Перемоги юних знавців українського слова

З метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу щорічно у листопаді в усіх школах відбувається урочисте відкриття І (шкільного) етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської творчості ім. Т.Шевченка. Ці конкурси проходять у чотири етапи за олімпійською системою: шкільний, міський, обласний та загальноукраїнський, що дає змогу визначити кращих на кожному з етапів. Тож за підсумками шкільних етапів 143 переможці у грудні долучилися до участі у міських конкурсах. Право називатися «Кращими знавцями української мови» вибороли 77 учасників: вони виявили високий рівень знань з мови і літератури, загальної ерудиції, уміння застосовувати набуті знання в різноманітних ситуаціях, творчість та нестандартність мислення.

На рівні області свої сили й знання випробували 12 учнів, і сьогодні, завершуючи календарний рік, ми називаємо кращих із кращих. І місце в обласному етапі ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика посів учень 5 класу ЗОШ №6 Чернявський Нікіта, ІІ місце виборов учень 9 класу гімназії №1 Ясеницький Святослав, ІІІ місця – у Семенової Анни (4 клас ЗОШ №4) і Кисельової Аліни (7 клас гімназії №1). Призерами обласного етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка стали учениці гімназії №1Боковая Катерина (6 клас) і Левченко Марія (10 клас).

До цих значних досягнень крок за кроком своїх вихованців вели наставники-вчителі, що вміють навчити, надихнути на творчість, запалити вогник бажання бути серед кращих, здобувати перемоги. Це вчителі української мови і літератури Липитенко Т.Ю., Гончаренко О.Б., Кузьмук О.Ю. (гімназії №1), Савченко О.О. (ЗОШ №6), учителі початкових класів Комарніцька О.Г. (ЗОШ №4), Стібіш Н.В. (ЗОШ №6).

Ми пишаємося також перемогами учасників обласного конкурсу творчих робіт «Я – патріот України», у якому І місця посіли учениця 10 класу ЗОШ №2 Возіян Яна (учителі Воскобойник Ж.В. і Догар С.Я.), учень 9 класу ЗОШ №5 Малярчук Станіслав (учитель Ковтун Л.В.), десятикласниця із ЗОШ №7 Білоус Ірина (учитель Мініч Т.З.); ІІ місця – учениця 11 класу ліцею «Інсайт» Торіна Алла (учитель Грижимайло О.М.), Кірія Дар’я, учениця 6 класу ЗОШ №10, вихованка ЦДЮТ (керівник гуртка Шевченко Л.В.).

Бажаємо кращим знавцям українського слова примножувати свої знання мови, адже то великий скарб, цілюще джерело, що надихає, дає мудрості, життєвої сили для пізнання нового й незвіданого, розуміння краси навколишнього світу. А їх учителям і батькам бажаємо радості й задоволення від успіхів своїх дітей та вихованців!

Бережімо, шануймо, любімо, вивчаймо рідну мову – це невмирущий голос України!

Шишкіна О.І., методист МНМЦ 

Задайте свое питання