Підготовка до надзвичайних ситуацій

Що таке надзвичайна ситуація (НС)?

Надзвичайна ситуація – обстановка на окремій території чи суб’єкті господарювання на ній або водному об’єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, що призвела чи може призвести до виникнення загрози життю або здоров’ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об’єкті, провадження на ній господарської діяльності (Кодекс цивільного захисту України, 02.10.2012 рік).

Надзвичайні ситуації бувають:

  • природного характеру;
  • техногенного характеру;
  • соціального характеру;
  • військового характеру;

З розвитком суспільства та його науково-технічним прогресом, особливо в умовах сьогодення, над людством завжди нависала загроза виникнення якоїсь із вищезазначених надзвичайних ситуацій, під час яких вмілі та злагоджені дії людей призводять до значного зменшення кількості постраждалих і матеріальних збитків.

У зв’язку з зазначеним та з метою вдосконалення і ведення цивільного захисту в структурних підрозділах функціональної підсистеми «Освіта і наука України» Єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного, природного та військового характеру, відпрацювання у працівників, учнів і вихованців навичок захисту в умовах ведення бойових дій, від зброї масового ураження, небезпечних наслідків аварій, катастроф, стихійного лиха, сильнодіючих отруйних речовин, формування та розвитку у дітей високих морально-психологічних якостей: відваги, мужності, підтримки, ініціативи, спритності, уміння приймати вірні рішення при виникненні надзвичайних ситуацій, на базі Вознесенського НВК №3 13.04.2018 року, як підготовка до проведення в закладах освіти міста щорічного Дня цивільного захисту, проведено семінар-заняття цього заходу з заступниками начальників ЦЗ закладів освіти на тему «Вибухонебезпечні предмети та правила поведінки при їх виявленні».

В період 19-20.04.2018 року в загальноосвітніх закладах проведено «День ЦЗ». Завдяки спланованій та чіткій роботі адміністрацій закладів на високому рівні пройшли загальношкільні лінійки, теоретичні та практичні заняття з питань цивільного захисту та надання долікарської допомоги, проведені конкурси малюнків і стінних газет, проведені естафети і змагань з елементами цивільного захисту, практичного відпрацьовано: евакуація учасників освітнього процесу з будівлі та приміщень, евакуація умовного «потерпілого» та тушіння пожежі силами формувань закладу та силами і засобами Вознесенського відділення ГУ ДСНС.

Після закінчення заходу були підведені підсумки проведення «Дня ЦЗ» та нагороджені переможці конкурсів, вікторин і естафет, а діти мали змогу сфотографуватися з працівниками Вознесенського відділення ГУ ДСНС.

Всього в проведені «Дня ЦЗ» прийняли участь: 3 947 учня, 482 педпрацівника, 167 працівників інших категорій, три одиниці техніки ДСНС, чергові наряди працівників цієї служби, запрошені гості.

Шановні колеги та діти! В наше неспокійне сьогодення важливо не зупинятись на досягнутих результатах, а постійно удосконалювати свої навики і вміння з питань цивільного захисту:  психологічну підготовку; чіткість, злагодженість та швидкість дії по евакуації з приміщень закладу та розташування в безпечних місцях і приміщеннях для тимчасового укриття; знання та вмілому використанню засобів індивідуального захисту, надання долікарської допомоги та інше. Лише так надзвичайна ситуація, будь-якого характеру, не зможе застати нас зненацька, причинити шкоду для здоров’я та матеріальну шкоду.

  Замостяник М.М., інженер з охорони праці Управління освіти

Задайте свое питання