Методичний міст: учителі літератури-бібліотекарі

Сьогодні ми активно обговорюємо кризу читання, та мало хто задумувався над тим, що найбільш недооцінена технологія в світі – це книга. У ній можна віднайти відповіді на численні питання про сенс життя, про людські стосунки у розрізі історичних епох та сьогодення. У книгах зібрано мудрість поколінь, у них криється невичерпна скарбниця розуму.

Як сформувати читацькі інтереси дітей та молоді, як підвищити рівень культури читання сучасного покоління, як зацікавити книгою – ось неповний перелік найбільш гострих питань, які стояли на порядку денному засідання міського методичного об’єднання вчителів зарубіжної літератури, що відбулося 26 листопада 2019 року на базі Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ст. №5 у формі методичного мосту із шкільними бібліотекарями.

Під час зібрання досвідчений педагог Ященко І.О. представила презентацію щодо користі читання, активних форм роботи з учнями. Учасники детально  проаналізували книгу Дж. Свіфта «Мандри Гуллівера» у контексті її сучасної інтерпретації, розглянули прийом різновекторної характеристики літературного персонажу. Цікава ідея – уявне інтерв’ю з письменником.

Оригінально був продуманий перехід учасників у локацію «Відкрита бібліотека», що є у школі «зоною буккроссингу». Це рекреація, обладнана для відпочинку учнів, де на полицях можна віднайти різноманітні книжки, принесені й залишені для читання у вільний від уроків час.

До бібліотеки гостей запросили для перегляду лялькової вистави «Про загублену книгу», що підготували для молодших школярів учні 7-Б класу разом із бібліотекарем Мацневою Н.І.

Гарного настрою усім присутнім надала й комфортна атмосфера, створена господарями в кабінеті зарубіжної літератури: книжкова виставка, можливість активного спілкування з колегами, теплий чай із солодощами напередодні зимових холодів.

За ініціативою керівника методичного об’єднання Щупак І.В. наступну зустріч плануємо провести для шанувальників поезії у березні у приміщенні міської бібліотеки №4.

Запрошуємо всіх охочих до співпраці – відкриваймо разом дивовижний світ книг, що  роблять оточуючий нас світ кращим, сповненим любові й добра.

Методист МНМЦ Шишкіна О.І.

Задайте свое питання