Сучасні діти мають отримувати знання по-сучасному

07 листопада 2019 року на базі дитячого садка № 12 «Світлячок» відбулося засідання міського методичного об’єднання музичних керівників закладів дошкільної освіти міста з проблеми «Створення умов для розвитку у дошкільників творчих здібностей засобами інтегрування музичної діяльності з іншими видами художньої творчості».

У порівнянні з традиційними формами навчання, використання вправ, спрямованих на формування ключових компетентностей, викликає у дітей інтерес до діяльності. Зважаючи на це, члени методичного угруповання обговорили питання «Вплив інтегрованих занять на пізнавальний розвиток дошкільників», «Роль інтерактивних музично-дидактичних ігор у розвитку музичних здібностей дитини».

Башаріна І.В. (музичний керівник ЗДО № 12) та вихователь Солодовніченко В.І запросили колег переглянути музичну виставу «Пан Коцький» у виконанні вихованців старшої групи. Вистава пройшла на високому організаційному та естетичному рівнях. Дорослі створили для дітей оптимальні розвивальні умови, залучили їх до різних видів діяльності: слухання музики, спів, танці, гра на музичних інструментах, декламування, звуконаслідування.

Гра допомагає педагогам розв’язувати питання підвищення якості освіти. В процесі гри діти отримують нові знання та практичні навички. Сьогодні педагоги використовують вправи та ігри, спрямовані на формування у вихованців ключових компетентностей. Музичний керівник дитячого садка № 4 «Золотий ключик» Гринник А.В. познайомила колег з досвідом використання методики «Шість цеглинок» ЛЄГО та залучила їх до ігрової діяльності.

Сучасні діти мають отримувати знання по-сучасному. А це висуває нові вимоги до педагога та його професійної компетентності. Педагоги-музиканти повинні йти в ногу з часом, стати для дитини місточком не тільки у світ музики, а й у світ сучасних технологій музичного виховання.

А.О. Богдан, методист МНМЦ

Задайте свое питання