Методичний виїзд учителів української мови і літератури до м. Миколаєва

Усвідомлюючи сучасні виклики щодо необхідності підвищення професійної компетентності, рівня інноваційної культури вчителі української мови і літератури більшості закладів освіти громади Вознесенська здійснили методичний виїзд до м. Миколаєва аби стати учасниками обласного семінару «Мовно-літературна освіта в Новій українській школі: від знань до компетентностей», який був організований МОІППО 29 жовтня 2019 року на базі Миколаївського муніципального колегіуму ім. В.Д. Чайки.

Мета заходу – представлення освітянській спільноті області Стандарту Нової української школи, обговорення його особливостей, аналіз викликів реформи «Нова українська школа».

Для участі в семінарі були запрошені: Шуляр В.І., доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, директор МОІППО, заслужений учитель України; Ковбасенко Ю.І., професор, завідувач кафедри світової літератури Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка; Панченков А.О., начальник відділу змісту суспільно-гуманітарних навчальних предметів Українського центру оцінювання якості освіти; Калинич О.В., учитель української мови та літератури Хустської гімназії-інтернату Закарпатської області, заслужений учитель України, переможниця фінального етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2015».

На порядку денному семінару були такі питання:

– Стандарт мовно-літературної освіти.

– Про стратегічну переорієнтацію літературної освіти в Україні

– Особливості проведення ЗНО з української мови і літератури 2020 року.

– Урок як студія особистісного розвитку в процесі підготовки до ЗНО з української мови та літератури: від відтворення до творення

–  Ігрові технології: ефектність чи ефективність?

– Участь в українознавчій грі «Соняшник» як розвиток ключових компетентностей сучасного школяра.

По завершенню семінару всі учасники отримали не тільки сертифікати, а й новий досвід, позитивні емоції від продуктивного спілкування з педагогами-науковцями, зі своїми колегами.

Шишкіна О.І., методист МНМЦ

Задайте свое питання