Чим живе профспілка

 

_______________________________________________________________

2 лютого 2024року відбулось засідання Ради Вознесенської міської організації  Профспілки працівників освіти та науки України.

Відповідно плану роботи було затверджено план основних заходів міської організації Профспілки на 2024 рік, основні статистичні дані міської організації, номенклатуру справ та кошторис  на  2024 рік. На засіданні Ради голови первинок розподілили членство в комісіях і затвердили їх плани роботи.

Також до присутніх була донесена інформація про проведення обласного фестивалю художньої самодіяльності під назвою «Клич людини над світом лине» «Хай буде мир!» та Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків «Охорона праці очима дітей».

 

 

 

 

_________________________________________________________________

27 грудня 2023 року відбулось засідання Ради Вознесенської міської організації Профспілки працівників освіти.

Основним питанням зібрання був звіт голови міської організації Профспілки за 2023 рік.

Аналізуючи проведену роботу, було відзначено, що головним завданням виборних профспілкових органів є і залишається посилення ролі в захисті прав та інтересів спілчан.

Долучившись до обговорення звіту присутні дійшли висновку,що діяльність Профспілки у звітному періоді значною мірою була спрямована на дотримання законодавства про освіту, своєчасну виплату за­робітної плати і відпускних, підвищення мотивації профспілкового членства, захисту соціально-економічних прав та інтересів працівників освіти.

Рішенням Ради роботу Профспілки у 2023 році було визнано задовільною та окреслено ряд питань і пропозицій до плану роботи на 2024 рік.

Також головам первинок було доведено цифри бюджету освітньої галузі на 2024 рік.

Юрисконсульт управління освіти Літвінова Олена довела до голів первинок зміни до законодавства з питань надання відпусток, про відміну виплати заробітної плати мобілізованим педагогічним працівникам  та ін..

Відповідно до рішення Президії від 13 грудня,  було нагороджено сертифікатами з грошовою виплатою переможців міського конкурсу «На кращий колективний договір» по номінаціях.

Приємним сюрпризом для учасників засідання було отримання новорічних подарунків та настінних календарів 2024 року з логотипом Профспілки.

А до новорічних свят усі члени Профспілки закладів і установ освіти територіальної громади отримали солодкі новорічні подарунки.

___________________________________________________

В рамках проведення обласним комітетом профспілкового Марафону «Профспілка в моєму житті», з 1 листопада по 1 грудня Вознесенською міською організацією Профспілки було проведено міський конкурс на кращий колективний договір. На конкурс було надано заявки  та конкурсні матеріали від закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти. 13 грудня на засіданні Президії було підведено підсумки участі в міському конкурсі на кращий колективний договір. Переможців буде нагороджено грамотами та сертифікати з грошовою винагородою відповідно Положення конкурсу на засіданні ради профспілки у грудні.

__________________________________________________

Відповідно річного плану роботи 16 листопада відбулось засідання ради  Вознесенської міської організації Профспілки. На початку зібрання було вручено сертифікат та грошову винагороду учасниці обласного конкурсу «Шкільний вчитель нового покоління» Колісниченко Ользі Михайлівні, вчителю початкових класів Вознесенського ліцею №10. Основне питання, яке обговорювалось на Раді – це здійснення профспілковими органами громадського контролю за дотриманням у закладах освіти законодавства про працю в частині трудових відносин, а також  мотиваційні аспекти залучення працівників закладів освіти до членства, забезпечення належного рівня  інформаційної роботи про діяльність Профспілки.

З метою визначення ефективності роботи в первинках, з профспілковими лідерами було проведено анкетування. Аналізуючи  результати, присутні дійшли висновку,  що головним завданням Профспілки є визначення шляхів використання сучасних інструментів, форм і методів профспілкової  роботи в колективах,  збереження та зміцнення первинок в закладах освіти, посилення їх ролі в захисті прав спілчан.

____________________________________________________

27 квітня 2023 року відбулося засідання ради Вознесенської міської організації Профспілки. На порядку денному розглядались наступні питання:

  1. Про використання можливостей колективних договорів як засобу об’єднання зусиль соціальних партнерів по забезпеченню фінансування, функціонування закладів освіти, покращенню умов і безпеки праці.

2. Про стан реалізації статутних вимог внутрішньоспілкової діяльності, інформаційного супроводу.

3. Про участь профспілкових організацій у відновленні освітнього процесу в закладах освіти та створення безпечного середовища.

Були розглянуті актуальні питання трудового законодавства, які озвучила начальник відділу юридичної роботи та діловодства управління освіти Олена Літвінова.

На завершення засідання Подяками міської профорганізації та матеріальним заохоченням було відзначено учасників міського етапу обласного фестивалю “Перемога-одна на всіх”. Дипломом обласного комітету Профспілки за участь у фіналі обласного фестивалю відзначено первинну профспілкову організацію ЦДЮТ.

Засідання пройшло продуктивно та змістовно. З кожного питання прийнято відповідні постанови.

 

______________________________________________________

15 лютого 2023 року відбулось засідання Ради Вознесенської міської організації  Профспілки працівників освіти та науки України.

Підводячи підсумки роботи за 2022 рік, Крючкова Світлана інформувала про пророблені заходи по захисту соціально-економічних та трудових прав працівників закладів, які здійснювались міською та первинними організаціями Профспілки  у звітному періоді.

Голови первинок були поінформовані про діяльність галузевої Профспілки, обласного комітету по забезпеченню безпечних умов організації освітнього процесу, здійснення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства в умовах воєнного стану.

На засідання Ради були запрошені спеціалісти Управління освіти Вознесенської міської ради – начальник відділу юридичної роботи та діловодства Літвінова Олена, яка познайомила присутніх із новаціями в законодавчих та нормативно-правових актах освітньої галузі та Замостяник Михайло, інженер з охорони праці з  практичною допомогою з питань охорони праці.

В ході засідання було затверджено план основних заходів міської організації Профспілки на 2023 рік, номенклатуру справ та кошторис  на  2023 рік.

Аналізуючи проведену профспілкову  роботу, присутні дійшли висновку,  що  головним завданням Профспілки є збереження та зміцнення первинок в закладах освіти, посилення їх ролі в захисті прав спілчан.

 

_________________________________________________________

21 грудня  2022 року відбулось засідання Ради Вознесенської міської організації  Профспілки працівників освіти та науки України.

Основним питанням зібрання був звіт голови міської організації Профспілки Крючкової С.О. та начальника Управління освіти Вознесенської міської ради Кисільової С.В. «Про виконання угоди на 2021-2025 роки між Управлінням освіти Вознесенської міської ради і міською організацією Профспілки працівників освіти за 2022 рік». Також Кисільова Світлана Вікторівна поінформувала присутніх про стан фінансування освітньої галузі та  реорганізацію закладів освіти у 2023 році.

Доповідаючи про проведену роботу за 2022 рік, Світлана Олександрівна відзначила, що  головним завданням виборних профспілкових органів є збереження та зміцнення первинок в закладах освіти, посилення їх ролі в захисті прав спілчан.

Про виконання бюджету міської організації Профспілки доповіла Вишневська Н.В., бухгалтер міської організації Профспілки.

Долучившись до обговорення звіту присутні дійшли висновку, що діяльність Профспілки у звітному періоді значною мірою була спрямована на дотримання законодавства про освіту, збереження мережі закладів освіти та робочих місць, своєчасну виплату за­робітної плати і відпускних, сприяння у розв’язанні житлово-побутових питань та поліпшення матеріального становища працівників, підвищення мотивації профспілкового членства, захисту соціально-економічних прав та інтересів працівників освіти.

Рішенням Ради роботу Профспілки у 2022 році було визнано задовільною та окреслено ряд питань і пропозицій до плану роботи на 2023 рік.

На засіданні Ради було нагороджено грамотами обласного комітету та  міської організації Профспілок голів первинок та соціальних партнерів-керівників закладів освіти.

Приємним сюрпризом для учасників засідання було отримання новорічних подарунків та настінних календарів 2023 року з логотипом Профспілки.

А до дня Святого Миколая усі члени Профспілки закладів і установ освіти територіальної громади отримали солодкі новорічні подарунки.

 

З новими планами в новий рік!

28 січня 2022 року відбулось засідання Ради Вознесенської міської організації  Профспілки працівників освіти та науки України.

Змістовними були виступ та презентація  Крючкової С.О. про стан роботи в первинних профспілкових організаціях, та заходи, які здійснювались міською та обласною організацією Профспілки  у звітному періоді.

Доповідаючи про проведену роботу, Світлана Олександрівна відзначила, що  головним завданням виборних профспілкових органів є збереження та зміцнення первинок в закладах освіти, посилення їх ролі в захисті прав спілчан.

Також наголосила на те, що з мотивацією членства нерозривно пов’язана інформаційна робота. Від того, наскільки інформація про діяльність профспілкової організації  буде об’єктивною, повною, оперативною – залежить імідж організації та модернізація профспілкового руху.

Сьогодні не потрібно казати, а що для нас зробила Профспілка? Коли прийде усвідомлення того, що ПРОФСПІЛКА – це громадська організація,  це  ми з вами, усі хто до неї входить, а не якась там особистість; це наш інструмент для спільної дії, спільного захисту та єднання. Тому, силу шукати у собі треба, тоді і Профспілки її матимуть. Ми чітко маємо визначитись, як будемо діяти далі, щоб підняти  віру у нашу Профспілку, мотивувати до вступу до її лав і підіймати її роль в житті кожного трудового колективу освітян.

На засіданні Ради також було затверджено план основних заходів міської організації Профспілки на 2022 рік, основні статистичні дані міської організації, номенклатуру справ та кошторис  на  2022 рік.

                                 Голова Вознесенської міської організації Профспілки Крючкова С.О.

Наші будні

Відповідно річного плану роботи 8 жовтня 2021 року відбулось засідання Ради  Вознесенської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Головою міської організації Крючковою С.О. було проаналізовано стан охоплення членством в закладах освіти. Первинним профспілковим організаціям, які мають незадовільний показник охоплення профспілковим членством було надано рекомендації активізувати роз’яснювальну роботу серед працівників з метою  їх активного залучення до членства в Профспілці. За ініціативи обласного комітету Профспілки було запропоновано головам провести ряд тематичних заходів під гаслом: «Ти потрібен Профспілці! Профспілка потрібна тобі!».

