«Веселковий дивограй» та «Body percussion» - засідання міського методичного об’єднання учителів музичного мистецтва

2018/2019 навчальний рік є стартом для Нової української школи в початковій ланці та продовженням реалізації концептуальних ідей НУШ у загальній мистецькій освіті основної та старшої школи. Усвідомленню педагогами музичного мистецтва ідей концепції Нової української школи було присвячене засідання міського методичного об’єднання учителів музичного мистецтва, що відбулось 22 листопада на базі Вознесенської гімназії №1.
Учитель музичного мистецтва гімназії Тимкович Тетяна Іванівна провела для колег урок у 1 класі на тему «Веселковий дивограй», в ході якого були використані інтегративний, компетентнісний та діяльнісний підходи. На уроці були застосовані різноманітні методи, що якнайкраще відповідали віковим особливостям першокласників. Велика увага приділялася розвитку ладоритмічних відчуттів учнів, їх емоційно-чуттєвої сфери, формування їх художньо-образного мислення. Під час вокально-хорової роботи відпрацьовувалися основні правила співу. В ході аналізу уроку усі присутні звернули увагу на динамічну та цікаву драматургію, що сприяла досягненню високої результативності освітньої діяльності учнів.
Другою частиною засідання став обмін досвідом з питання «Застосування інтегративного підходу на уроках музичного мистецтва в початковій школі», під час якого колеги презентували свої методичні знахідки та «родзинки» педагогічної майстерності. Найактивнішими учасниками обговорення стали педагоги ЗОШ №6 Букорос О.В. та НВК №3 Чайкіна О.П.. Також в ході активного спілкування між колегами відбулась презентація сучасної техніки розвитку почуття ритму Body percussion. Усі присутні із задоволенням долучилися до виконання запропонованих вправ. З метою більш глибокого занурення у вищеназвану техніку, педагоги отримали інформаційні матеріали та відеозаписи майстер-класів. Наприкінці заходу педагоги висловили одностайну позицію щодо доцільності використання таких вправ як на уроках у початковій ланці, так і в роботі з більш старшими учнями.

Руденко О.М., методист МНМЦ

Задайте свое питання