Учителі історії та учні – учасники освітнього семінару

Учителі історії та учні – учасники освітнього семінару

«Уроки трагедії ХХ століття на українській землі. Спроби осмислення.

Виставка як освітній інструмент»

З метою поглиблення знань про трагедії ХХ століття на українській землі, осмислення важливості толерантності та звільнення від історичних та соціальних стереотипів як пережитків радянської пропаганди, у рамках реалізації проекту «Виховання толерантності та протидія дискримінації в українському суспільстві шляхом вивчення єврейської історії та культури» 19–21 листопада 2018 року відбувся освітній семінар «Уроки трагедії ХХ століття на українській землі. Спроби осмислення. Виставка як освітній інструмент», що був організований Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти спільно з ГО «Інститут Юдаїки». П’ять учителів із закладів освіти нашого міста: Шелінгер-Іванова З.М. (гімназія №1), Савицька О.А. (ліцей «Інсайт»), Чернятевич Д.В. (НВК №3), Мельник Л.А. (ЗОШ №6), Агинський О.О. (ЗОШ №10) взяли участь у цьому заході.

Тренерами навчання були директор інституту Юдаїки Юлія Смілянська та д.ф.н, доцент Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Олександр Філоненко.

Учасники семінару відвідали три тематичні виставки: «Анна Франк. Уроки історії», «Джерела толерантності», «Голодомор, Голокост, ГУЛаг. Три трагедії на українській землі у ХХ столітті. Тоталітарний режим проти народу й людини», які містять документи, фотографії, спогади очевидців та інші матеріали, пов’язані з трьома наймасштабнішими трагедіями ХХ століття. У ході семінару обговорювалися такі питання: педагогіка уособлення; осмислення досвіду трагедії ШОА сьогодні; шляхи подолання насильства: від перемир’я до примирення; антиєврейська традиція у європейській культурі; методичні розробки за матеріалами виставок.

Після навчання на семінарі вчителі повернулися до своїх закладів освіти з новими ідеями щодо підготовки учнівських команд для проведення екскурсій виставковими експозиціями, що плануються в нашому місті з 28 січня по 03 лютого 2018року.

Три групи учнів-майбутніх гідів стали учасниками навчальних тренінгів у період з 27 листопада по 13 грудня 2018року.

Набувши нових знань та досвіду, всі учасники навчання, сповнені оптимізмом й позитивними емоціями, готові до випробувань у новому для них виді діяльності – проведення екскурсій та донесення до відвідувачів основних ідей експозицій.

Від імені вчителів та учнів, що стали учасниками цього грандіозного освітнього заходу, висловлюємо слова щирої вдячності організаторам семінару – Миколаївському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти та ГО «Інститут Юдаїки» за теплий прийом, комфортні умови перебування, цікаве навчання, нові знання й досвід.

Шишкіна О.І., методист МНМЦ 

Перша група учнів-гідів

З 27 по 30 листопада 2018р. наша група у складі: Заворотньої Дарини, Фінько Катерини (НВК №3), Жеженко Єлизавети (гімназія №1), Тарічевої Маргарити (ЗОШ №6), Колісніченко Дарʾї (ЗОШ №10) перебувала у Миколаєві на семінарі з теми «Виховання толерантності та протидія дискримінації в рамках українського суспільства шляхом вивчення єврейської історії та культури».

Ми пройшли курс занять та тренінгів, щоб навчитися проводити екскурсію виставкою «Анна Франк. Урок історії». Дні, проведені на семінарі, були насичені великою кількістю цікавих для нас заходів: тренінги «Очікування», «Стереотипи», «Щоденники розповідають», «Як працює пропаганда», лекція «Уроки Голокосту…Спроби осмислення», лекція-бесіда «Чому євреї? Антиєврейська традиція у європейській культурі».

