Школа професійного зростання працівників психологічної служби

З метою оволодіння ефективними формами, методами психологічного забезпечення освітнього процесу працівниками психологічної служби закладів освіти міста в системі міського науково-методичного центру працюють різні форми науково-методичної роботи. Одна з таких, Школа професійного зростання – це добровільне об’єднання практичних психологів та соціальних педагогів з високою творчою активністю, власним баченням проблем забезпечення оптимальних умов для психологічної просвіти, робота яких спрямована на вдосконалення власного фахового рівня.

Чергове засідання Школи відбулось 17 грудня на базі гімназії. В ході заходу були розглянуті інноваційні техніки, що застосовуються в роботі працівниками психологічної служби системи освіти.

Практичні психологи ЗДО №15 Коробань Т.П та ЗДО №12 Сенчак В.В. поділилися з колегами інформацією, отриманою в ході участі у психологічному фестивалі «Стожари».

Керівник міського методичного об’єднання практичних психологів ЗЗСО, практичний психолог ліцею «Інсайт» Яланська К.Ю. ознайомила присутніх з особливостями використання арт-технік в системі роботі практичного психолога з учнями старшого підліткового віку. До уваги присутніх відбулася презентація технік «4 дзеркала» та «Свій шлях». Запропонований системний алгоритм психологічного супроводу дітей різних вікових груп засобами арт-терапії допоможе психологу та соціальному педагогу закладів освіти сформувати метафоричні образи нового простору, прийняти особливості нових соціальних ролей і правил, налагодити конструктивні контакти в соціальному середовищі.

Практичний психолог та соціальний педагог ЗОШ №10 Крючкова Ю.І. проінформувала колег про особливості надання безоплатної правової допомоги в Миколаївській області та ознайомила з новинками методичної літератури, отриманими від благодійного фонду «Благополуччя дітей». В ході засідання була розглянута програма виховної роботи з підлітками щодо питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», методичний посібник «Навчіть дитину захищатися», програма cоціально-фінансової освіти й виховання для учнів закладів загальної середньої освіти «Творимо майбутнє відповідально і ощадливо».

Практичні психологи та соціальні педагоги отримали необхідний матеріал для роботи та теоретичне підґрунтя щодо розуміння нових методик та впровадження даних технік у системі соціально-психологічного супроводу здобувачів освіти та дорослих.

Руденко О.М., методист МНМЦ

Задайте свое питання