Говорячи про активні дії галузевої Профпілки,  Світлана Олександрівна відзначила, що

7 жовтня 2021 року – у Всесвітній день дій за гідну працю – у Києві відбулася всеукраїнська акція протесту профспілок проти політики влади щодо утискання прав та гарантій людей праці.

У Всеукраїнській акції протесту профспілок взяли участь і представники міської організації Профспілки працівників освіти та науки.

В рамках навчання профактиву були надані консультації новообраним головам первинок з питань ведення діловодства, колдоговірної кампанії та співпраці з адміністраціями закладів освіти.

Урочистим моментом зібрання стало нагородження активних лідерів Профспілки нагородами. Так, за підтримку та розвиток профспілкового руху Почесними грамотами обласного комітету Профспілки були нагороджені:

  • Гаманець Любов Дмитрівна, голова первинної профспілкової організації Комунального закладу дошкільної освіти №9 «Горобинка» Вознесенської міської ради;
  • Котовщук Ольга Павлівна, голова первинної профспілкової організації Новогригорівської гімназії Вознесенської міської ради.

Визначну нагороду отримала голова первинної профспілкової організації Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ст..№6  Вознесенської міської ради Харланович  Наталя Григорівна – нагрудний знак ЦК Профспілки працівників освіти і науки України «Профспілковий лідер». Привітали присутні і голову міської організації Крючкову С.О., яка також була нагороджена Почесною грамотою Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

 

 

Голова Вознесенської міської організації Профспілки Крючкова С.О.

 

Навчання профактиву  з соціально – правових питань:

практично й на перспективу

 

Відповідно до плану роботи обласного комітету Профспілки, у приміщенні  управління освіти м. Вознесенська 20 травня поточного року  відбувся обласний регіональний семінар – навчання на тему : «Правові поради для освітян».

В роботі семінару взяли участь голови первинних профспілкових організацій м. Вознесенська, голови Вознесенської, Новоодеської, Веселинівської, Братської. Єланецької  районних організацій Профспілки та  фахівці обласного комітету Профспілки.

Відкрила  семінар  начальник Управління освіти Вознесенської міської ради Кисільова Світлана Олександрівна, яка привітала усіх із Всесвітнім днем вишиванки, повідомила присутнім про стан розвитку освітньої галузі міста  і фінансування галузі освіта на  період відпускної кампанії .

Крючкова С.О., голова міської організації Профспілки м. Вознесенська, яка у своїй презентації розповіла, як вирішуються  питання  у  разі порушення  трудових прав працівників освіти  – членів Профспілки та  проінформувала про діяльність міської організації  із соціально- економічних питань.

З досвідом роботи первинної профспілкової організації Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ст..№2 на тему «Форми співпраці виборного органу первинної профспілкової організації з керівником закладу освіти з питань оплати праці» виступила голова Догар Світлана Ярославівна.

Робота се6мінару проходила  на основі методів круглого столу. Так, для висвітлення основних форм трудових відносин учасники виконували ситуаційні вправи щодо внесення змін до Правил внутрішнього розпорядку закладів освіти та  розв’язували зарплатні питання: «Вмій захищати свої права».

Цікавим, актуальним та корисним для всіх учасників семінару став правовий квест, проведений юрисконсультом Миколаївської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Юлією Дємєнтьєвою, на тему: «Реалізуємо норми чинного законодавства у профспілковій діяльності щодо захисту трудових прав та гарантій працівників», метою якого є отримання профспілковим активом відповідних практичних навичок для реалізації виборними органами профспілкових організацій своїх повноважень.

Всі думки та ідеї, висловлені під час семінару – навчання, допоможуть головам  первинних  профспілкових  організацій закладів освіти вчасно зорієнтуватися й залишитися впливовими та сучасними, дієвими і активними, міцними та солідарними.

Он-лайн квізі «Травневі перегони»

6 травня 2021 року голова міської організації Профспілки працівників освіти та науки України Крючкова С.О. взяла участь у он-лайн квізі «Травневі перегони» ( з нагоди Дня праці), який був  організований ГО  Інститутом громадянської освіти та праці -ICEL за підтримки Представництва Фонду ім..Фрідріха Еберта в Україні.

Розпочав Zoom конференцію та був її ведучим голова ГО  Інституту громадянської освіти та праці-ICEL Віталій Копиш. Дуже пізнавальними та  корисними були питання пов’язані із зародженням та традиціями Свята Праці, норм Трудового законодавства та історії Профспілок інших країн. В ході он-лайн квізі Світлана Олександрівна виміряла свій рівень профспілкового активізму та зарядилась позитивом!

Будні Профспілки

Відповідно річного плану роботи 22 квітня 2021 року відбулось засідання Ради  Вознесенської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Голова  міської організації профспілки Крючкова С.О. зробила детальний аналіз дій міської організації Профспілки, закладів освіти та профспілкових організацій по реалізації Закону України  «Про загальну середню освіту».

Літвінова Олена Сергіївна – завідувач сектору  юридичної роботи Управління освіти Вознесенської міської ради долучилась до обговорення теми та акцентувала увагу на процедурі  продовження трудових відносин з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком, та з якими укладено строкові трудові договори, а також забезпечення для них   державних гарантій.

В ході зібрання інженер з охорони праці Управління освіти Вознесенської міської ради   Замостяник Михайло Михайлович наголосив  головам первинних профспілкових організацій, що цього року Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі, спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

Також, в рамках навчання профактиву,  було озвучено питання атестації робочих місць, рекомендації щодо внесення доповнень в розділ «Охорона праці» в колективних договорах, та надано практичну допомогу головам ПК з питань охорони праці.

На засідання Ради було запрошено Довбенко Ірину Іванівну – експерта із страхування Фонду соціального страхування, яка повідомила присутнім, що  застраховані особи мають можливість пройти курс відновного лікування за кошти ФССУ після перенесеної коронавірусної хвороби на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів. Право на таке лікування мають усі працевлаштовані українці за наявності медичних показань за профілями медичної реабілітації, визначеними Порядком № 39, за якими надаються послуги з реабілітаційного лікування за кошти Фонду.

Присутні голови цікавились у Довбенко І.І. щодо новацій в проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України» щодо  внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та визначення електронних реєстрів листків непрацездатності як частину реєстру застрахованих осіб.

До висвітлення питання  долучилась скарбник міської організації Профспілки працівників освіти Вишневська Н.В.  з питанням про  забезпечення якісного оздоровлення і відпочинку дітей працівників освіти влітку 2021 року.

На засіданні Ради Крючкова С.О. подякувала усім колегам за активну участь у обласному Фестивалі  «Гармонія освітянських талантів» та вручила подяки і сертифікати переможцям:

  • первинній профспілковій організації Вознесенського міського центру дитячої та юнацької творчості;
  • первинній профспілковій організації КДНЗ№9 «Горобинка»;
  • первинній профспілковій організації Новогригорівської ЗОШ І-ІІІ ст..

Підводячи підсумок засідання Ради, присутні прийшли до висновку, що основну увагу Профспілки було зосереджено на питаннях представництва та захисті соціально-економічних прав та інтересів працівників закладів у період карантину, здійснення контролю за дотриманням чинного трудового законодавства, надання консультацій, та вивчення ряду питань.

 

                                 Голова Вознесенської міської організації Профспілки Крючкова С.О.

Таланти в житті, як атланти.
Поки не вдарив зоряний час,
Співаки, поети, музиканти –
Вони обертаються серед нас.

                В’ячеслав Харитонов

Незважаючи на карантині обмеження, згідно плану роботи обласного комітету Профспілки на 2021 рік в березні було проведено обласний фестиваль художньої самодіяльності «Гармонія освітянських талантів». Передував участі в обласному фестивалі відбірковий етап на місцях. Так, до міської організації Профспілки надійшли відеозаписи номерів художньої самодіяльності від Новогригорівської ЗОШ І – ІІІ ступенів, Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ст.№6, ЦДЮТ та КДНЗ №9 «Горобинка».

25 березня було підведено підсумки участі у обласному фестивалі та презентовано відеоролик з виступами колективів у різних жанрах. Обласним комітетом Профспілки було визначено три номери від спілчан Вознесенська, серед яких  –    Вербівська Лариса Вікторівна, вчитель музичного мистецтва Новогригорівської ЗОШ І – ІІІ ступенів – людина з величезним досвідом роботи у галузі культури. Творча та емоційна особистість, яка сприймає музику як радість життя. Вона  намагається захоплювати всіх навколо своєю творчістю та знаходити радість у пісні.

Вокальний колектив «Українки з «Горобинки»  (кер.Токарєва Олена Петрівна, музичний керівник)  був створений в вересні  2011року, до дня святкування 40 – річного ювілею дитячого садочку, з числа творчих, креативних, талановитих, енергійних,завзятих працівниць КДНЗ №9 «Горобинка». За час свого існування, колектив виступав на святкових концертах, професійних святах, посиденьках закладу дошкільної освіти.

Ансамбль ложкарів Вознесенського міського центру дитячої та юнацької творчості «Унісон» (кер.Белінська Лідія Вячеславівна, керівник гуртка «Оркестр народних інструментів») , створений два роки тому. Ансамбль є неодноразовим учасником міських заходів та святкових вогників для освітян міста.

Виконавці та творчі колективи відзначені грошовими преміями від міської та обласної організації Профспілки.

Щиро вітаємо переможців обласного фестивалю «Гармонія освітянських талантів»!

 

Профспілка звітує та планує!

Відповідно річного плану роботи 26 лютого 2021 року відбулось засідання Ради  Вознесенської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

На порядку денному розглядались питання:

  • звіт про діяльність Профспілки у 2020 році;
  • про  виконання  кошторису  міської  організації  Профспілки  за  2020 рік;
  • про стан та динаміку членства в первинних організаціях;
  • про дії організаційних ланок Профспілки по забезпеченню працівників закладів освіти заробітною платою.

Змістовними були виступ та презентація голови міської організації Профспілки  Крючкової С.О., яка проаналізувала стан внутрішньоспілкової роботи в первинних профспілкових організаціях, доповіла про основні заходи, які здійснювались міською організацією Профспілки у 2020 році.

