Навчальна екскурсія до Берліну у рамках Освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи - 2019»

08-12 вересня 2019 року вчитель історії та правознавства Вознесенського ліцею «Інсайт» Савицька О.А. стала учасницею другого етапу щорічного Освітнього курсу Українського центру вивчення історії Голокосту для молодих науковців, викладачів та дослідників культури пам’яті, що відбувся у Берліні.

Під час навчальної подорожі учасники курсу мали змогу ознайомитися із меморіальними та освітніми практиками, пов’язаними з історією нацизму та із вшануванням пам’яті жертв Голокосту у Німеччині. Серед місць, відвіданих групою – Меморіал убитим євреям Європи, пам’ятники різним групам жертв навколо нього, пам’ятники на колії вокзалу Грунельд, звідки відбувалася депортація євреїв у табори смерті в роки нацизму. Крім цього, учасники відвідали музейний простір “Топографія терору” на місці колишньої будівлі Гестапо.

У програмі курсу були також воркшопи, проведені у Будинку Ванзейської конференції, – “Чому історія націонал-соціалізму і Голокосту вчить нас сьогодні?” від доктора Вольфа Кайзера та “Фотографія як історичне джерело” від Кристофа Кройцмюллера. Серед важливих освітніх практик, пов’язаних із темою Голокосту, варто відзначити відвідування простору толерантності та взаємоповаги 7x jung та інтерактивну зустріч “Спадковість пам’яті – націонал-соціалізм серед різних поколінь”, проведену Мариною Чернівскі.

Освітня подорож до Берліну для учасників курсу стала реальною можливістю завдяки організації та фінансуванню Haus der Wannsee-Konferenz. Ми вдячні також Українському центру вивчення історії Голокосту за активну співпрацю з педагогами та асистентці освітніх проектів Будинку Ванзейської конференції Тетяні Маникіній за створення цікавої та насиченої програми навчальної подорожі.

Більше фото за посиланням:

https://www.facebook.com/uhcenter/photos/pcb.2537013599691267/2537009273025033/?type=3&theater

Шишкіна О.І., методист МНМЦ

Задайте свое питання