Формування ключових компетентностей учнів на уроках математики

13 березня 2020 року у Вознесенському НВК № 3 відбулося засідання міського методичного об’єднання вчителів 4-их класів з проблеми «Формування математичної компетентності учнів початкових класів».

Мета математичної освіти в сучасній школі полягає у творчому розвитку особистості і формуванні в учнів системи знань та спроможності використовувати ці знання в повсякденному житті. Тому завдання сучасного вчителя не лише дати знання, але й навчити учнів вчитися.

У ході роботи члени МО переглянули презентацію «Формування ключових компетентностей учнів на уроках математики» (А.О.Богдан, методист МНМЦ), обговорили питання «Математична компетентність. Складові математичної компетентності» (Кримська Л.П.), «Шляхи гармонійної інтеграції змісту математики з матеріалом інших навчальних дисциплін» (Кушнірук О.П., Градовська О.В.).

У Новій українській школі значна увага приділяється розвитку у школярів предметних компетентностей засобами інтеграції навчальних предметів. Вчителька Вознесенського НВК № 3 Мартиненко Л.В. залучила колег до участі у майстер-класі «Забезпечення інтелектуального розвитку учнів на уроках математики», в ході якого вчителі познайомилися із сучасними прийомами формування математичних знань, виконували інтерактивні вправи і завдання, що сприяють ефективному впровадженню інтегрованого навчання молодших школярів.

Діти, які навчаються сьогодні, будуть продовжувати свою трудову діяльність приблизно до 2070 року. Яким буде світ через десятки років, важко уявити. Саме тому варто уже сьогодні виховувати у дітей готовність до змін, розвивати такі якості як мобільність, конструктивність та кожного дня готувати до життя.

А.О.Богдан, методист МНМЦ 

Задайте свое питання