Доповідаючи про проведену роботу, Світлана Олександрівна відзначила, що Профспілка працівників освіти і науки України була і залишається активним, дієвим представником освітян у відстоюванні трудових та соціально-економічних прав та інтересів спілчан. Якби не активна позиція міської Профспілки і освітянської громади, – стан фінансування галузі з початку 2021 року  міг бути ще гіршим. Зважаючи на таке становище, президією ради Профспілки були направлені листи-звернення до міського голови, депутатів міської ради, голів постійних комісій.

Для забезпечення конструктивного соціального діалогу та посилення соціально-економічного захисту спілчан була  зареєстрована Угода між міською організацією Профспілки і Управлінням освіти Вознесенської міської ради на 2021-2025 роки, укладена із соціальним партнером – начальником Управління освіти Вознесенської міської ради Кисільовою С.В..

Головою міської організації було проаналізовано стан охоплення членством в закладах освіти. Первинним профспілковим організаціям, які мають низький показник охоплення профспілковим членством було надано рекомендації активізувати інформаційну, роз’яснювальну роботу серед працівників з метою  залучення їх до членства в Профспілці.

На засіданні Ради також було затверджено план основних заходів міської організації Профспілки на 2021 рік, основні статистичні дані міської організації , номенклатуру справ.

До висвітлення питання «Про  виконання  кошторису  міської  організації  Профспілки  за  2020 рік» долучилась скарбник міської організації Профспілки працівників освіти Вишневська Н.В. із звітом та проектом  кошторису  на  2021 рік.

Підводячи підсумок засідання Ради, присутні прийшли до висновку, що сьогодні ми чітко маємо визначитись, як будемо діяти далі, щоб бути спроможними ще активніше відстоювати інтереси працівників освіти,  мотивувати до вступу до її лав і піднімати роль Профспілки в житті кожного трудового колективу освітян.

                                 Голова Вознесенської міської організації Профспілки Крючкова С.О.

 

21 січня 2021 року було підписано Угоду між  Вознесенською міською організацією Профспілки працівників освіти і науки України і Управлінням освіти Вознесенської міської ради  на 2021 – 2025 роки.

Сторони Угоди, соціальні партнери – начальник Управління освіти Кисільова Світлана Вікторівна та голова Профспілки Крючкова Світлана Олександрівна зобов’язалися ефективно виконувати і дотримуватися принципів соціального партнерства та співробітництва щодо забезпечення гідної праці, політики зайнятості, безпечних та здорових умов праці, соціального захисту, гендерної рівності та недискримінації працівників освітньої галузі.

Захист  прав працівників через колективний договір

На таку тему, 1 жовтня  2020 року відбувся семінар – навчання для голів первинних профспілкових організацій закладів освіти міста Вознесенська  за участю  фахівця обласного комітету Профспілки  Максимової Г.М.

Відкриваючи семінар, голова міської організації Профспілки Крючкова С.О. підкреслила, що сучасний колективний договір  покликаний забезпечувати життєво важливі потреби працівників освіти: збереження робочий місць, своєчасну заробітну плату та недопущення заборгованості з її виплати, безпечні умови праці, розширення соціальних гарантій.

Максимова Г.М. презентувала присутнім новий порядок повідомної реєстрації колективних договорів та деяких положень до колдоговору, що стосується оплати праці, преміювання працівників, гарантій діяльності профспілкової організації.

Учасники семінару визнали цінним не лише інформаційну складову тематику семінару, а й можливість подискутувати та поставити запитання.

Голова Вознесенської міської організації Профспілки  Крючкова С.О.

 

 

Профспілка –  для людини

Відповідно річного плану роботи 5 лютого 2020 року відбулось засідання Ради  Вознесенської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

На порядку денному розглядались питання:

–  звіт про діяльність Профспілки у 2019 році;

– про  виконання  кошторису  міської  організації  Профспілки  за  2019 рік;

– про стан та динаміку членства в первинних організаціях;

– про дії організаційних ланок Профспілки по забезпеченню працівників закладів освіти заробітною платою.

Змістовним був виступ та презентація голови міської організації Профспілки  Крючкової С.О., яка проаналізувала стан внутрішньоспілкової роботи в первинних профспілкових організаціях,  доповіла про основні заходи, які здійснювались міською організацією Профспілки у 2019 році.

Доповідаючи про проведену роботу, Світлана Олександрівна відзначила, що Профспілка працівників освіти і науки України була і залишається активним, дієвим представником освітян у відстоюванні трудових та соціально-економічних прав та інтересів спілчан. Якби не активна позиція Профспілки і освітянської громади, – стан законодавчої бази на сьогоднішній день міг бути ще гіршим.

До висвітлення питання  долучилась скарбник міської організації Профспілки працівників освіти Вишневська Н.В. із звітом про виконання кошторису  за  2019 рік.

Головою міської організації було проаналізовано стан охоплення членством в закладах освіти. Первинним профспілковим організаціям, які мають низький показник охоплення профспілковим членством було надано рекомендації активізувати інформаційну, роз’яснювальну роботу серед працівників з метою  залучення їх до членства в Профспілці.

Також було відмічено, що за звітний період заробітна плата освітянам міста виплачувалась в повному обсязі у визначені колективними договорами терміни, в т.ч. за період відпусток. З початку  2020 року питання своєчасної виплати заробітної плати на постійному контролі Профспілки.

На засіданні Ради також було затверджено план основних заходів міської організації Профспілки на 2020 рік, основні статистичні дані міської організації , номенклатуру справ.

В ході зібрання інженер з охорони праці Управління освіти Вознесенської міської ради   Замостяник Михайло Михайлович вручив посвідчення головам первинних профспілкових організацій, які пройшли перевірку знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.

На засіданні Ради Крючкова С.О. подякувала усім колегам за активну профспілкову роботу у 2019 році та привітала усіх із зайнятим другим місцем за результатами рейтингової діяльності Профспілок  на рівні області.

Також дипломами Миколаївської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки було нагороджено голів первинок за участь в обласних конкурсах:

– в обласному огляді-конкурсі на кращу первинну організацію Профспілки працівників освіти у 2019 році  голову первинної профспілкової організації  ЦДЮТ Касап М.Б.;

–  в обласному конкурсі на кращий відео сюжет про профспілку голову  ЗОШ №10 Кушнірук О.П.

Підводячи підсумок засідання Ради, присутні прийшли до висновку, що основне кредо профспілкової діяльності  сьогодні: Профспілка –  для людини.

                                 Голова Вознесенської міської організації Профспілки Крючкова С.О.

Солідарна акція профспілок проти звуження трудових прав

17 грудня 2019 року у Києві Федерація профспілок України, її членські організації провели солідарну акцію профспілок біля Верховної Ради України.

Солідарна акція проводилася на підтримку вимог щодо недопущення тотальної приватизації державних підприємств зі знищенням робочих місць, проти прийняття нового трудового законодавства без обговорення з профспілками та руйнації існуючої системи соціального захисту,  за збереження соціальних стандартів тощо.

Кілька тисяч спілчан із різних професійних спілок організованою ходою, скандуючи протестні гасла, пройшли урядовим кварталом до Верховної ради України, де до них приєдналися інші протестувальники – фермери, підприємці, самозайняті особи.

На мітингу на площі Конституції виступили представники профспілок. У їх виступах наголошувалося на «червоних лініях», які окреслили профспілки для влади, щодо лібералізації трудового законодавства та реформування соціальної політики.

До акції долучились і представники  Вознесенської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Активні будні Профспілки.

Відповідно до плану роботи Вознесенської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України 14 жовтня 2019 року  відбулось засідання ради Профспілки з питань:

– Про вирішення програмних завдань Профспілки в частині організаційного зміцнення та мотиваційних аспектів профспілкового членства.

–  Підвищення соціального захисту молодих педагогічних працівників «Молоді – підтримку і турботу».

Висвітлюючи питання мотиваційних аспектів профспілкового членства, голова міської організації  Профспілки Крючкова С.О. наголосила на необхідності нарощування членства в первинних профспілкових організаціях закладів освіти, а також закликала голів бути активними лідерами та діяти так, щоб кожний член Профспілки відчував захищеність своїх прав та інтересів на всіх рівнях.

Сьогодення потребує притоку ініціативної молоді, особливо до виборних профспілкових органів. Сучасний молодий профлідер зовсім нова генерація, яка має кардинально модернові погляди і підходи до профспілкової роботи. Тому міська освітянська Профспілка, не тільки приділяє велику увагу професійному та духовному становленню молодих вчителів, піклується про створення для них належних матеріально-побутових умов, а й залучає їх до профспілкової діяльності.

До робочого засідання долучився інженер з охорони праці Управління освіти Замостяник М.М., який інформував про навчання та перевірку знань представників Профспілки з питань охорони праці і безпеки життєдіяльності та наголосив на необхідності виконання зобов’язань розділу „Охорона праці” колективних договорів.

Учасники засідання перевірили свій рівень знань через вирішення тестових завдань  з питань атестації та тарифікації педагогічних працівників.

Світлана Олександрівна акцентувала увагу присутніх на проведені  саме в цей день,-14 листопада  солідарної акції  в Києві за участю активістів всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань, представників трудових колективів, профспілкових працівників апаратів.

Всі присутні профспілкові лідери закладів освіти м. Вознесенська  долучились до  всеукраїнської акції з вимогами щодо проекту Держбюджету-2020 та на підтримку профспілкового проекту Трудового кодексу.

                  Голова Вознесенської міської організації Профспілки Крючкова С.О.

Участь у Всеукраїнських змаганнях з волейболу серед членів галузевої Профспілки працівників освіти і науки України.

З 18 по 20 жовтня 2019 року  відбулись Всеукраїнські змагання з волейболу серед працівників освіти – членів Профспілки працівників освіти і науки України, які закрили III Всеукраїнську спартакіаду серед членів Профспілки.

У змаганнях цьогоріч взяли участь понад 140 представників освітніх закладів – членів Профспілки із 13 регіонів України. Серед гравців 82 вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, 6 директорів та заступників директорів загальноосвітніх шкіл та ДЮСШ, 14 викладачів та доцентів закладів вищої освіти, 14 тренерів ДЮСШ, 9 працівників позашкільних закладів.

