Роз’яснення для батьків з приводу оголошення карантину в школах

Шановні батьки учнів шкіл!

Через пандемію коронавірусу у світі, уряд України запровадив карантин в усіх українських школах з 12 березня до 3 квітня. Однак, зрозуміло, що просто не ходити до школи чи іншого закладу освіти – недостатньо. Наразі Міністерство освіти і науки вже перенесло четвертий  етап Всеукраїнських учнівських олімпіад, а також пробне ЗНО.

З вівторка, 17 березня, запущено онлайн-трансляцію курсів з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання на каналі МОН в Youtube.

Наказом від 16 березня 2020 року № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19», Міністерство освіти і науки вимагає від директорів шкіл забезпечити «…організацію освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачає відвідування закладів освіти її здобувачами», тобто проводити заняття дистанційно.

Підхід до дистанційного навчання залежить від кожної конкретної школи і конкретного вчителя — наскільки вони на сьогоднішній день готові гнучко і швидко перебудувати свою роботу, наскільки в дітей і вчителів є якісний інтернет-доступ і наскільки вони вміють ним користуватися. З урахуванням  автономії шкіл та педагогічної свободи вчителів, регламентованої вимогами нового Закону України «Про освіту», школи самостійно організовують свою роботу.

Положення про дистанційне навчання, що діє в Україні, було затверджене у 2013 році, останні зміни в нього вносили у 2015-ому. Згідно з ним, у випадку надзвичайної ситуації природного або техногенного характеру, школи можуть запровадити дистанційне навчання за рішенням педагогічної ради і з погодження місцевого органу управління освітою. За формою це можуть бути лекції, семінари, уроки, консультації, що можуть проводитись «застосовуючи при цьому електронну пошту, форум, соціальні мережі тощо».

У Міністерстві освіти та науки визнають, що наразі документ застарілий і, щоб вирішити проблему з дистанційним навчання на час карантину, спеціалісти працюють над оновленням положення.

На жаль, у наших шкіл ще недостатньо досвіду роботи через онлайн-платформи та використання методик дистанційного навчання, оскільки ситуацій, подібних до тієї, що склалась на сьогоднішній день, ніколи ще не виникало. Тому, у більшості випадків, вчителі вимушені давати дітям матеріал на самостійне опрацювання та намагатись хоч якось контролювати результати їх роботи.

Звичайно, є й такі діти, які з різних причин не мають можливості виконувати завдання, надіслані дистанційно, чи то через відсутність доступу до швидкісного інтернету, чи то з будь-яких інших причин. В такому випадку можна виконувати завдання вдома, в паперовому вигляді, а після відновлення занять здати всі зошити вчителям-предметникам для здійснення оцінювання.

Планується, що у разі завершення карантину 3 квітня, з урахуванням самостійного опрацювання вдома учнями ряду тем, можна буде зменшити час на їх розгляд у школі та мати можливість оцінити рівень знань дітей, щоб наздогнати згаяний час та завершити навчальний рік вчасно.

Хоча, враховуючи динаміку розвитку епідемії COVID-19, у разі продовження карантину на більш довгий період, можливі і інші сценарії розвитку подій – від річного оцінювання з урахуванням оцінок за зроблені дистанційно контрольні роботи до продовження навчального року. Але, в будь-якому випадку, орієнтуватись будемо на рішення Міністерства освіти і науки.

А поки що звертаюсь до вас, шановні батьки, з проханням допомогти своїм дітям опанувати матеріал, який вони вимушені засвоювати самостійно та контролювати, чи всі завдання виконуються і надсилаються ними вчасно.

Хочу звернути вашу увагу на те, що у вас завжди є технічна можливість підтримувати зв’язок з адміністрацією закладу, з класним керівником для вирішення проблем чи отримання відповідей на нагальні питання телефоном, електронною поштою чи через месенджери в мережі Інтернет. Окрім того, на сайті Управління освіти буде акумулюватись інформаційний матеріал для допомоги всім учасникам освітнього процесу з метою належної організації навчання з використанням дистанційних технологій.

Але, все ж таки, мабуть, найважливіше зараз – зберегти здоров’я дітей. Тому, нагадаю найважливіше:

  • інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь. Враховуючи це, варто попросити дітей не підходити ближче ніж на 1-2 метри до людей, що кашляють, чхають або мають жар.
  • нагадайте дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук).
  • попросіть дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки, уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується.

Крім того, зараз дуже важливим є вологе прибирання приміщень, очищення та дезінфекція об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювання приміщення та уникання місць масового скупчення людей.

Симптомами інфекції, як зазначають МОЗ і Міносвіти, є біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт.

У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак, переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання.

У разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.

 

Начальник управління освіти                                           С.В. Кисільова

Задайте свое питання