Творча майстерність учителя

Як стверджував А.С. Макаренко, «справжнім учителем-вихователем можна стати після роботи в хорошому педагогічному колективі через кілька років». Таку ж думку мав і В.О. Сухомлинський: «Молодий спеціаліст стає хорошим учителем, перш за все, дякуючи обстановці творчої праці педагогічного колективу і учнівського». З метою створення умов для підвищення професійної компетентності молодих педагогів, розвитку їх творчого потенціалу, удосконаленню майстерності, озброєнню новітніми знаннями та ознайомлення з сучасними технологіями навчання в системі роботи міського науково-методичного центру працює Школа молодого вчителя.

Згідно з планом роботи МНМЦ, 31 січня на базі гімназії відбулось засідання Школи на тему «Творча майстерність учителя». В ході заходу молоді педагоги, що працюють у різних школах міста, обговорили важливість постановки мети перед собою в будь-якій сфері діяльності, обґрунтували необхідність використання різноманітних шляхів саморозвитку з метою досягнення нових цілей. Під час створення власного герба та «занурення у себе» через погляди своїх колег молоді педагоги мали змогу порівняти власне бачення себе як особистості та через призму професійної діяльності очима інших людей.

В ході роботи в групах учасники заходу обмінювалися власним баченням того, якими якостями має володіти випускник школи, щоб бути успішним у житті, складали перелік якостей педагога, що спрятимуть його творчій діяльності. З метою перевтілення молодих педагогів у своїх учнів проводилась вправа «Казковий вернісаж». Вправа «Портрет ідеального вчителя» довела, що найголовніше для педагога – це любов до дітей та до предмету викладання, а також наполегливість та цілеспрямованість у досягенні мети. Кожен учасник засідання отримав від колег «Руку дружби» з побажаннями від усіх присутніх.

Продовжилось засідання на базі міського будинку культури, де молоді педагоги відвідали виставку «Уроки трагедії ХХ століття на українській землі», екскурсоводами якої є учні старших класів шкіл міста.

 

Руденко О.М., методист МНМЦ

Задайте свое питання