Офіційну церемонію відкриття та закриття  провели голова організаційного комітету, заступник Голови Профспілки Любов Гарбаренко та головний суддя змагань Сергій Лемещук.

Миколаївську обласну організацію Профспілки представляли освітяни м.Миколаєва та м.Вознесенська у складі:  Ступіна Ольга Миколаївна, Туркова Ірина Михайлівна,  Марін Максим Михайлович,  Дикусар Микола Олександрович, Колісніченко Олександр Валерійович, Парицький Ілля Сергійович, Салюк Дар’я Андріївна, Кіпер Сергій Сергійович, Жигайло Олександр Сергійович і Дудник Сергій Олександрович.

Наша команда провела гру з командами із Житомирської, Донецької  та Одеської областей.

В загальному заліку наша збірна команда посіла 8 місце і була нагороджена дипломом за активну участь.

Наші учасники із задоволенням побували на справжньому спортивному святі, яке захоплює своєю динамічністю, несподіваними комбінаціями та непередбачуваністю результату.

 

Майбутнє за молоддю

Відповідно до плану роботи Вознесенської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України 16 жовтня 2019 року було проведено семінар-навчання новообраних голів первинних профспілкових організацій закладів освіти.

Голова міської організації  Профспілки Крючкова С.О. акцентувала увагу присутніх на змінах в законодавстві, доповіла про основні заходи, які здійснюються Центральним комітетом Профспілки,  ФПУ щодо недопущення звуження  захисту  трудових і соціально-економічних  прав та інтересів спілчан.

Для учасників засідання було підготовлено тестові завдання з питань організації внутріспілкової роботи та  діловодства у  первинних  профспілкових організаціях.

Світлана Олександрівна організувала із головами ПК роботу в групах щодо формування стратегії для вдосконалення діяльності профспілкової організації.

До робочого засідання долучились представники обласного комітету Максимова Г.М., яка запропонувала вирішити ситуаційні завдання  та Деменьєва Ю.В., яка надала юридичні консультації новообраним головам Профспілки з питань застосування норм чинного законодавства України.

Усі учасники семінару мали можливість пересвідчитись у тому, що події, які відбуваються всередині профспілкового руху настільки багатогранні і швидкоплинні, що для того, щоб їх вчасно і в повному обсязі охопити і зрозуміти, потрібне і сучасне мислення, і знання законодавчої бази, і досконале володіння навичками профспілкової діяльності.

Підбиваючи підсумки, учасники вирішили, що такі зібрання – цікава та корисна справа, адже об’єднує профактивістів, які вирішують актуальні завдання профспілкового руху та готові долати проблеми, які стоять перед освітянською Профспілкою.

 

Організація культурно-освітньої роботи серед спілчан Вознесенська

Осінь – найкрасивіша пора року, яка навіює поетів і письменників на чарівні твори, а художників надихає намалювати справжню красу природи. Прогулянка по осінньому парку- прекрасний варіант для вихідного дня. «Бабине літо» дарує теплі дні та навіває тишу і спокій, допомагає зняти нервове напруження і відпочити від міської суєти.

Тому, саме 14 жовтня на Покрову, з метою організації культурно-освітньої роботи серед спілчан Вознесенська міська організація Профспілки організувала екскурсію для голів первинних організацій в Національний дендропарк «Софіївка» в м.Умані.

Із величезним задоволенням делегація профспілчан спостерігали, як осіння пора грає різними фарбами: жовтим, зеленим, червоним, золотистим, а  шурхіт листя під ногами  створює особливий настрій. На паркових доріжках розсипані каштани, горіхи і жолуді а  клумби рясніють пізніми квітами.

Отримали і естетичне задоволення в  оновленій  частині парку “Сучасна Софіївка”, яка оформлена  в стилі єдиного в Східній Європі фентезі-парку.

Всі чудово відпочили,отримали естетичну насолоду, поповнили свій багаж знань про рідний край та повернулись додому з новими враженнями, а фото екскурсії надовго збережуть пам’ять про подорож.

Чемпіони області!

Команда вчителів м. Вознесенська стала Чемпіоном області з пішохідного туризму! Три дні змагалися з “орієнтування”. “Особистої смуги перешкод”, “Командної техніки” та конкурсної програми. В особистому заліку два срібла отримав Носков Ігор Петрович, капітан команди, керівник гуртка ЦДЮТ. Кожухаренко Ольга Вячеславівна посіла друге місце із спортивного орієнтування (вчитель Новогригорівської школи).

Більше фото за посиланням

 

Сузір’я профспілкових талантів

 у Вознесенській міській організації Профспілки працівників освіти і науки України

17 травня, відповідно до плану роботи Миколаївського обласного комітету Профспілки,  на базі Центру дитячої та юнацької творчості Вознесенська міська організація Профспілки  організувала проведення регіонального міжрайонного (кущового) семінару «Сузір’я профспілкових талантів». На пізнавально-розважальний захід «Чайна церемонія» були запрошені  голови первинних профспілкових організацій закладів освіти міста  та голови профспілкових організацій Вознесенського, Новоодеського, Вітовського, Братського, Веселинівського  районів.

Захід відкрив заступник голови обласного комітету Профспілки Горощенко Володимир Федорович, із словами вітань до гостей та колег звернулась начальник Управління освіти Вознесенської міської ради Кисільова Світлана Вікторівна.

Крючкова С.О. презентувала гостям досвід роботи міської Профспілки та первинних організацій щодо організації культурно-масових та мистецьких заходів серед спілчан галузі.

Ведучі заходу, до речі, творча династія освітян – Рахуба Наталя Юріївна та Надія Борисівна, підготували для присутніх цікавинки з історії чаювання у різних країнах Світу, провели вікторину та тематичну лотерею про смаколики до чаю.
Дружню атмосферу під час смакування чаю створювали: Титов Олександр та Кока Володимир з інструментальними варіаціями народних пісень у живому виконанні,  виступ вокального гурту «Освітянська палітра», а також народний театр мініатюр «Сміх – У – тона», створений директором Вознесенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Токарєвим Юрієм Олександровичем.

Гості та запрошені мали змогу також відчути себе артистами, спробувати свої музичні таланти в ансамблі ложкарів. Під керівництвом керівника гуртка  ЦДЮТ Белінської Л. на різноманітних музичних інструментах  виконавці імпровізували попурі на тему українських народних пісень.

Змістовно та тематично оформити приміщення зали ЦДЮТ сприяло захоплення директора ЗОШ №5 Варзар Наталії Миколаївни, яка виявилась завзятим колекціонером. Її колекція чайників-заварників сягає шестидесяти екземплярів.

На згадку про «Чайну церемонію»  в усіх присутніх залишився смак чаю на вустах, слова гарної української пісні «Чай вишневий » і «Родина», атмосфера дружнього спілкування, довіри та гарний настрій.

Голова Вознесенської міської організації

профспілки працівників освіти і науки України

Крючкова С.О.

Більше фото за посиланням

 

 

22 квітня 2019 року на базі фізкультурно-спортивного комплексу Національного економічного університету імені Вадима Гетьмана стартували Всеукраїнські змагання з плавання серед працівників освіти – членів Профспілки працівників освіти і науки України.

Участь у заході взяли команди плавців із 9 регіонів України, зокрема із Вінницької, Закарпатської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Сумської, Херсонської областей та міста Києва.Миколаївську обласну організацію Профспілки представляли освітяни м.Вознесенська у складі: Горохов Сергій Олександрович,  Щербаніч Олексій В’ячеславович, Драч Тетяна Василівна та Терзі Наталія Іванівна.

Офіційне відкриття заходу розпочала заступник голови Профспілки, голова Організаційного комітету Любов Гарбаренко, яка підкреслила, що завданнями цих спортивних змагань є популяризація плавання як складової здорового способу життя, а також  розвиток спортивно-оздоровчого напряму роботи як складової іміджу Профспілки працівників освіти і науки України.

Слово від партнерів – співорганізаторів мали представник Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, головний суддя змагань Борис Чернуха і завідуючий кафедрою фізичного виховання Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Михайло Дудко. Усі побажали спортсменам успіхів, нових перемог та яскравих вражень!

Змагання проводились відповідно до діючих Правил змагань із плавання: у команді 4 плавці (2 чоловіки та 2 жінки). Кожний учасник змагається в індивідуальному номері програми – 50 м вільним стилем (чоловіки і жінки). Естафета – 4 х 25 м вільним стилем змішана (2 чоловіки та 2 жінки).

Підсумки Всеукраїнських змагань з плавання серед працівників освіти – членів Профспілки працівників освіти і науки України підвели 23 квітня: І місце у команди із Київської області, ІІ місце – у освітян міста Києва, і ІІІ місце у команди із Сум. Наша команда була нагороджена дипломом Профспілки працівників освіти і науки України за активну участь. А член нашої команда – Наталія Терзі, вчитель зарубіжної літератури ЗОШ № 10  м. Вознесенська була відзначена, як наймолодша учасниця спортивного свята. Команда вознесенців   отримала задоволення від спілкування із колегами, від спортивного азарту змагань та зробили фото на пам’ять.

Звітно-виборна конференція

«Ми повинні дати відповідь на запитання: що було зроблено, а що не вдалося зробити в звітному періоді, і як ефективно захищати трудові і соціальні права спілчан у сучасних умовах» –   саме з таких слів  розпочалась звітно-виборна конференція  Вознесенської міської організації профспілки працівників освіти і науки України 20 березня  2019 року.

Протягом лютого-березня 2019 року пройшли звітно-виборні збори в первинних профспілкових організаціях закладів освіти м.Вознесенська. В дванадцяти первинках головами профспілкових комітетів працівники обрані вперше. Це говорить про те, що  досвідченим профлідерам  довіряють. А з іншого боку – добре, що до профспілкових органів приходять нові люди і молодь з новим баченням форм і методів профспілкової роботи.

Голова Крючкова С.О., аналізуючи діяльність Профспілки за звітний період , акцентувала увагу присутніх на  активних діях обласного комітету Профспілки, міської організації, які проводять постійну наполегливу роботу щодо дотримання статутних вимог у впровадженні профспілкових ідей та відстоюванні трудових, соціально-економічних прав та інтересів спілчан.

