Навчальний рік для освітян стартував!

22 серпня прогресивне учительство міста зібралося у Вознесенській гімназії на серпневу конференцію для професійного спілкування у форматі (не)конференції Міні-EdCamp Вознесенськ. Гарно прикрашене подвір’я гімназії, фото-зони, приємна музика створювали атмосферу невимушеності, комфорту, затишку та налаштованості на цікавий нестандартний захід.

До педагогів завітали міський голова Луков В.Д.,  доцент кафедри публічного адміністрування та менеджменту освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, кандидат педагогічних наук Любченко Н. В., менеджер ТОВ «Видавничий дім «Освіта», голова громадської організації «Рух української неформальної освіти» Богданова О. О. 

(Не)конференція Міні-EdCamp стала важливим  майданчиком комунікації про реформи Нової української школи. Освітяни мали можливість за короткий час отримати максимум сучасної корисної інформації. Програма (не)конференції передбачала багато опцій. Робота розпочалася з «Презентаційної панелі», де  обговорювалися перші результати впровадження Концепції НУШ, які представила команда ЗОШ№8, також мова йшла і про неформальну освіту як основу сучасного педагогічного мистецтва, яку презентувала голова громадської організації «Рух української неформальної освіти» Богданова О. О.

Наступним етапом стала робота  «Експертної паралелі», до якої були залучені досвідчені фахівці в галузі освіти: учителі-практики, громадські діячі, управлінці. Для педагогів на вибір була запропонована широка палітра майстер-класів та тренінгів у форматі SpeedGeeking: «Демократична школа в дії» (Дворецька Л.І., гімназія), «Коучинг у вихованні» (К. Яланська, ліцей «Інсайт»), «Інтегроване навчання в дії» (М. Васильченко, гімназія), «Візуалізація навчальної  інформації як засіб формування критичного мислення (Богданова О.О., голова ГО «РУНО»),  «Формування комунікативних компетенцій у сучасній школі» (Бондар О.В., ЗОШ№3), «Формування ключових компетентностей засобами критичного мислення» (Пальцева С.Г., Волошина О.А., ЗОШ№4),  «Педагогічний коучинг як інноваційна технологія інтеграції на уроках» (Антоненко Н.П., ЗОШ№5),  «Навчальні комікси як сучасна форма візуальної медіа комунікації» (Яргункіна О.О., ЗОШ№6),  «Створення здоров’язбережувального середовища школи» (Наконечна В.В., ЗОШ№7),  «Використання програми Універсал у плануванні освітнього простору» (Терзілова Л.М, ЗОШ№10).

Педагоги Центру дитячої та юнацької творчості і ЗОШ№8 підготували для освітян цікаві майстер-класи: з гончарства, з флористики та образотворчого мистецтва, з танців, з розпису імбирного печива, з шахів, з магнітного конструювання. Гарний настрій створили вихованці ЦДЮТ: гуртка сучасного танцю (керівник К. Петрова) та ансамблю музичних інструментів (керівник Л. Белінська).

Жвавий інтерес учасників заходу викликала «Дискусійна панель», де обговорювалися больові точки впровадження Нової української школи. Між педагогами відбулася цікава змістовна дискусія з питань впровадження інклюзивного навчання, профільної школи та організації роботи опорних закладів, нових умов підвищення кваліфікації та сертифікації вчителів, їх свободи дій, ролі батьків в управлінні школою, інтеграції навчальних предметів.

У другій половині дня продовжилася робота для керівників закладів освіти і їх заступників в рамках тренінгу «Децентралізація та ефективне управління, що надасть школі реальну автономію», який провела  Любченко Н. В., доцент кафедри публічного адміністрування та менеджменту освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України.

Формат міні-EddCamp (не) конференції вдався, а головне що така форма роботи має ефект «довгого хвоста», який буде проявлятися ще довго під час професійної діяльності педагогів, у продовженні дискусій і спільній діяльності з учнями, батьками, колегами.

Сьогоднішня реформа – це про освітнє середовище. І це, насамперед, не техніка чи меблі. Зміна освітнього середовища – це зміна ставлення до дитини: повага, увага до неї і прагнення знайти оптимальний спосіб для її ефективного навчання. Саме такою сподіваємося і буде Нова українська школа. А наше учительство готово до змін!

Більше фото у Фейсбуці, відеоролик за посиланням

Колосова Л.М., директор МНМЦ

Задайте свое питання