Навчальний рік в українських школах завершиться дистанційно

Шановні батьки та учні!

22 квітня 2020 року Кабінет міністрів України на черговому засіданні ухвалив рішення про продовження карантину в Україні, згідно з яким карантинні обмеження, введені для протидії коронавірусу, було продовжено до 11 травня.

Заклади освіти мають бути готовими до дистанційного завершення навчального року, оскільки, за роз’ясненнями виконувачки обов’язків міністра освіти та науки України Любомири Мандзій від 22 квітня 2020 року, – «…ми працюємо з використанням технологій дистанційного навчання фактично до закінчення травня».

Відповідаючи на запитання про те, коли діти повернуться в школи, т.в.о. міністра освіти і науки України наголосила, що для того, щоб розглядати це питання, в країні повинна бути кардинально іншою епідеміологічна ситуація. Крім того, Міністерство освіти і науки своїм листом надало офіційні рекомендації щодо завершення навчального року.

Тож, відповідно до рекомендацій МОН, всі заклади освіти продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання. Навчальний рік в українських школах завершиться до 1 липня, а рішення про закінчення освітнього процесу для учнів усіх класів, крім 11-х, буде ухвалюватись педагогічними радами шкіл індивідуально. Оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершено не пізніше 15 червня 2020 року.

Учням 1-8-х і 10-х класів, які не планують навчатися в іншому закладі освіти, рекомендовано надіслати копії свідоцтв досягнень та табелів електронною поштою або в інший спосіб, а оригінал документа вручити у вересні 2020/2021 н. р.

У календарно-тематичному плануванні на 2020/2021 навчальний рік Міністерство рекомендує збільшити час на узагальнення та закріплення матеріалу за попередній навчальний рік, а у 2-11-х класах провести вхідне діагностування рівня знань учнів за 2019-2020 н. р.

Наразі не визначені остаточні дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання, оскільки тестування буде проведено у залежності від епідеміологічної ситуації в державі.

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби Covid-19, у 2019/2020 навчальному році МОН рекомендує не проводити масові заходи, зокрема — останні дзвоники та випускні вечори.

С.В. Кисільова, начальник управління освіти

 

Задайте свое питання