Освітній фестиваль «НУШ-фест-2020»

27 серпня 2020 року у Вознесенській ЗОШ І-ІІІст. № 8 відбулася серпнева зустріч вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти Вознесенської міської ради, яка проходила у формі освітнього фестивалю «НУШ-фест-2020» на тему «Креативний простір: теорія і практика навчання у Новій українській школі».

В умовах реформування освіти педагогам початкової ланки випало на долю впроваджувати ідеї Нової української школи, серед яких ключова – дитиноцентризм, що передбачає виховання, навчання та саморозвиток дитини, її цінностей та інтересів задля формування основ життєвої компетентності.

Місце зустрічі обрано не випадково, так з у 2017-2018н.р. розпочалося експериментальне впровадження Всеукраїнського пілотного проекту «Нова українська школа», до якого увійшла Вознесенська ЗОШ І-ІІІ ст. № 8.

У 2020-2021н.р. вже четверте покоління першокласників буде навчатися за новим Державним стандартом початкової загальної освіти.

Серед основних напрямів щодо впровадження змін в освіті – підвищення кваліфікації вчителів, покращення їхніх лідерських якостей. Зважаючи на це, в ході зустрічі вчителі-початківці працювали на різних освітніх платформах.

В педагогічній лабораторії «Сучасні освітні технології» спікери – вчителі початкових класів Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Волощук Н.В. та  Буланча С.В. ділилися досвідом роботи з питань «Форми роботи з підручником на уроках природознавства і курсу «Я досліджую світ» та «Дитяче експериментування: організація дослідницької діяльності у початковій школі».

       На інноваційній платформі «Новації українського правопису» вчителі Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4  Осадча Т.Я. і Гриценко Л.П. познайомили колег з новою редакцією Українського правопису.

На практико-діяльнісній платформі «Цифрові інструменти для вчителя НУШ» проходили тренінги-практикуми «Ефективні засоби навчання у НУШ, перевірені карантином» та «Комікси в освіті, як ефективний інструмент навчання» (спікери Градовська О.В., вчителька Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, Юдова В.М., вчителька Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6, Леонт’єва Т.В., вчителька Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ст. № 7).

Молоді колеги Репушевська О.В. (Вознесенська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2),  Двойна Г.В. і Бондаренко І.В. (Новогригорівська ЗОШ І-ІІІ ст.) запросили учасників фестивалю на вернісаж «Молоді і креативні», на якому довели, що вони справжні агенти змін, яким під силу пробудити в учнів бажання вчитися та наповнювати їх життя цікавими подіями.

Вчителі Новак О.М. (Вознесенська ЗОШ І-ІІІ ст. № 7) і Царук К.В. (Вознесенська ЗОШ Іст. № 9) підготували «Психологічний дивертисмент»  «На межі почуттів, або як подолати конфлікт», під час якого педагоги виконували релаксаційні вправи та заряджалися позитивними емоціями.

     Щоб поділитися методичними здобутками на шляху впровадження освітньої реформи, вчителі підготували виставку «Розсип педагогічних знахідок», де представили сучасні засоби навчання та обладнання в НУШ під назвою «Золоті правила візуалізації знань та створення наочності».                  

Друга виставка – «Мелодія душі» – продемонструвала хобі та захоплення педагогів: вишиванки, картини, вироби з тканини, ниток і бісеру, іграшки ручної роботи та багато інших цікавих експонатів. Така краса нікого не залишила байдужим.

Підсумком фестивалю став «вільний мікрофон». Учасники висловили враження від зустрічі, співпраці та спілкування з колегами. Подякували спікерам за цікаві і змістовні заняття.

Управління освіти та міський науково-методичний центр щиро дякує гостинним господарям Вознесенської ЗОШ № 8 – директору Кушнір Т.А. та педагогічному колективу за допомогу в організації та проведенні заходу.

Шановні колеги, у переддень нового навчального року бажаємо всім міцного здоров’я, творчого натхнення, віри у власний професіоналізм. Нехай множаться ваші можливості у виборі шляхів реалізації себе.

Більше фото за посиланням

А.О.Богдан, методист МНМЦ

Задайте свое питання