Начальник управління освіти, соціальний партнер Кисільова Світлана Вікторівна у своєму виступі відзначила тісну співпрацю із міською організацією Профспілки та визнала її роботу задовільною.

До участі в звітно-виборній конференції була запрошена   – голова Вознесенської районної організації Профспілки Чепілка Олена Матвіївна.

Відповідно до  порядку денного було заслухано звіт ревізійної комісії міської  організації профспілки, затверджено повноваження членів Ради Профспілки та  Положення про Вознесенську міську організацію Профспілки працівників освіти і науки України.

При голосуванні  було прийняте усіма присутніми рішення про обрання на новий термін головою міської організації Профспілки –  Крючкову Світлану Олександрівну.

Також в ході конференції було обрано  ревізійну комісію, делегатів на  обласну звітно-виборну конференцію Профспілки та делеговано до складу обкому Профспілки голову міської організації Профспілки.

Підводячи підсумок, Світлана Олександрівна наголосити, що в усі часи люди, щоб мати гідну працю і гідний достаток – об’єднувались. Адже, головна мета профспілкової діяльності  – об’єднання працівників у свої професійні організації.  Ще Аврам Лінкольн у свій час говорив, що «Найсильнішим зв’язком між людьми, крім сімейних відносин, повинен бути зв’язок, що поєднує трудящих всіх націй та мов».

Ми, освітяни, маємо таку організацію  в обличчі галузевої Профспілки, до речі, однієї з найсильніших і найактивніших серед інших профспілок. Але кожному з нас, щоб не втратити організацію, яка в складних реаліях нинішнього життя  видає на гора конкретні і відчутні результати, слід берегти і примножувати авторитет Профспілки.

  Крючкова С.О., голова Вознесенської міської організації Профспілки  

 

Плануємо та діємо!

Відповідно річного плану роботи 30 січня  2019 року було проведено засідання Ради  Вознесенської міської організації профспілки працівників освіти і науки України.

На засіданні було підведено підсумки роботи Профспілки з усіх основних статутних напрямків, умов угод, колдоговорів за 2018 рік та сплановано роботу на 2019 рік. Основні завдання для діяльності ради, голів первинних профспілкових організацій було визначено змістом Постанови президії  обласного комітету Профспілки  та актуальними питаннями, які є важливими на місцевому рівні у період реформування освітньої галузі та процесу децентралізації.

Крючкова С.О., аналізуючи діяльність профспілки за 2018 рік, акцентувала увагу присутніх на  активних діях Центрального та обласного комітету Профспілки, які проводять постійну наполегливу роботу щодо дотримання статутних вимог у впровадженні профспілкових ідей та відстоюванні трудових, соціально-економічних прав та інтересів спілчан на місцях.

На допомогу профспілковому активу  для організації звітів  та виборів було надано збірку «Методичні рекомендації щодо проведення звітів і виборів у профспілкових організаціях Миколаївської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України».

Підводячи підсумок засідання Ради, присутні прийшли до висновку, що 2019 рік буде багатим на різні події та заходи, виборні процеси, соціальні зміни тощо.

 

29 листопада 2018 року відбувся Х Пленум обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки, на якому розглядались питання «Про шляхи зміцнення первинних профспілкових організацій, як основи діяльності Профспілки».

На Пленумі також було відзначено переможців та учасників обласного огляду-конкурсу на кращу первинну профспілкову організацію та обласного конкурсу на кращий відеорепортаж про профспілкову роботу у 2018 році.

Голова первинної профорганізації  Вознесенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст..№6 Харланович Наталя Григорівна отримала диплом Профспілки за участь в обласному огляді-конкурсі на кращу первинну профспілкову організацію та ноутбук, як опорна первинна профорганізація закладів освіти міста Вознесенська.

Дякуємо обласній організації Профспілки за цінний подарунок та підтримку первинних профспілкових організацій.

 

 

Актуальні питання на порядку денному

 Відповідно до плану роботи Вознесенської міської організації профспілки працівників освіти і науки України 15 листопада 2018 року було проведено засідання Ради Профспілки з порядком денним:

–  Про вирішення програмних завдань Профспілки в частині організаційного зміцнення та мотиваційних аспектів профспілкового членства;

–  Про стан реалізації виборними органами профспілкових організацій повноважень щодо захисту прав і гарантій працівників та здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю у  закладах освіти.  

З доповіддю та презентацією на засіданні  виступила – голова міської організації Профспілки  Крючкова Світлана Олександрівна.

Насамперед вона відзначила, що питання правового захисту працівників в установах і закладах освіти  конкретизовано та прописано відповідно до норм законодавства про працю в актах соціального партнерства. Зокрема, в угоді між  Управлінням освіти Вознесенської міської ради  та міською організацією Профспілки працівників освіти і науки України на 2018-2020 роки та колективних договорах закладів освіти міста.

У полі зору профспілкових організацій постійно перебувають питання здійснення громадського контролю під час проведення оптимізації мережі закладів освіти.
Голова Крючкова С.О., аналізуючи діяльність профспілки за 2018 рік, акцентувала увагу присутніх на  активних діях обласного комітету Профспілки, міської організації , які проводять постійну наполегливу роботу з  первинними профспілковими організаціями щодо дотримання ними статутних вимог у впровадженні профспілкових ідей та відстоюванні трудових, соціально-економічних прав та інтересів спілчан на місцях.

На допомогу профспілковому активу було проведено тестування з питань здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю у  закладах освіти.

Підводячи підсумок засідання Ради, учасники були єдині в тому, що необхідно  продовжувати системну роботу щодо оновлення підходів до формування позитивного іміджу Профспілки та спрямовувати зусилля всіх на підвищення ролі і статусу первинної ланки, зміцнення довіри рядових членів організації до Профспілки, формування у них відчуття особистої значущості та причетності до дій численного профспілкового загалу освітян.


Всеукраїнські змагання з волейболу серед членів галузевої Профспілки працівників освіти і науки України.

З 8 по 10 листопада 2018 року вперше відбулись Всеукраїнські змагання з волейболу у рамках Всеукраїнської спартакіади серед членів Профспілки. Участь у заході взяли  понад 150 учасників із 15 команд членів галузевої Профспілки працівників освіти і науки України. Миколаївську обласну організацію Профспілки представляли освітяни м.Вознесенська у складі: Колісніченко Олександр Валерійович, Дикусар Микола Олександрович, Парицький Ілля Сергійович, Салюк Андрій Віталійович, Салюк Дар’я Андріївна, Кіпер Сергій Сергійович, Мельник Ігор Володимирович  та Кондратюк Вікторія Русланівна.

Урочисту ноту відкриття 8 листопада розпочала голова оргкомітету змагань, заступник Голови Профспілки Любов Гарбаренко, яка підкреслила, що волейбол – комбінаційний вид спорту, де кожен гравець відповідає за свою частину майданчика. І від спритності, реакції і злагодженості команди залежить успіх! Заступник Голови Профспілки Сергій Романюк привітав спортсменів із справжнім святом спорту і побажав їм вміло використовувати свої награні схеми і фірмові прийоми задля цікавої але чесної гри.

Змагання серед освітян проводились у 2-х окремих лігах – «А» і «Б». Ліга «А» – команди зі складу працівників закладів освіти (загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів, закладів вищої освіти та установ галузі освіти, члени галузевої Профспілки). Ліга «Б» – особи, які навчаються, і є членами галузевої Профспілки.

Яскравими емоціями, щирою радістю та фотографуванням щасливих переможців завершилася 10 листопада 2018 року офіційна церемонія урочистого закриття Всеукраїнських змагань з волейболу серед членів Профспілки працівників освіти і науки України.

Нагородження розпочалося з особистих досягнень кращих учасників Всеукраїнських змагань з волейболу. Так, кращими гравцями – догравальниками членами Головної суддівської колегії визнано: у лізі «А» – Дар’ю Салюк – (команда Миколаївської області).

Далі нагороджували переможців та призерів змагань. Серед працівників закладів освіти (ліга А) III місце у посіла команда міста Києва. II місце у команди із Закарпатської області. I місце у запеклій боротьбі у Всеукраїнських змаганнях з волейболу серед працівників освіти – членів Профспілки у лізі «А» виборола команда Черкаської області. 

Наша команда посіла V місце у лізі «А»  і була відзначена кубком та Дипломом ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Наші учасники із задоволенням побували на справжньому спортивному святі, азартному та інтелектуальному водночас. Дякуємо нашим гравцям за чудову гру й бажаємо досягати нових спортивних вершин!

 

 

 

Захищаємо права освітян!
17 жовтня 2018 року, у Міжнародний день боротьби з бідністю – у Києві відбулась всеукраїнська акція протесту профспілок, ініційована Федерацією профспілок України на засіданні Президії. Передували цій акції – протестні дії в регіонах, які були організовані 9 жовтня.
Під керівництвом обласного комітету Профспілки в акції від Миколаївської обласної організації Профспілки взяли участь і представники нашої міської організації Профспілки.
Мітинг-хода розпочалася з парку Тараса Шевченка пройшла Хрещатиком, Майданом Незалежності і зупинилася біля до Кабінету міністрів України.
Освітяни з усіх куточків країни взяли солідарну участь у багатотисячній ході і зі своїми вимогам вийшли до влади.

Основні вимоги профспілок:
• за підвищення рівня зарплат і пенсій;
• проти зростання цін на споживчі товари і комунальні послуги;
• врахування у проекті Держбюджету-2019 пропозицій профспілок;
• STOP – державному рейдерству. Проти наступу влади на майнові права членів профспілок.
ВИМОГИ
Профспілки працівників освіти і науки України
1. Встановити у Державному бюджеті України на 2019 рік розмір:
– прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні, не меншому:
з 1 січня – 5167 гривень, з 1 липня – 5335 гривень, з 1 грудня – 5503 гривні;
– мінімальної заробітної плати з 1 січня у розмірі 7 751 гривні, з 1 липня – 8 003 гривні, з 1 грудня – 8 255 гривень.
2. Забезпечити встановлення у 2019 році розміру посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні трьох мінімальних заробітних плат та науково-педагогічного працівника на 25% вище відповідно до статті 61 Закону України «Про освіту» з вилученням з його Прикінцевих положень норми щодо чотирьох прожиткових мінімумів.
3. Забезпечити встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні не нижче мінімальної заробітної плати.
4. Забезпечити виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат з відновленням редакцій статті 95 Кодексу законів про працю України, статті 3 Закону України «Про оплату праці».
5. Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік обсяги видатків на освіту не менше 7% ВВП відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» замість запропонованих 6,13%.
6. Не допустити припинення безстрокових трудових договорів з вчителями пенсійного віку та укладення з ними строкових на 1 рік.
7. Збільшити обсяги видатків на виплату академічних стипендій учням та студентам пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
8. Не допустити передачу фінансування державних вищих закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації з державного бюджету на місцеві бюджети.
9. Забезпечити підвищення на 10% розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічним працівникам з 1 вересня 2018 року.
10. Збільшити у 2018 році обсяги освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2,97 млрд. гривень, що необхідні для забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти.

