Великий фінал міжшкільних дебатних турнірів - 2019

У листопаді 2018 року Фондом громади Вознесенська була започаткована програма «Шкільні дебатні турніри», мета якої розбудова та зміцнення громадянського суспільства шляхом формування в учнівської молоді активної громадської позиції, прищеплення демократичних цінностей, розвитку системного аналітичного мислення на основі унікальної освітньої технології «Дебати». У рамках реалізації цієї програми, у результаті співпраці управління освіти з БО «Фонд розвитку громади» у кожному закладі освіти були створені шкільні дебатні клуби, учасники яких щотижня брали участь у турнірах й змагалися між собою у форматі Британських парламентських дебатів.

З метою морального та матеріального заохочення кращих шкільних дебатних клубів  06 квітня 2019 року на базі гімназії №1 відбувся Великий фінал міжшкільних дебатних турнірів, який об’єднав 85 учасників дебатних клубів закладів освіти нашого міста, представників із  Южноукраїнська та Прибузької школи. Тема турнірних батлів – взаємодія поліції та громадськості.

Після реєстрації, жеребкування для всіх учасників заходу члени Федерації дебатних клубів із міста Одеси провели майстер-клас, який складався із трьох блоків: введення, аргументація та аналітика.

З 14.00 розпочалися справжні батли. Суддівство здійснювали вчителі-керівники шкільних дебатних клубів, представники Центру безоплатної правової допомоги, депутатського корпусу, професійні юристи та поліцейські, члени одеської Федерації дебатних клубів. З кожним туром гра набирала все більших обертів: панував дух здорової конкуренції, зростала емоційна напруга, з’являвся запал азарту й бажання вийти до фінального туру.

Доречними були фотосесія, перерви на каву-брейк та обід, що сприяли неформальній комунікації та зближенню всіх учасників. Кульмінацією став фінальний батл, до якого ввійши 8 найсильніших турнірщиків.

За рішенням журі призові місця були розподілені таким чином:

І місце – Братуха Єлизавета і Торіна Алла (ліцей «Інсайт»);

ІІ місце – команда з міста Южноукраїнськ;

ІІІ місце – Топушин Владислав і Біліонок Аліна (гімназія №1).

Переможці були нагороджені Грамотами та грошовими преміями у розмірі: І місце – 1000 грн., ІІ місце – 800 грн., ІІІ місце – 400 грн.

П’ятеро турнірщиків здобули перемогу у різних номінаціях та грошове заохочення у розмірі 200 грн.: Баронова Дар’я «Аргументація власної позиції» (гімназія №1), Крупський Денис «Кращий знавець теми» (ЗОШ №6), Зеленська Юлія «Кращий оратор», Кравцова Діана «Майстерність публічного виступу» (ЗОШ №8). У номінації «Кращий спікер» винагороду отримала Світковська Тетяна з міста Южноукраїнськ.

Приємним моментом було вручення Подяки за активну позицію щодо розбудови дебатного руху молоді нашим молодим педагогам: Агинському О.О. (ЗОШ №10) і В’язових Ю.О. (ЦДЮТ).

І остаточна урочиста мить – нагородження шкільних дебатних клубів за перемогу у номінаціях:

«Лідер дебатного руху» – ліцей «Інсайт»;

«Кращий дебатний клуб» – ЗОШ №10;

«Кращий медійний дебатний клуб» – ЗОШ №8;

«Найактивніший учасник дебатного руху» – ЗОШ №6 і гімназія №1.

Ось із такими результатами завершився напружений навчальний рік дебатних турнірів та ця ініціатива має перспективи розвитку, адже запит у суспільства на громадсько активну молодь надзвичайно високий.

Ми вдячні нашим партнерам БО «Розвиток громади Вознесенська» і особисто голові правління Бальцер В.В. за активну співпрацю у справі виховання молодого покоління свідомих українців, здатних критично мислити, раціонально вирішувати різного роду суспільно значущі проблеми, відстоювати власну позицію, бути толерантними до інших поглядів, відкритими до критики й позитивно сприймати фідбеки від більш досвідчених колег. Це запит суспільства, адже тільки на засадах демократичних цінностей можна рухатися вперед й будувати майбутнє нашої країни.

Шишкіна О.І., методист МНМЦ

Більше фото за посиланням

Задайте свое питання