«Голокост – лихо століття»

Голокост нам треба пам’ятати,

Адже пам’ять – то є наша совість.

Помилок таких не допускати,

Не писати геноциду повість.

Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. Історія нашої Батьківщини, на жаль, має й сумні сторінки. Україна – це країна пісні й краси. Україна в роки Голокосту – це країна смерті. Смерті безвинних…

Хроніка Голокосту – це біль і жах українського народу. Трагічне повсякдення 1941-1943 рр. віддзеркалюють архівні документи, спогади очевидців.

Голокост – трагедія, злочин проти людства, який тривалий час був закритим. Вивчення документів, спогадів доводить, що територія України стала своєрідним полігоном, де нацистські нелюди опрацьовували методи «остаточного розв’язування єврейського питання». Трагедія українських євреїв була не просто частиною Катастрофи європейського єврейства у роки світової війни. Вона стала тією сходинкою, переступивши яку нацисти вирішили остаточно знищити всіх євреїв Європи.

На вшанування цієї історичної сторінки у закладах освіти були проведені тематичні лінійки «Скорботна свічка пам’яті святої» та в шкільних бібліотеках оформлені книжкові виставки “Трагічні уроки історії ”.

Учні спеціалізованої школи І ступеня № 1 переглянули презентацію по класам «Голокост»; класні керівники провели інформаційні години по класам «Наша пам’ять, наша біль – Голокост», «Пам’ятаємо заради майбутнього».

Класні керівники 1-7 класів гімназії провели іІнформаційно – пізнавальні години за єдиною темою «Пам’ятаємо заради майбутнього».Організовано перегляд презентації «Жахливі історичні сторінки» у 6-Г класі (кл.кер.Ткач Т.В.) та відео – урок «День в історії. День пам’яті жертв Голокосту» у 5-Г класі (кл.кер. Гончаренко О.Б.), усний журнал із переглядом відеоматеріалів «Пам’ятайте» у 8-Г класі (кл.кер Горбачова Л.В.). Протягом дня на інформаційному екрані демонструвалася відео презентація.

Для учнів 11-х класів ліцею «Інсайт» класними керівниками проведено урок-реквієм «Голокост – трагедія ХХ століття: історія і урок». У рамках заходів учні 10-11 класів переглянули документальний фільм про Ізраїльський музей Голокосту «Яд Вашем».

В ЗОШ №2 проведено класними керівниками виховні години : «Голокост – Лихо століття», «Пам’яті жертв Голокосту», «Безсмертна сила людського духу», «Не тільки день пам’яті».
Для учнів ЗОШ №3 проведено тематичні уроки «Наша пам’ять, наша біль – Голокост», «Нехай живе надія, що подібного ніколи не повториться! Будемо пам’ятати» для учнів 1-11 класів;

У Вознесенській ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 вчитель історії Куріненко Т.В. провела тематичні уроки з історії України та тему: «Бабин яр – символ голокосту». Життя населення України в умовах окупації. Концтабори та масове знищення людей. Голокост» (5-11 класи).Класні керівники провели лекції, бесіди та інші просвітницькі заходи про трагічні події у Бабиному Яру, а також інші злочини, скоєні нацистами на окупованих територіях. В шкільному кінотеатрі Just Сinema відбувся перегляд документальних фільмів про трагічні події в роки Другої світової війни, концтабори та масове знищення людей.

В ЗОШ №6 класними керівниками проведені для учнів 5-9 класів тематичні уроки «Голокост – лихо століття» у 3-4-х класах, інформаційні години «Голокост в Україні»(8-А), «Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту» (8-Б, 7-А, 7-Б), бесіди «Пам’ятаймо сторінки історії»(5-А, 5-Б, 6-Б). Організовано відеоперегляд документальних стрічок про Голокост в Україні та літературна мандрівка «Очевидці про Голокост».

Для учнівської молоді ЗОШ №8 Шарт С.І., учителем історії, проведено тематичні уроки пам’яті «Голокост в Україні: пам’ять і уроки».Класними керівниками проведено суспільно-інформаційні години «Голокост в Україні», «Історія скорботи та героїзму». Вагнер І.В., бібліотекарем школи, та Щупак І.В., керівником шкільного музею, оформлено книжкові виставки, експозиції, підбірки матеріалів «Трагічні сторінки історії».Щупак І.В. й Шарт С.І. проведено музейну годину-роздум для учнів 7-А й 10-х класів «Свіча Голокосту не згасне».

В ЗОШ №10 проведені інформаційні хвилинки «Голокост-пам’ять ,що болить». Вчителями історії були проведені тематичні виховні заходи для учнів 8-11 класів «Нехай живе надія ,що подібного більше ніколи не повториться». Класними керівниками 5-9 класів були проведені виховні заходи «Пам’ятаймо заради майбутнього».

Мир і злагода – це головне, що нам потрібно сьогодні. Пам’ятаючи про трагедію минулого, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу державу.

Задайте свое питання