Освітньо-культурна експедиція «Вознесенщина козацька»

Напередодні Свята українського козацтва 07 жовтня 2021 року учительська делегація вирушила до історичної місцевості – села Новогригорівки, де колись на лівому березі річки знаходився Кордон (прикордонна вахта, яку несли запорозькі козаки; тут влаштовувалися застави, стаціонарні форпости – бекети, редути).

Мета експедиції – здійснити обмін досвідом організації на міжпредметному рівні роботи з краєзнавства як складової національно-патріотичного виховання, адже усвідомлення своєї національної ідентичності починається з малого – вивчення історії, культури, традицій рідного краю.

Творчим учителям Новогригорівської гімназії Машкін О.М., Малюті Н.В., Мустяці Л.В. на чолі із директором Куценком М.І. вдалося в повному обсязі реалізувати поставлену мету, адже спрацювала не тільки професійна майстерність. Ці люди – справжні носії української культури, що передається крізь покоління; тут живе душа українського народу, зберігаються давні традиції. Взаємодопомога, згуртованість і почуття єдності відчувалися у всьому. Національний колорит колишнього козацького Кордону головним діючим особам допомогли відтворити їхні колеги: заступник директора Шигида О.П., асистент-педагога Гончаренко С.В., працівниця закладу Крестич О.А.

Центр професійного розвитку разом із педагогами Новогригорівської гімназії реалізували цей креативний проєкт. Перед стартом козацького дійства учасники ознайомилися із такими техніками, як синектика, РАФТ, «Приваблива мета» для підвищення їхньої мотивації та активності.

Для відтворення історичних образів та персонажів під час реєстрації учасники отримали козацькі прізвища, імена чи прізвиська; об’єдналися у козацькі курені; обрали старшин. Учительське козацтво із неабияким азартом змагалося за першість на експедиційних  станціях: складання пазл-карти, літературне перехрестя з усної народної творчості, історичний волейбол, практикум «Історія одного експонату».

Захід завершився неперевершеним етнографічно-гастрономічним проєктом, який ще більше доповнив відчуття народного свята: костюми в народному стилі, козацька кухня, елементи посуду, пісні – все у підсумку перетекло у рефлексійну діяльність. Через застосування таких методів, як «Чотири дороги», «3-2-1», «Вершина успіху» – ми всі гуртом висловили безмежну вдячність педагогам Новогригорівській гімназії, що збагачують, примножують та передають збережені від діда-прадіда народні традиції.

На міждисциплінарному рівні ми інтегрували історію й сучасність;        регіональне і глобальне (цивілізаційне); вузько професійне (hard skills) і загальнокультурне (soft skills); стандарт і неординарність;   буденність і свято; часові рамки і невимірну педагогічну творчість.

Краєзнавча освітньо-культурна експедиція «Вознесенщина козацька» переконливо довела, що мудрість народу живе крізь віки – «Козацькому роду нема переводу»!

Більше фото проведення заходу на сторінці ЦПРПП у Фейсбуці

Консультант ЦПРПП Шишкіна О.І.

Задайте свое питання