Педагогічний дебют - 2019

16 травня 2019 року на базі ЗОШ №4 відбулося справжнє свято молодості, краси і педагогічного таланту. Ним став традиційний конкурс «Педагогічний дебют», що проводиться управлінням освіти Вознесенської міської ради та науково-методичним центром один раз на три роки. Згідно з Положенням участь у конкурсі беруть участь педагоги зі стажем роботи до 5 років. Цього разу позмагатися за звання переможця виявили бажання 9 учасників:

  • Кауліна Галина Віталіївна – учитель початкових класів гімназії №1.
  • Радченко Катерина Миколаївна – учитель зарубіжної літератури ЗОШ №4.
  • Гиренко Євгеній Володимирович – учитель музичного мистецтва Вознесенської ЗОШ №5.
  • Фарафонова Світлана Олександрівна – учитель математики ЗОШ №6.
  • Каулін Олександр Олександрович – учитель початкових класів Вознесенської ЗОШ №7.
  • Агинський Олександр Олександрович – учитель історії ЗОШ №10.
  • Бушуєва Ольга Сергіївна – вчитель англійської мови ЗОШ №10.
  • Терзі Наталія Іванівна – учитель російської мови та зарубіжної літератури  в ЗОШ №10
  • Турчанов Артем Сергійович – учитель фізичної культури Новогригорівської школи.

Підтримувати молодих колег зібралися представники закладів освіти на чолі з адміністраціями.

Особливу атмосферу свята створювали творчі колективи: вокальний ансамбль «Освітянська палітра» (кер. Дворецька Л.І.), театральні колективи педагогів ЗОШ №5 та ЗОШ №6, дует НВК №3 у складі Чайкіної О.П. та Ільніцького Є.О., учитель Новогригорівської ЗОШ Вербівська Л.В.

Адміністрація ЗОШ №4 забезпечила яскраве та комфортне оформлення зали, технічну та мультимедійну підтримку. Ведучими заходу були педагоги НВК №3 Синиця О.І. та ЗОШ №5 Мазур В.Г.

В ході конкурсних змагань, учасникам пропонувалися різні завдання, що потребували не тільки знань з педагогіки, психології, методики, а й швидкості реакції, уміння нестандартно підходити до вирішення завдань.

В ході першого конкурсу «Візитка» молоді педагоги створювали та презентували власний герб, що символізував здобутки та мрії учасників.

До участі у конкурсі «Точка зору» разом зі своїми молодими колегами-конкурсантами долучилися члени адміністрації закладів освіти міста: Вознесенську гімназію представила директор Дворецька Лариса Іванівна, ЗОШ №4 – заступник директора з виховної роботи Лук’янченко Андрій Володимирович, ЗОШ №5 – директор Варзар Наталія Миколаївна, ЗОШ №6 – директор Токарєв Юрій Олександрович, ЗОШ №7 – заступник директора з навчально-виховної роботи Наконечна Владислава В’ячеславівна, ЗОШ №10 – директор Терзілова Людмила Миколаївна, Новогригорівську школу – директор Куценко Микола Іванович. Умовами цього конкурсу було дати якомога більше однакових відповідей на запитання на кшталт «З чого починається урок», «Скільки коштує обід у шкільній їдальні», «В якому році була побудована ваша школа» тощо.

Найбільш напруженим для молодих педагогів виявився конкурс «Педагогічний словник», згідно з умовами якого учасникам пропонувалося пояснити терміни, що «ховалися» за цифрами, які самостійно обирали конкурсанти.

В ході конкурсу «Методичний калейдоскоп» учасники продемонстрували власний рівень знань з педагогіки та проявили обізнаність з положеннями Концепції Нової української школи.

Однією з вимог сучасного педагога, справжнього фахівця, є високий рівень його мовної компетенції. Культура мови педагога – важливий показник його професійної майстерності. Грамотність мовлення конкурсанти продемонстрували в ході конкурсу «Мовознавчі забавки». До перевірки роботи учасників  взялася група педагогів-мовознавців: керівники міської опорної школи вчителів-філологів – педагоги ліцею «Інсайт» Крахмаленко Ірина Володимирівна та Грижимайло Ольга Миколаївна, керівник міського методичного об’єднання учителів української мови і літератури – учитель ЗОШ №2 Догар Світлана Ярославівна та керівник мовного практикуму «Культура українського мовлення» – учитель ЗОШ №4 Потоцька Олена Петрівна.

Останнім конкурсом, у якому молоді педагоги продемонстрували власну творчість, креативність та ерудицію, став «Портрет ідеального педагога». Згідно з його умовами, молоді колеги записували на заздалегідь підготовлених квіткових пелюстках риси, якими, на їх думку, має бути наділений ідеальний педагог, та презентували свої символічні квітки усім присутнім.

За результатами напруженої роботи членів журі, до складу якого увійшли начальник управління освіти Кисільова С.В., голова профспілки працівників освіти міста Крючкова С.О., директор МНМЦ Колосова Л.М., методисти міського науково-методичного центру, усі учасники були нагороджені грамотами за перемогу у різних номінаціях та цінними подарунками. Абсолютним переможцем конкурсу стала учитель ЗОШ №4 Радченко Катерина Миколаївна.

Загалом, «Педагогічний дебют – 2019» довів, що молоді колеги, учасники конкурсу, це справжні фахівці, які поповнили когорту педагогів, для яких школа є справжнім покликанням.

Руденко О.М., методист МНМЦ

Більше фото за посиланням

Задайте свое питання