 

Участь в ХV обласній Спартакіада серед працівників закладів освіти.

Цього року 25-26 вересня на центральному стадіоні м. Миколаєва зустрілися 24 команди області на  ХV обласній Спартакіада серед працівників закладів освіти.

Змагання проходили з чотирьох видів спорту: міні-футболу, волейболу, настільного тенісу і шахів. Першими зробили внесок в залікову копилку шахісти – керівник гуртка ЦДЮТ Мочурад М. Ф. і вчитель фізичної культури гімназії Карпова Л. Я., які посіли  VІ  місце серед педагогів області.

Вдалим був виступ тенісистів,  які у запеклій боротьбі здобули І місце. За нашу команду виступали Зарубін М.С., тренер ДЮСШ і Тульчій С. М., вчитель фізичної культури ЗОШ №10.

Команда з міні-футболу виступала в такому складі: Щербанич О.В. – вчитель ЗОШ №2, Гаркавенко Є.О. – вчитель ЗОШ №4, Гончаренко А.А.- вчитель  ЗОШ №8, Горохов С.О. – вчитель ЗОШ №7, Кострубський Д.В.- вчитель ЗОШ №5, Мельниченко С.С., Дімінський П.В.- вчителі Вознесенської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату.

Блискавичну гру показала команда волейболістів у складі: Гусак М.Г.- вчитель ЗОШ №4, Колісніченко О. В.- вчитель ЗОШ №6, Дікусар М.О.- вчитель ЗОШ №10, Парицький І.С., Жигайло О.С.-  вчителі гімназії, Салюк Д.А., Салюк А.В., Клименко О.О.- тренери ДЮСШ, Кіпер С.С. і Мельник І.В.- викладачі Вознесенського професійного ліцею. За результатами гри наша волейбольна команда посіла І місце.

У загальному командному заліку освітяни нашого  міста  здобули  ІІ місце в  ХV обласній Спартакіаді та грошову винагороду в розмірі 3.000 грн., з чим щиро вітаємо наших спортсменів і бажаємо й надалі вдало виступати на спортивних аренах і радувати своїми перемогами.

Навчальний рік закінчено в родинному колі освітян

Щоб цікаво та незабутньо, в затишній компанії колег відзначити завершення навчального року міська організація профспілки працівників освіти і науки України та Управління освіти Вознесенської міської ради зібрали на вечір відпочинку «Чайна церемонія» керівників закладів освіти,голів первинних профспілкових організацій та родини педагогів.
Ведучі заходу, до речі, творча династія освітян – Рахуба Наталя Юріївна та Надія Борисівна, підготували для присутніх цікавинки з історії чаювання у різних країнах Світу, провели вікторину та тематичну лотерею про смаколики до чаю.
Поринути в атмосферу смакування чаю по-українськи допоміг майстер – клас з приготування запашного трав’яного, полуничного, липово-ромашкового чаю від керівника гуртка ЦДЮТ Вавренюк Лариси та виступи музикантів Титова Олександра та Коки Володимира з інструментальними варіаціями народних пісень у живому виконанні.
Чай зі смаком Парижу – чай зелений з лимоном і апельсином, чай чорний з кардамоном і бадьяном смакував під музичний номер – французьку пісню у виконанні Сабіни Розумяк, керівника гуртка ЦДЮТ.

Експромтом в ході чаювання був створений ансамбль ложкарів, до складу якого увійшли представники освітянських родин: Осипов В.М. (ЗОШ №3), Лук’янченко А.В. (ЗОШ №4), Варзар Г.І., Мікосіянчик Т.М., Кострубський Д.В.(ЗОШ №5), Токарєв Ю.О. (ЗОШ №6), Андрухова Т.Д., Будім М.Ф. (ЗОШ №7), Вінярський П.М. (ЗОШ №8).
Під керівництвом керівника гуртка Белінської Л. учасники ансамблю виконали попурі на тему українських народних пісень.

Змістовно та тематично оформити приміщення зали ЦДЮТ сприяло захоплення директора ЗОШ №5 Варзар Наталії Миколаївни, яка виявилась завзятим колекціонером. Її колекція чайників-заварників сягає шестидесяти екземплярів.

А родзинкою заходу став виступ вокального гурту «Освітянська палітра», який був створений в момент підготовки до заходу директором гімназії №1 Дворецькою Ларисою Іванівною.

На згадку про церемонію чаювання в усіх присутніх залишився гарний настрій, смак чаю на вустах, слова гарної української пісні «Чай вишневий» і «Родина», а також вислів Гіппократа: “Чай посилює дух, пом’якшує серце, будить думку і не дозволяє оселитися лінощам”.

Більше фото за посиланням

 

Запрошуємо гарно відпочити влітку!

З 15 червня 2018 року база відпочинку «Зміна» працівників освіти на березі Чорного моря в с. Рибаківка Березанського району гостинно запрошує  на відпочинок  освітян та їх дітей.

Для відпочиваючих створено усі необхідні умови для того, щоб відпочинок на морі став не лише корисним, а й залишив незабутні приємні враження та теплі і яскраві спогади цього літа.  База відпочинку «Зміна», яка розрахована на 150 місць, буде працювати 11 змін по 6 днів кожна.

Проживання  в кімнатах по  3  чоловіки. Харчування в кафе «Форт Геліос»  поруч з базою.

Вартість однієї путівки для члена профспілки та дітей віком від 4-х до 18 років – 1410  грн. за 1 особу за  6 днів.

Членам сімей, які не є членами профспілки вартість однієї путівки – 285 грн. на добу, та 1710 грн. за 6 днів.

За довідками з питань оздоровлення слід звертатися в міську раду профспілки працівників освіти і науки та профкоми навчальних закладів  освіти.

Профспілка бажає всім гарного та змістовного відпочинку!

 

На контролі – дотримання та збереження діючих соціальних пільг і гарантій працівників освіти.

З метою підготовки до засідання Президії обласного комітету Профспілки 23 травня 2018 року в міській організації вивчалось питання «Про дотримання та збереження діючих соціальних пільг і гарантій працівників освіти м. Вознесенська».

Представником обласного комітету Профспілки із соціально-економічних питань Максимовою Г.М. у ході співбесіди із начальником управління освіти Кисільовою С.В., заступником начальника із економічних питань Гурмазою І.О. та головою Профспілки Крючковою С.О. обговорили питання фінансування закладів освіти у 2018 році, співпрацю міської профспілки та управління освіти щодо недопущення звуження соціально-економічних гарантій працівникам освіти, раціонального використання видатків освітньої субвенції, оплати праці працівників у першочерговому порядку, координаціяю роботи у формуванні бюджетної політики.

Також Галина Миколаївна познайомилась із роботою голів первинних профспілкових організацій ЗОШ №2 Догар С.Я. та ЦДЮТ Касап М.Б. з питань реалізації в закладах освіти гарантій, забезпечених Колективними договорами та дотримання норм КЗпП України, Законів України «Про відпустки», «Про оплату праці».

В ході вивчення досвіду роботи голови первинок отримали методичні рекомендації та пам’ятки від Максимової Г.М.

 

Участь в Чемпіонаті зі спортивного туризму.

Команда освітян міста у складі: керівників гуртків ЦДЮТ Костюкова О.С., Носкова І.П., Зінкевича С.В., подружжя Кострубських – вчителів ЗОШ №5 та ЗОШ №6; вчителя ЗОШ №10 Терзі Н.І., Фетисової О.В. і музичного керівника КДНЗ №10 «Ластівка» Зайвого О.О. приймали участь у Чемпіонаті Миколаївської області зі спортивного туризму серед працівників закладів освіти. Чемпіонат був організований в урочищі Мар’ївське, Баштанського району, обласним комітетом Профспілки працівників освіти і науки, спільно з обласним Центром туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.

Учасники обласного Чемпіонату протягом 15-17 травня 2018 року змагалися на дистанціях:

– «Смуга перешкод» (особисто-командна дистанція);

– «Смуга перешкод» (командна дистанція);

– «Спортивне орієнтування» (особисто-командна дистанція), а також в конкурсних програмах: театралізована мініатюра, конкурс мальованих газет на туристичну тематику «Репортаж «День за днем»; інтелектуальна гра «Що? Де?Коли?».

В загальному заліку І загальнокомандне місце посіла команда м. Миколаєва, ІІ місце посіла команда Снігурівського району, ІІІ місце за командою Миколаївського району. Наша команда посіла ІV місце.

Учасники змагань набули практичних навичок, отримали велике задоволення і грошове заохочення.

 

Обласний Фестиваль «Освітянські таланти Миколаївщини»

30 березня 2018 року в обласному Будинку художньої творчості відбувся обласний Фестиваль «Освітянські таланти Миколаївщини», організований освітянською Профспілкою за підтримки департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

Наше місто представляв дует народного театру мініатюр «Сміх – У – тона», створений працівниками Вознесенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Токарєвим Юрієм Олександровичем та Мельником Юрієм Васильовичем.

«Сміх – У – тона» постійний та бажаний учасник міських заходів, а також ініціатор та організатор Вознесенського фестивалю гумору «ВЕСЕЛИЙ КІШ». Гучними оплесками підтримали глядачі обласного Фестивалю виступи наших гумористів.

Протягом усього фестивалю від педагогічних колективів області лунали гарні пісні, викликали захоплення танці, глядачі сміялись над щирим українським гумором.

Учасників Фестивалю обласний комітет Профспілки відзначив Дипломами та грошовою винагородою.

