Особливості роботи психологічної служби у Новій українській школі

Психологічна служба у системі освіти функціонує як єдина система, що сприяє створенню умов для інтелектуального і соціального розвитку здобувачів освіти збереження психічного здоров’я та надання психологічної підтримки всім учасникам освітнього процесу. Відповідно до нового Положення про психологічну службу у системі освіти відбулися зміни щодо ролі практичного психолога.

З метою ознайомлення практичних психологів закладів освіти міста з новими вимогами до психологічної служби, згідно плану роботи МНМЦ 24 вересні на базі ЗОШ №10 було проведено засідання міського методичного об’єднання практичних психологів на тему «Особливості роботи психологічної служби у Новій українській школі».

Теоретичний аспект змін, що відбулися, для колег міста презентували практичні психологи Крючкова Ю.І. (ЗОШ №10) та Башара К.О. (ЗОШ №5). В ході засідання розглядались важливі питання психологічного супроводу усіх учасників освітнього процесу, нові ролі працівників соціально-психологічної служби щодо роботи в закладі освіти (медіація, психологічний супровід інклюзії, навчання антистресу тощо).

З метою заглиблення фахівців психологічної служби у особливості роботи за нейропсихологічним підходом, учасникам заходу був представлений відеоролик, що розширив знання працівників психологічної служби з цього напрямку. Практичні вправи, що виконувались учасниками в ході засідання, колеги зможуть використати у власній щоденній роботі у своїх закладах.

Методист МНМЦ Руденко О.М. та керівник міського методичного об’єднання практичних психологів Яланська К.Ю. представили до уваги усіх присутніх матеріали обласного методичного активу працівників психологічної служби. Учасники засідання ознайомились з листом МОНУ від 05.09.2018 № 19-529 «Про документацію працівників психологічної служби у системі освіти України», отримали рекомендації щодо впровадження сучасних корекційних та розвивальних програм та ознайомились зі змістом методичних кейсів у рубриці «Нова українська школа» на сайті управління освіти ВМР.

Руденко О.М., методист МНМЦ

Задайте свое питання