Онлайн-засідання творчої групи вчителів суспільних дисциплін

З метою створення умов для вдосконалення професійної майстерності педагогів 16 грудня 2020р. на базі Вознесенського ліцею «Інсайт» було проведено засідання творчої групи «Інновації у викладанні суспільних дисциплін у старшій школі» у форматі ZOOM-конференції. Під час зібрання відбулося ознайомлення вчителів з матеріалами освітньої виставки “(Не)Дитячі історії”, що експонується НГО «Український центр вивчення історії Голокосту» за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини в рамках програми посиленої співпраці Східного партнерства 2019/20 з громадянським суспільством та транснаціональним проєктом «Вчимося пам’ятати» єврейської громади Дюссельдорфа. Партнером проєкту та виставки є освітня платформа Stories that Move за проєктом Будинку Анни Франк.

Під керівництвом учителя курсу «Громадянська освіта» Савицької О.А гідом виступила Тарічева Маргарита, учениця 11 класу ліцею «Інсайт», яка разом зі своєю однокласницею Андрющенко Єлизаветою пройшла курс навчання за матеріалами виставки щодо представлення експонатів, роботи з відвідувачами та форм рефлексії. Виставкові матеріали можуть бути використані вчителями як на уроках історії та громадянської освіти, так і в позаурочній діяльності, особливо при застосуванні методу «олюднення» історії, де не просто демонструються сухі факти, а йдеться про події крізь призму історій конкретних людей.

Цей захід став неоціненним зразком інтерактивної взаємодії суб’єктів освітнього процесу щодо використання нестандартних форм роботи для розвитку в учнівської молоді історичного мислення, пам’яті, чуттєвого досвіду. А враховуючи необхідність дотримання карантинних вимог, то професійне спілкування у віртуальному просторі – це ще один крок уперед до підвищення цифрової грамотності педагогів.

Від імені всіх учасників зібрання висловлюємо вдячність авторам проєкту “(Не)Дитячі історії”, вчителю Савицькій О.А. та її учениці Тарічевій Маргариті, адміністрації ліцею «Інсайт», а також учителям, які активно взаємодіяли з організаторами заходу.

Інформація на сторінці ЦПРПП у Фейсбуці

Задайте свое питання