімназії, ІІ місце посіли команди ЗЗСО №4 та ЗЗСО №6, на ІІІ місці – учні НВК №3. Усі учасники нагороджені грамотами та подарунками на згадку про цікаву та незабутню зустріч як з однолітками-мистецтвознавцями, так і з самим мистецтвом.

Руденко О.М., методист МНМЦ

Задайте свое питання