Ми щиро вдячні організаторам заходу і особисто керівнику проекту – директору інституту Юдаїки Юлії Смілянській за цікаво проведене навчання. Ми зрозуміли, що виставка – це важливий освітній інструмент, а робота екскурсовода може допомогти у спробі осмислення уроків трагедій ХХ століття в сучасній Україні.

Фінько Катерина, учениця 9 класу

Вознесенського НВК №3

Виховуємо толерантність

Кожна людина має унікальний талант – можливість осягати нові знання і згодом застосовувати їх на практиці.

З 03 по 06 грудня 2018 року у місті Миколаїв за ініціативи ГО «Інсититут Юдаїки», при фінансуванні посольства Голландії в Україні, проводився освітній семінар для учнів-гідів експозиції «Джерела толерантності». Учнівська команда у складі: Пересунько Станіслава, Мазілкіної Катерини, Цапенко Ілони (ЗОШ №10), Паюл Віри, Прокопенко Валерії (гімназія №1) стала активним учасником цього зібрання.

Вже з першого дня учні розпочали освоєння такої цікавої професії як екскурсовод. Важливо зазначити, що всі без винятку вчителі, які прибули на чолі груп з усіх районів Миколаївської області, брали активну участь у тренінгах. Особливо варто відзначити, наскільки якісно і детально викладалася інформація професійним екскурсоводом. Знання, отримані під час тренінгів, беззаперечно допоможуть нашим майбутнім гідам при проведенні виставок у місті Вознесенську.

В цілому, часу нудьгувати не було. У перший же день з’явилися нові друзі з Баштанки, Снігурівки та Миколаєва. Цікавою була і культурна програма. Це перегляд у кінотеатрі нового художнього фільму «Робін Гуд», який викликав у колі учнів бурхливу дискусію про точність історичних даних, покладених в основу сюжету.

Протягом всього періоду проведення освітнього семінару, наша група проживала в одному з найкращих готелів Миколаєва – «Інгул». Організоване триразове харчування радувало різноманітністю страв. Під час семінару перерви поєднувалися із кавою-брейк.

По закінченню чотирьох днів семінару інтерес учнів до професії «екскурсовод» став очевидним. В їхніх очах горів вогник жаги до знань, і приховувала його лише тінь смутку через швидкоплинність поїздки.

Висновок можна зробити один – семінар допоміг учням розкрити в собі нові таланти, а нам, педагогам, важливо допомогти їм не втратити іскру в очах дітей!

Агинський О.О.,
учитель історії Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ступенів №10

 

Навчання майстерності екскурсовода

У рамках реалізації проекту «Виховання толерантності та протидія дискримінації в українському суспільстві шляхом вивчення єврейської історії та культури» з 10 по 13 грудня 2018 року в останньому освітньому семінарі взяли участь учні 10 класу Вознесенського ліцею «Інсайт» – Підкова Євген та Бредун Світлана, а також учні 10-х кл. ЗЗСО №8 Керлан Богдан, Зеленська Юлія та Зайко Дмитро.

За програмою заходу наша група відвідала три тематичні виставки, пов’язані з трьома наймасштабнішими трагедіями XX століття. Щодня учні наполегливо навчалися майстерності екскурсовода, вони удосконалили свої комунікативні компетентності, й, звичайно, поглибили знання з історії. Насичені змістовним навчанням дні, цікаві види роботи, сприятлива атмосфера ділового спілкування – все залишило приємні спогади й відчуття гордості за набутий за цей короткий період новий досвід.

У січні 2019 року все населення Вознесенська та Вознесенського району матиме змогу особисто ознайомитися з виставками, які буде розміщено у міському Будинку культури та музеї ім. А. Кібріка. Екскурсії будуть проводити наші учні-гіди із Вознесенського ліцею «Інсайт», гімназії №1, НВК№3 та ЗЗСО № 8, 6, 10.

Тож до зустрічі на виставці!

Савицька О.А.,

учитель історії та права Вознесенського ліцею «Інсайт»

Задайте свое питання