Фестиваль знову підтвердив думку про те, що освітяни талановиті у всьому!

Всеукраїнські змагання з настільного тенісу серед працівників освіти.

З 21 по 23 березня 2018 року відбулись Всеукраїнські змагання з настільного тенісу серед працівників освіти – відкритий захід, який проводився в рамках Всеукраїнської спартакіади серед членів Профспілки працівників освіти і науки України.

Організатори змагань ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, за сприяння Федерації з настільного тенісу України і Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова гостинно вітали на київській землі понад 60 вчителів, викладачів, тренерів, представників освітніх закладів із 19 областей нашої держави. Миколаївську обласну організацію Профспілки представляли освітяни м.Вознесенська у складі: подружжя – Любіч Оксана Василівна та Олександр Олександрович, представники Вознесенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.. №7 та Алексєєв Іван Сергійович, вчитель Вознесенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.. №10.

Завданнями Всеукраїнських змагань – популяризація настільного тенісу серед працівників галузі освіти; залучення членів Профспілки галузі освіти до активної спортивної діяльності, до занять фізкультурою і спортом; формування команди тенісистів для участі у міжнародних змаганнях.

Урочиста церемонія відкриття відбулася 22 березня у спорткомплексі НПУ імені М.П. Драгоманова. Вітальні слова учасникам виголосили Любов Гарбаренко – заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України, Ізяслав Тираспольський – суддя національної категорії, член виконкому Федерації настільного тенісу України, представники спорткомплексу, тенісисти.

Для учасників змагань була організована автобусна оглядова екскурсія по м. Києву.

Два дні змагань промайнули досить швидко і прийшла урочиста мить нагородження переможців освітянського тенісного турніру. І поки організаційний комітет разом із суддівською командою підбивали підсумки на учасників змагань чекав справжній сюрприз – майстер-клас від чемпіонів, майстрів спорту, переможців чемпіонатів України та міжнародних змагань з настільного тенісу Дмитра Писара і Дениса Калачевського.

За результатами змагань ІІІ місце та бронзу в командному заліку здобула команда Сумської області, ІІ місце та срібло здобула команда Чернігівської області і перемогу – І місце і золото у Всеукраїнських змаганнях з настільного тенісу серед працівників освіти – членів Профспілки здобула команда Одеської області.

Наша команда була відзначена Дипломом ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Наші учасники із задоволенням поспілкувались з колегами – освітянами та азартно провели активні поєдинки з маленькою ракеткою в руці. Адже настільний теніс – це спорт, у якому немає часу на лінощі, спорт для будь-якого віку, який сприяє розвитку цінних якостей, необхідних для успішного й здорового життя.

Звітуємо та плануємо!

«Треба цінувати хороше й оцінювати погане» – саме з таких питань розпочалось засідання Ради Вознесенської міської організації профспілки працівників освіти і науки України 26 січня 2018 року.

Голова Крючкова С.О., аналізуючи діяльність профспілки за 2017 рік, акцентувала увагу присутніх на активних діях обласного комітету Профспілки, міської організації , які проводять постійну наполегливу роботу з первинними профспілковими організаціями щодо дотримання ними статутних вимог у впровадженні профспілкових ідей та відстоюванні трудових, соціально-економічних прав та інтересів спілчан на місцях.

Доповідаючи про проведену роботу, Світлана Олександрівна наголосити, що зобов’язання, які не втратили своєї актуальності, знайшли своє місце в новій Угоді між департаментом освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації і Миколаївською обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки України на 2018 – 2020 роки, на часі підписання угоди між Управлінням освіти та міською організацією Профспілки, Колективних договорів закладів освіти.

За звітний період спілчани освітньої галузі м. Вознесенська активно долучились до усіх анонсованих обласним комітетом Профспілки заходів та дій: проведено семінари-навчання на тему: «Шляхи зміцнення первинних профспілкових організацій, як основи діяльності Профспілки»; із задоволенням освітяни взяли участь у гала-концерті обласного Фестивалю «Освітянські таланти Миколаївщини». За результатами участі в Чемпіонаті області зі спортивного туризму серед працівників закладів освіти наша збірна команда посіла І місце, шосте місце в обласній Спартакіаді.

Від первинок м. Вознесенська були представлені статті для участі в обласному конкурсі на кращий матеріал на веб-сайті обласної організації Профспілки в розділі «Досвід роботи» на тему: «Шануємо Учителя свого!».

В обласних оглядах-конкурсах на кращу первинну організацію Профспілки працівників освіти та кращий відео репортаж про профспілкову роботу активну участь взяв Вознесенський Центр дитячої та юнацької творчості, який посів ІІІ місце в обласному огляді-конкурсі на кращу первинну профспілкову організацію у 2017 році.

На засіданні Ради також було затверджено план основних заходів профспілки на 2018 рік, кошторис, основні статистичні дані міської організації профспілки, номенклатуру справ.
На допомогу профспілковому активу був наданий методичний посібник «Організація діяльності профспілкових органів у трудових колективах закладів освіти».

Підводячи підсумок засідання Ради, присутні прийшли до висновку, що 2017 рік був багатим на різні події та заходи, новації у законодавстві, реформи, децентралізаційні процеси, соціальні зміни тощо. І, підсумовуючи рік роботи, варто відзначити, що Профспілка працівників освіти і науки України була і залишається активним, дієвим представником освітян у відстоюванні трудових та соціально-економічних прав та інтересів спілчан.

Профспілкова організація ЦДЮТ – одна з кращих в області.

Саме сьогодні питання про зміцнення первинних профспілкових організацій, як основи діяльності Профспілки стали актуальними тому, що сучасне життя вимагає переосмислення та еволюційних змін у профспілковому русі, його членських організацій. Основне кредо профспілкової діяльності повинно бути: профспілка – для людини.

В основі спільної діяльності Вознесенської міської організації профспілки освітян і первинних профспілкових організацій закладів освіти головним завданням сьогодні залишається – у складних сучасних економічних умовах, при обмежених фінансових ресурсах держави забезпечити захист соціальних прав та інтересів спілчан, зберегти їх творчий потенціал, створити якомога кращі умови роботи й відпочинку працівникам галузі в кожному трудовому колективі.

Первинну профспілкову організацію Вознесенського міського ЦДЮТ з 2014 року очолює Касап Марія Борисівна, заступник директора з господарчої частини. Профспілкова команда закладу позашкільної освіти має свої прості, але дієві принципи роботи – це своєрідна життєва мудрість, вироблена роками діяльності:

  • вміння слухати, розділяти різні погляди та думки;
  • не давати обіцянок, якщо немає гарантії їх виконання;
  • стримувати свої емоції, керуючись відчуттям самоконтролю;
  • ніколи не забувати жодного прохання про допомогу.

Профспілковий комітет тримає в полі зору всі проблеми та потреби працівників закладу: виконання умов колективного договору, своєчасна виплата заробітної плати, дотримання умов для безпечної праці, правовий захист працівників та їх матеріальна підтримка, оздоровлення працівників,організація змістовного відпочинку.

На умовах соціального партнерства, поваги та взаєморозуміння будуються відносини керівника Рощиної Н.О. із головою первинної профспілкової організації центру Касап М.Б..

Одним із важливих напрямків роботи профспілкової організації є питання охорони праці. Відповідну комісію профспілкового комітету очолює голова комісії з охорони праці Дерев’яний В.М., керівник гуртка. Під його керівництвом комісія здійснює контроль за виконанням вимог законодавства щодо охорони праці в закладі: проведенням відповідних інструктажів, навчанням, виконанням санітарно-гігієнічних вимог. У закладі є куточки з безпеки життєдіяльності та охорони праці, проводяться постійні зустрічі з працівниками ДПРЧ ГУ ДСНС у Миколаївської області: Риженко А.О., Перваченко В.О., Москаленко А.В. , завідувачем Вознесенського навчально – консультативного пункту НМЦЦЗ та БЖД у Миколаївської області Дудником С.А., інженером з ОП Управління освіти Вознесенської МР Замостяником М.М..

У профспілковій організації також створена і працює постійно діюча комісія з правових питань та соціально-економічного захисту, яку очолює Шевченко Л.В.. Для роз’яснення питань з приводу надання субсидій для населення для спілчан організовуються зустрічі з головою Управління соціального захисту населення Шишляніковою І.А., керуючим «Ощадбанком» Чорновал Н. В..

Забезпечити цікаве дозвілля членів профспілки – завдання комісії з культурно-масової роботи на чолі з Павлюк М.І.. У колективі завдяки лідерам профспілкового руху створена атмосфера доброзичливості, взаємодопомоги і взаємоповаги. Особливо це відчувається у святкові дні, коли збирається весь колектив, звучать щирі слова привітань, сміх, пісні. Вже стали традиційними «Ретро – дні», відпочинок на природі, походи по місцям бойової слави.

У тісному родинному колі ми відмічаємо ювілеї, визначні події, свята. Для працівників закладу кожного року проводиться свято, присвячене Дню працівника освіти, Міжнародному жіночому дню, День Захисника Вітчизни, свято до дня Святого Миколая «Святий Миколай у родині», колядування. Влітку організовується відпочинок на озері з активними іграми, працівники виїжджають на базу відпочинку «Зміна», яка знаходиться у с. Рибаківка.

Увага членів профспілки до працівників у відповідальні моменти життя є найкращою мотивацією на користь Профспілки.

А забезпечує такий високий показних довіри до профспілки – виконання зобов’язань перед працівниками за умовами колективного договору, піклування про членів профспілки, захист їх прав у межах чинного законодавства України, а також запорука творчого неспокою і сприятливого морально-психологічного клімату в колективі.

За результатами рейтингової оцінки діяльності первинних профспілкових організацій закладів освіти “Сильна первинка – сильна профспілка” в жовтні 2017 року наша організація посіла ІІІ місце серед міських первинних організацій. Це надихнуло нас взяти участь в обласному огляді-конкурсі на кращу первинну профспілкову організацію. І ось в грудні 2017 року на VІІІ Пленумі обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України ми були нагороджені грамотою за ІІІ місце та цінним подарунком Фліпчартом.

Час вимагає нових підходів, впровадження інших методів роботи. І саме тому профспілковий актив через покращення інформаційної роботи, формування позитивного іміджу Профспілки, спрямування зусиль на навчання з метою здобуття нових профспілкових знань, докладає зусилля для поповнення профспілкового членства у своїх рядах.

