Леся українка у фокусі освіти ХХІ століття

Із метою вшанування пам’яті видатної української письменниці, громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури – Лесі Українки 18 травня 2021р. відбувся освітньо-культурний захід – навчально-методичний путівник «Леся Українка у фокусі освіти ХХІ століття», під час якого працювали чотири тематичні осередки, де вчителі-новатори – досвідчені та молоді, творчі та оптимістично налаштовані, справжні професіонали із активною громадянською позицією презентували колегам інноваційний досвід.

Творчий колектив Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ст. №7 запросив педагогів до участі у квесті «Лесина сопілка», модераторами якого виступили учителі початкових класів Олена Таран та Ольга Фетісова. Відбувся не тільки обмін досвідом щодо формування в учнів мовленнєвої компетентності засобами художнього слова, а справжнє «Лесине» свято із літературним дійством, декораціями, подарунками та приємними сюрпризами.

На базі міської бібліотеки №1 професійне інтерактивне ігрове поле облаштувала Вознесенська І-ІІІ ст. ЗОШ №8. Учителі-літератори Олена Осадченко і Ірина Щупак представили комеморативну гру «150 слів про Лесю Українку», під час якої яскраво й креативно продемонстрували переваги використання інформаційно-комунікаційних технологій для підвищення мотивації та активізації пізнавальної діяльності здобувачів освіти. Приємним доповненням цієї творчої зустрічі стали для учасників подарунки-закладки із QR-кодами представлених інноваційних напрацювань.

Ноосферна студія «…Світить крізь пітьму науки дива…» Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ст. №10 представила досвід використання біоадекватних методик для формування в молодого покоління цілісної ноосферної свідомості. На чолі із директором Людмилою Терзіловою творча група педагогів у складі: Алли Базан, Ірини Лапаєвої, Світлани Гєлєвєр, Тетяни Ястребової, Оксани Пантюхової, Володимира Жерченка, Людмили Терещенко – залучила учасників до виконання практичних завдань, побудованих на засадах ноосферної освіти, що є основою гармонійного розвитку особистості. Присутні отримали нові знання, позитивні емоції та приємні враження.

Вознесенська гімназія ім. Тараса Шевченка запросила освітян у дискусійний клуб «Знайома Незнайомка», який змодерували вчителі української літератури Ірина Калініченко і Тетяна  Липитенко. Під час представлення в оригінальний спосіб результатів роботи над дослідницьким проєктом, модератори залучали учасників до обговорення найцікавіших фактів із життя відомої Українки, що справило разом із відчуттям піднесеності незабутнє враження про багатогранність та самобутність творчості неординарної особистості.

Кожен з осередків був змістовним й  методично інноваційним, неповторним й цікавим, як і творчі вчителі, що їх представляли.

Після освітньої части педагоги разом із старшокласниками відвідали у міському Будинку культури творчий альманах від вихованців ЦДЮТ (директор Наталя Юрпольська) та театральну виставу «Наша Леся», поставлену Мариною Васильєвою (Нікітіною) – режисером і актрисою Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру та студентами Миколаївського муніципального академічного коледжу (директор Л. Булатова).

Навчально-методичний путівник «Леся Українка у фокусі освіти ХХІ століття» у підсумку переріс у великий культурно-просвітницький проєкт, що став у нашій громаді важливою подією, яка впливає на процеси формування колективної пам’яті, національної самосвідомості, поваги до загальнолюдських цінностей, що передаються від покоління до покоління.

Інформація та фото проведення заходів на сторінці ЦПРПП у Фейсбуці

Оргкомітет заходу

Задайте свое питання