Наші здобутки в олімпіаді з прикладної лінгвістики

23 лютого 2018 року учні нашої школи вдруге стали учасниками регіональної Інтернет-олімпіади з прикладної лінгвістики, що проводиться за ініціативи кафедри загальної та прикладної лінгвістики МНУ імені В. О. Сухомлинського у межах співпраці із загальноосвітніми закладами з метою пошуку, підтримки та розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді, а також для популяризації спеціальності «Прикладна лінгвістика».

Перед відкриттям олімпіади всіх нас, учасників і гостей, вітали декан філологічного факультету Гузенко С.В. та завідувач кафедри загальної та прикладної лінгвістики Коч Н.В. У своїх виступах науковці переконливо доводили, що прикладна лінгвістика – це не просто спеціальність, а філософія мови, це вагомий старт у житті.

Захід об’єднав учнів м. Миколаєва та різних районів області. За звання переможця з прикладної лінгвістики змагалися 11 найкращих знавців української та англійської мов з різних куточків Миколаївської області. У першому (дистанційному) та другому (очному) турах олімпіади учасники продемонстрували свій рівень мовної компетенції, обізнаність у проблематиці традиційних та міждисциплінарних галузей лінгвістики, а також спробували свої сили у перекладі іншомовних різностильових текстів.

Поки учні виконували олімпіадні завдання, для вчителів шкіл – наукових керівників школярів – було організовано ряд заходів: круглий стіл «Сучасні проблеми освіти в середній і вищій школі», доповідь доктора у галузі освіти, професора Якименко Світлани Іванівни на тему «Інтегрована особистісно орієнтована технологія в контексті нової української школи».

Миколаївський національний університет ім. В.О. Сухомлинського перетворився на лінгвістично-екпериментальний майданчик. Ми мали можливість також ознайомитися з освітянськими орієнтирами спеціальності «Прикладна лінгвістика», познайомилися з викладачами, які здійснюють підготовку фахівців із цього напряму філології, завітали до музею історії МНУ імені В. О. Сухомлинського.

Усі запрошені на захід отримали задоволення від такої цікавої й корисної зустрічі старшокласників, учителів, науковців.

Ми горді тим, що наша учениця Юрескул Дар’я здобула титул Лауреата регіональної олімпіади з прикладної лінгвістики, а ми з Аллою Арнольдівною Репях отримали Подяки від Голови оргкомітету заходу за підготовку учасника.

Слід зазначити також, що для успішного виступу на олімпіаді з прикладної лінгвістики потрібно мати не тільки спеціальні знання, важливо бути кмітливим та мати добре розвинене відчуття мови.

Тож, усіх учнів-шанувальників української та англійської мов запрошуємо приєднуватися разом із нами до лінгвістичної спільності Миколаївської області!

Шугаєва Т.О.,

учитель української мови та літератури Вознесенської ЗОШ №10

Задайте свое питання