Первинна профспілкова організація Вознесенського міського центру дитячої та юнацької творчості домагається створення таких умов праці, за яких кожен працівник міг би працювати і розвиватися як особистість, знаючи, що його права і свободи будуть непорушними.

Марія Касап, голова первинної профспілкової організації ЦДЮТ.

VІІІ Пленум обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України

5 грудня 2017 року відбувся УІІІ Пленум обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України. Вознесенський Центр дитячої та юнацької творчості посів ІІІ місце в обласному огляді-конкурсі на кращу первинну профспілкову організацію у 2017 році. Щиро вітаємо!

Профспілки проведуть інформаційне пікетування органів державної влади

Провести в Києві 6 грудня – напередодні розгляду проекту Державного бюджету на 2018 рік – профспілкову акцію у формі інформаційного пікетування органів державної влади постановила Президія Федерації профспілок України на позачерговому засіданні 27 листопада 2017 року. Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

Головним на порядку денному президії ФПУ стало питання щодо подальших дій ФПУ з реалізації вимог профспілок на захист конституційних прав та соціально-економічних інтересів працівників.

З метою реалізації завдань, які стоять перед Федерацією профспілок України у бюджетному процесі, та у зв’язку із реалізацією реформ у різних сферах соціально-економічного розвитку країни, ініційовано проведення зустрічі із представниками влади та додаткові консультації із відповідними міністерствами.

Питання реалізації доручень Кабінету Міністрів України та подальша робота із просування профспілкових пропозицій до проекту Державного бюджету і реформ, що реалізуються в країні, потребує формування консолідованого плану дій та створення відповідних робочих груп за участі фахівців Федерації професійних спілок України, її членських організацій.

ВИМОГИ

учасників інформаційного пікетування органів державної влади

  1. У Державному бюджеті України на 2018 рік встановити мінімальну заробітну плату на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму – не менш ніж 4023 грн. Гарантувати фінансування вищих навчальних закладів І–ІІ рівня акредитації за рахунок коштів Державного бюджету України для підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» з метою забезпечення їх сталої роботи та недопущення заборгованості із заробітної плати і стипендій.
  2. Встановити розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника (робітника) І тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати.
  3. Погасити до кінця року заборгованість з виплати заробітної плати на всіх підприємствах-боржниках і не допускати її виникнення у подальшому.
  4. Зупинити деіндустріалізацію України, прийняти Програму розвитку промислового комплексу, зберегти трудовий потенціал і його підготовку до роботи в нових конкурентних умовах. Щорічно збільшувати кількість сучасних високопродуктивних робочих місць не менш ніж на 20%, 26 млн громадян працездатного віку мають право на працю і гідне життя.
  5. Знизити непосильні для населення ціни на природний газ, електроенергію та тарифи на житлово-комунальні послуги, виходячи з платоспроможності заробітних плат, пенсій, стипендій.
  6. Забезпечити гарантовані Конституцією України права громадян на доступну і якісну медичну допомогу, запровадити загальнообов’язкове медичне соціальне страхування і відновити санаторно-курортне лікування працюючих (застрахованих осіб).
  7. Не допустити зниження існуючого рівня прав і гарантій працівникам та їх представникам при прийнятті Трудового кодексу України.

За інформацією ФПУ

Уточнення ФПУ щодо акції протесту профспілок

Як уже повідомлялося, Президією ФПУ 5 жовтня 2017 року прийнято постанову № П-10-3 «Про солідарний спротив профспілок наступу на права людини праці в умовах реформ». Згідно з документом, вирішено провести Всеукраїнську акцію профспілок при прийнятті Держбюджету-2018 та Трудового кодексу 14 листопада у Києві з одночасним проведенням акцій у регіонах.
Однак, враховуючи, що зустріч керівників всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань з Прем’єр-міністром України 7 листопада 2017 засвідчила готовність Уряду вирішувати у співпраці з профспілками порушені ними питання, досягнуто домовленостей про надання протокольних доручень прем’єр-міністра членам Уряду та керівникам обласних державних адміністрацій. Також у зв’язку із загостренням суспільно-політичної ситуації в м. Києві, блокуванням місця проведення профспілкової акції перед Верховною Радою України політичними силами, що виникло вже після проведення засідання Президії ФПУ, Президія Федерації профспілок України прийняла рішення відтермінувати проведення Всеукраїнської акції профспілок у м. Києві.
Дату проведення акції залишено відкритою до прийняття окремим рішенням Президії ФПУ, взявши до уваги результати виконання протокольных доручень Прем’єр-міністра України за підсумками зустрічі з керівниками всеукраїнських профспілок та профоб’єднань.

За матеріалами ФПУ

Галузеві вимоги Профспілки до акції протесту

Бюро президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України затверджено загальнопрофспілкові та галузеві вимоги до органів державної влади під час Всеукраїнської акції протесту 14 листопада 2017 року, яку ініціювала ФПУ.

Загальнопрофспілкові та галузеві вимоги Профспілки:

1. Встановлення в проекті Державного бюджету України на 2018 рік розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи та мінімальної заробітної плати не нижче фактичного розміру прожиткового мінімуму в цінах грудня 2017 року з урахуванням його коригування на оновлення наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг та прогнозного рівня інфляції.

2. Забезпечити збереження міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень в оплаті праці працівників бюджетної сфери, виходячи з зазначених розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та мінімальної заробітної плати, а також строків їх підвищення,

3. Забезпечити виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат з відновленням редакцій статті 95 Кодексу законів про працю України, статті 3 Закону України «Про оплату праці», які мали місце до запровадження антисоціальних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 6.12.2016 № 1774-VIII.

4. Забезпечити встановлення в 2018 році розміру посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі трьох прожиткових мінімумів, як це було зініційовано суб’єктами законодавчої ініціативи під час доопрацювання законопроекту «Про освіту» до другого читання.

5. Забезпечити встановлення Кабінетом Міністрів України порядку реалізації законодавчої норми про щорічне збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії до чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб та до трьох мінімальних заробітних плат.

6. Забезпечити рівень оплати праці науково-педагогічних працівників з відновленням їх міжпосадових співвідношень з урахуванням Рекомендацій ЮНЕСКО «Про статус викладацьких кадрів закладів вищої освіти» від 11 листопада 1997 року.

7. Передбачити в проекті Державного бюджету України на 2018 рік обсягів видатків на освіту не менше 7% ВВП відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» від 5.09.2017 № 2145-VІІІ замість запропонованих 6,71%.

8. Передбачити в проекті Державного бюджету України на 2018 рік додатково обсяги освітньої субвенції в сумі не менше 6,7 млрд. гривень.

9. Забезпечити загальноосвітні навчальні заклади з чисельністю учнів до 25 осіб освітньою субвенцією з метою їх збереження, недопущення вивільнення педагогічних та інших працівників, дотримання конституційного права дітей на отримання повної загальної середньої освіти незалежно від їх місця проживання, порушеного Законом України від 24.12.2015 № 911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

10. Забезпечити в проекті Державного бюджету України на 2018 рік розподіл обсягів освітньої субвенції між місцевими бюджетами, виходячи з кількості ставок педагогічних працівників, визначеної на підставі фактичної наповнюваності класів з дотриманням вимог Державних стандартів початкової, базової і повної загальної середньої освіти та інших законодавчих актів.

11. Передбачити в проекті Державного бюджету України на 2018 рік обсяги додаткової дотації обласним бюджетам на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти в обсязі не менше 30,0 млрд. гривень.

12. Збільшити обсяги видатків на підготовку кадрів вищими навчальними закладами III-IV рівнів акредитації з урахуванням підвищення рівня мінімальної заробітної плати, величини законодавчо визначеного прожиткового мінімуму на працездатну особу, прогнозного рівня інфляції.

13. Збільшити обсяги видатків на виплату академічних стипендій студентам вищих навчальних закладів пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

14. Не допустити передачу фінансування державних вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації з державного бюджету на місцеві бюджети, зберегти на перехідний період до 2019 року чинний порядок їх фінансування за рахунок державного бюджету.

За матеріалами Бюро президії ЦК Профспілки

Засідання президії Профспілки

4 жовтня відбулося розширене засідання президії Вознесенської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Спільно було обговорено питання:

  • про роботу міської організації Профспілки працівників освіти і науки України з питань соціально-економічного захисту членів Профспілки на 2017-2018 н.р.;
  • про підсумки оздоровлення і відпочинку дітей та працівників освіти влітку 2017 року;
  • про особливості нового закону України “Про освіту”;
  • заходи щодо моніторингу проблемних питань спілчан, швидкому реагуванню на їх вирішення.

Голова Крючкова Світлана Олександрівна  поділилась з присутніми інформацією та враженнями від участі в Медійній платформі – «Усвідом себе європейцем: зміни починаються з освіти», яка проходила влітку в м.Києві.

Також було проведено церемонію нагородження грамотами Профспілки за активну громадську позицію та  профспілкову діяльність голів первинних профспілкових організацій.

«Первинки мають змагатися не одна з одною, а самі з собою з тим, щоб рухатись навипередки з власною тінню»- саме ці слова, що є кредом діяльності первинних організацій Вознесенська, прозвучали на початку визначення кращих рейтингових показників за результатами 2016-2017 н.р. “Сильна первинка-сильна профспілка”. Грамотами та преміями були нагороджені за:

І місце – ЗОШ №8 , голова Щупак Ірина Василівна

ІІ місце – ЗОШ №2,голова Догар Світлана Ярославівна

                 ЗОШ №6, Голова Харланович Наталя Григорівна

ІІІ місце – ЗОШ №5, голова  Літвінчук Тетяна Миколаївна

                   КДНЗ№6, голова Козаченко Ірина Валеріївна

                   КДНЗ№10, голова  Аніна Олена Валентинівна

                   ЦДЮТ, голова Касап Марія Борисівна

На завершення зібрання Крючкова С. привітала усіх присутніх із Всесвітнім Днем вчителя та побажала творчих успіхів, сил та наснаги у професійній діяльності,  благополуччя і злагоди в трудових колективах, в родинах.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Задайте свое питання