Свято літератури у ЗОШ І-ІІІ ст. №4

«Книги – кораблі думки, які мандрують хвилями часу», а разом із ними і ми занурилися у вирій літературного дійства, що поєднало всіх у єдине ціле – творчу спільноту шанувальників художнього слова та театрального мистецтва із декораціями, мізансценами і, певна річ, із особливим відчуттям піднесеності й загадковості від того, що відбувалося на сцені. Так відзначився перший день весни, який об’єднав вчителів зарубіжної літератури та їхніх вихованців в ошатно прибраній залі Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 на літературне свято «І оживає історія на сцені».

На численні споконвічні питання про сенс життя, про почуття та вчинки, про людські стосунки у розрізі історичних епох та сьогодення віднаходилися переконливі відповіді у представлених учасниками різножанрових творах зарубіжної та української літератури минулих століть та у сучасних книгах. Єдиним логічно побудованим сценарієм поєднала виступи всіх присутніх молода творча вчителька зарубіжної літератури ЗОШ №4 Радченко К.М., яка разом із своєю кращою ученицею Фомічевою Ілоною розпочала дійство з літературної ретроспективи: притчі В.Сухомлинського про слід людини на землі, поезії Ліни Костенко «Крила», представленої у виконанні відомого українського актора театру і кіно Богдана Ступки. А відповідь на те, що насправді важливо в людському житті, представили її вихованці в інсценуванні уривку із філософської казки «Маленький принц» французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері, про життя якого вони також розповіли в незвичній театральній постановці.

Класичні твори минулих століть оживали на сцені в оригінальних інтерпретаціях сюжетів, у яких висвітлювалися злободенні проблеми сучасності. Постановку «Як би Ромео і Джульєтта жили у наш час» представили учні НВК №3 під керівництвом учителя Недавнього В.М., відомого всім цікавими креативними ідеями. На цій хвилі по-новому представили байку І.Крилова «Свиня під дубом» вихованці театрального гуртка ЗОШ №5, який очолює молода вчителька Башара К.О.

Поєднанням краси художнього слова і вокалу характеризувався виступ учениці гімназії №1 Гачук Дар’ї, що разом із своєю вчителькою Ратушною Т.В. силою дитячого таланту намагалася передати глядачам непохитну віру в диво і всеперемагаючу, піднесену мрію Ассоль у повісті-феєрії О. Гріна «Пурпурові вітрила».

Уривок із твору М. Гоголя «Вечори на хуторі близь Диканьки» креативно представили учасники театрального гуртка ЗОШ №6 «Софіти», що підготували разом із  керівником гуртка Доні А.І. та  вчителем Руденко С.І. Рекламу американського бестселера «Хлопчик на ім’я Різдво», у якому  канонічні історії про Святого Миколая та Різдво суттєво відрізняються від авторської версії Мітта Гейга, презентувала вчитель ЗОШ №10 Павлова Н.П. Педагог дала корисні поради щодо вибору сучасних творів для отримання задоволення від читання для душі.

Презентацію повісті Марини Аромштам «Коли відпочивають янголи» представила династія творчих вчителів зарубіжної літератури ЗОШ №8 Щупак І.В. зі своєю донькою Грудненко І.Г. Образ головної героїні твору майстерно зіграла Зеленська Юлія. Дівчина із непідробним почуттям щирості передала роздуми про добро і кохання, про вічну тему  «батьків і дітей», виховання духовності та моральності. Недарма цю книгу  називають енциклопедією дитячої психології.

Тему морально-етичних відносин у шкільному колективі продовжила у рубриці «Нова книга на твоїй полиці» учениця ліцею «Інсайт» Торіна Алла, яка стала Лауреатом обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук. Разом із своїм учителем і керівником секції літературознавства МАН Грижимайло О. М. дівчина провела дослідження проблематики повісті С.Гридіна «Не такий». Вона зосередила увагу присутніх на актуальній сьогодні проблемі булінгу серед школярів й порадила прочитати цю повість, аби не вдаватися до жорстокості у стосунках із тими, хто поруч, бо тільки любов і доброта може врятує світ.

Гарний настрій присутнім у залі створив виступ вихованців гуртка Центру дитячою та юнацької творчості «Театр ляльок «Бавка» під керівництвом В’язових Ю.О. Напередодні чудового весняного свята – 8-го Березня – юні артисти показали постановку на морально-етичну тему «Серце матері», із якою вони представлятимуть свій колектив на обласному фестивалі-конкурсі «Світ надії дивосвіт». Наприкінці заходу об’єднала всіх весела пісня «Намалюй» у виконанні учениці ЗОШ №4 Кислянської Юлії.

Кожен виступ на літературному святі переконливо доводить вислів геніального письменника М. Гоголя: «Слово є найвищим дарунком Бога людині». Через художнє слово ми відкриваємо для себе світ минулого й теперішнього, інші країни й вічні істини. Так хочеться, щоб наше молоде покоління черпало знання й досвід життя із книг, які читають у всьому світі, на яких виросло багато поколінь і які єднають цей світ, роблять його кращим, сповненим любові й добра. Пам’ятаймо, книги допомагають людині залишатися людиною і народу – народом. «Вічні» книги дарують нам магічні ключі до минулого і майбутнього, до безмежного всесвіту людської душі!

Шишкіна О.І., методист МНМЦ

Більше фото за посиланням

Задайте свое питання