Волонтерська діяльність як засіб розвитку соціальної активності учнівської молоді

5 грудня на базі Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ст. №5 відбувся семінар з громадянського виховання у воркшопу на тему «Волонтерська діяльність як засіб розвитку соціальної активності учнівської молоді».

Учасників семінару привітали головний спеціаліст управління освіти Крючкова С.О. та директор школи Варзар Н.М., яка ознайомила всіх присутніх із програмою та окреслила напрями волонтерської діяльності учнів та вчителів свого закладу.

Ворнікова Н. О., заступник директора з виховної роботи, поділилася із колегами досвідом запровадження в освітній процес перспективних технологій для формування та розвитку громадянської й соціальної компетентностей учнівської молоді, розширення можливостей залучення школярів до створення та реалізації соціально корисних проектів, створення умов для самореалізації та саморозвитку здобувачів освіти, успішної їх адаптації в суспільстві. У формі слайд-шоу показала, яким чином учні беруть участь у вирішенні проблем громади, як допомагають дітям із реабілітаційного центру, людям похилого віку, захищають навколишнє середовище. Під час таких заходів учні відчувають особисту відповідальність, вчаться бути щирими, віддавати свою доброту та любов  іншим, і за це не потребувати нічого взамін, адже волонтерство – це не робота, а покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання – те, що веде волонтерів уперед.

Цікавинкою на заході стала  вправа «Скетчі про волонтерство», яку  провела агентка волонтерства із міста Миколаєва Віра Шкрьоб. Під час її виконання учасники показали  увесь свій театральний талант та ввійшли в роль волонтерів.  Після цього кожна група створила свій власний креативний проект та представила його.

Протягом семінару всі були неймовірно активні, оскільки учасники спілкувалися у неформальних обставинах, напрацьовували нові проекти, обмінювалися досвідом та мотивували один одного. Захід виявився інформаційно корисним та створив умови для розширення механізмів організації роботи волонтерів.

Більше фото за посиланням

Варзар Г.І., учитель ЗОШ І-ІІІ ст. №5

Задайте свое питання