Підготовка до роботи у НУШ заступників директорів з навчально-виховної роботи

Реальна дієвість Нової української школи залежить від кожного конкретного педагога: його знань, умінь, компетенцій, розуміння стратегічних цілей діяльності та наявності інструментарію для практичної реалізації поставлених державою завдань.

Нове законодавство, концепція, зміст, вимоги до програм – це все потребує не тільки навчання вчителів, а й підготовки директора, який би хотів працювати по-новому, сприяв розвитку вчителів і розвивався сам.

Тому вчителі-класоводи, вчителі-предметники, які викладають у  початковій школі, а також ЗДНВР протягом 2018-2019 н.р.  активно вивчали новий Державний стандарт початкової освіти, Модельну освітню програму, освітній потенціал гри LEGO, організацію освітнього середовища, орієнтованого на дитину; практично відпрацьовували поняття інтегрованого навчання, навички проведення ранкових зустрічей, планування тематичного дня, питання використання педагогічної гри, методики компетентнісного навчання «Шість цеглинок».

Зважаючи на те, що місто Вознесенськ є  Регіональним опорним центром розвитку освіти, на базі міста протягом року проходило навчання педагогів і ЗДНВР як нашого міста, так і Вознесенського, Доманівського та Єланецького районів. Навчальний процес забезпечували висококваліфіковані працівники МОІППО.

З 13 по 16 грудня в місті на базі Центру дитячої та юнацької творчості відбулася остання ІІІ навчальна сесія для 27 заступників директорів з навчально-виховної роботи, які відповідають за початкову ланку, міста Вознесенська, Вознесенського та Єланецького районів. Взагалі  метою навчання є вдосконалити професійні компетентності керівників шкіл і підготувати їх до успішного управління в умовах НУШ.

Заступники опановували модуль «Система інформаційного забезпечення діяльності керівників закладів загальної середньої освіти», який проводили завідувач кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти МОІППО, доктор педагогічних наук, доцент Тихонова Тетяна Валентинівна та викладач кафедри, кандидат економічних наук, доцент Домаскіна Марина Анатоліївна. В результаті роботи заступники поглибили свої знання з питання використання хмарних технологій в управлінській діяльності, удосконали інформаційно-комунікаційну компетентність. Всі отримали відповідні сертифікати, які в сумі з іншими, дозволяють обміняти їх на свідоцтво про курси підвищення кваліфікації.

НУШ стартувала, треба відповідати сучасним вимогам. Життя примушує працювати по-новому і забезпечувати реалізацію державної стратегії. Тож наші заступники директорів з навчально-виховної роботи володіють знаннями про основні засади функціонування НУШ, її нормативно-правове забезпечення, гарно орієнтуються у нових стандартах і навчальних програмах, обізнані у компетентності особистості ХХІ століття і усвідомлюють роль вчителя як лідера, фасилітатора, як людини, яка забезпечує впровадження нових стандартів та методик у своєму закладі.

Наступним етапом буде підготовка директорів закладів загальної середньої освіти, для яких навчання розпочнеться із січня 2019 року.

Колосова Л.М., директор МНМЦ

Задайте свое питання