Літературна орбіта Олександра Сизоненка

Пишу, коли не можу не писати…

26 вересня 2018 року  Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва зібрала педагогів міста та області на літературні читання, присвячені видатному письменнику не тільки Миколаївщини, а всієї України, Олександру Сизоненку. 20 вересня йому мало б виповнитися 95 років, і лише 7 днів він не дожив до цієї дати.

Відкривала читання “Літературна орбіта Олександра Сизоненка” Діна Діордіца, методист кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти МОІППО, яка дала цінні поради вчителям, як зацікавити учнів вивченням літератури рідного краю.

Бібліотекар Андрій Алієв у формі мультимедійної презентації представив біографію нашого відомого земляка – прозаїка, публіциста, кіносценариста.  Олександр Олександрович працював у сценарному відділі Київської кіностудії імені Олександра Довженка. Автор сценаріїв фільмів «Білі хмари», «Кайдашева сім’я», редактор фільмів «Загибель ескадри» і культового «Тіні забутих предків».

У 1984 році удостоєний Державної премії Української РСР ім. Т. Шевченка за епічну трилогію «Степ», «Була осінь», «Мета». На рідній Миколаївщині Олександра Сизоненка знають, в першу чергу, як автора роману “Корабели”.

Поет Дмитро Кремінь розповів про особисті та професійні зустрічі з Олександром Олександровичем. Цікаво було послухати Валентину Каратєєву, вчителя Баштанської ЗОШ №1, яка познайомила присутніх з унікальною колекцією листів, які О. Сизоненко регулярно писав землякам.

Власним досвідом вивчення різних тем в його окремих творах — кохання, психологія, любов до рідного краю, повага до людей, мрії про щастя — поділилися педагоги з різних куточків Миколаївщини. Цікавими були перегляд уривків екранізованих творів Олександра Сизоненка, огляд видань письменника, а також буктрейлерів на твори “Степ” і “Білі хмари”.

Я вперше брала участь у літературних читаннях обласного рівня. Атмосфера  заходу вразила мене своєю урочистістю і водночас родинним затишком. Відчуття гордості за творчий доробок славного сина Миколаївщини Олександра Сизоненка не полишало учасників цієї зустрічі ще тривалий час.

Т.О. Шугаєва,

учитель української мови та літератури

Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ступенів №10

Задайте свое питання