Еко ART HAB

26.08.2020 р на базі Вознесенського НВК № 3 відбулася серпнева зустріч учителів  трудового навчання та образотворчого мистецтва у форматі «Еко ART HAB». Відповідно було обране місце для його проведення: відкритий простір під розлогими тінистими деревами на пришкільній території.

Пріоритетними завданнями цієї зустрічі стали методична підтримка вчителів у підготовці до нового навчального року, підвищення мотивації їх професійної діяльності, поширення досвіду роботи, удосконалення педагогічної майстерності, сприяння творчому пошуку педагогів.

Чому ЕКО? Предмети образотворчого мистецтва та трудового навчання ми найчастіше ототожнюємо з естетичним вихованням, формуванням естетичної свідомості через естетичні почуття, переживання, уміння відокремлювати прекрасне від потворного в житті й творах мистецтва. Тому основний акцент заходу — екологічність думок та виробів.

Налаштуватися на плідну роботу учасникам Еко арт хабу допомогла учитель трудового навчання Вознесенської гімназії ім..Т.Шевченка  Качковська І.О., яка запросила їх у віртуальну психологічну агенцію «Усе під контролем» під назвою «Психологічний тайм-арт». Участь учителів в інтерактивних вправах посприяли доброму настрою та активізації діяльності. Адже, саме  емоційний стан учителя говорить про його готовність рухатися по траєкторії успіху до поставлених цілей.

У першій частині Еко арт хабу відбулося обговорення особливостей викладання предметів трудового навчання та образотворчого мистецтва у 2020-2021 н.р. відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій МОН України Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Методист міського науково-методичного центру Пономаренко В.Г., керівники методичних об’єднань Червякова Т.М. і Момотенко О.М., надали вичерпну інформацію з даного питання, додатково підготувавши вчителям інформаційні картки у вигляді методичної «еко-торби».

З гарним настроєм учасники зустрічі продовжили роботу у «Студії розвитку майстерності «Від творчого вчителя – до творчого учня»», де на них чекали майстер-класи:

  • техно-зона (робота з деревом, пластмасою) «Нове життя старим речам», автор Шпічка Г.В., учитель технічної праці Вознесенської ЗОШ  І-ІІІ ст.ЗОШ № 6;
  • арт-зона (робота з природним матеріалом): «Малювання на каміннях», автор та керівник Лисюк Л.Ю., учитель трудового навчання та образотворчого мистецтва Вознесенського НВК № 3;
  • арт-зона: «Еко-закладка», автори Мустяца Л.В., вчитель образотворчого мистецтва та Сологуб А.В., учитель трудового навчання Новогригорівської ЗОШ;
  • хенд мейд-зона (виготовлення виробів своїми руками): «Еко-сумка», автор та керівник Червякова Т.М., учитель трудового навчання та образотворчого мистецтва Вознесенської ЗОШ  І-ІІІ ст. № 6;

Після майстер-класів на учасників заходу чекав сюрприз в імпровізованій кулінарній зоні – «Чайна церемонія» (вивчення способів приготування чаю), автором якого були Шестак О.Ю., учитель трудового навчання Вознесенської  ЗОШ  І-ІІІ ст. № 10 та Росачинська О.С., учитель образотворчого мистецтва Вознесенської  ЗОШ  І-ІІІ ст. № 4.

На завершення насиченого і продуктивного дня учитель образотворчого мистецтва Вознесенської  гімназії ім..Т.Шевченка Оліярник Т.М. запросила всіх на оздоровчу зону з дивною назвою «Під чарами йоги». Демонструючи нескладні вправи, Тетяна Миколаївна ще раз нагадала всім про те, що людина – єдине ціле з природою. Треба лише вміти налаштувати на одну ноту з нею свій внутрішній потенціал.

Нестандартна, креативна форма проведення заходу викликала шквал позитивних емоцій у його учасників. Жоден вчитель не залишився просто спостерігачем, а став активним учасником.

Більше фото та відео за посиланням

Задайте свое питання