Впровадження соціальної та фінансової освіти дошкільників

20-21 червня 2019 року у рамках роботи обласної Літньої школи для педагогічних працівників дошкільної освіти, з метою розповсюдження і розвитку соціальної та фінансової освіти в дошкільній галузі відбувся Міжнародний науково-практичний семінар з проблеми «Соціальний розвиток та фінансова освіта дітей дошкільного віку».

У роботі Школи взяли участь 116 учасників з різних регіонів України, представники країни-партнера Міжнародної фундації «Aflatoun International» (Нідерланди), Міністерства освіти і науки України, Інституту модернізації змісту освіти, Інституту проблем виховання НАПН України, департаменту освіти і науки Миколаївської обласної держадміністрації, директор Миколаївського ОІППО Шуляр В.І., обласний куратор проекту Вареник Т.І., представники кафедри дошкільної та початкової освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, учасники Міжнародного проекту соціально-фінансової освіти дітей дошкільного України.  

У семінарі взяли участь і педагоги Вознесенського КДНЗ КТ № 14 «Дзвіночок» Калініченко Г.К., Баланчук Т.В., Щербина О.В., Крайничук І.А. які з 2016 року є учасниками Міжнародного проекту соціально-фінансової освіти дітей дошкільного віку і впроваджують в освітній процес програму «Aflatot», що формує у дошкільників ази соціальної та фінансової грамотності. Зважаючи на це, педагоги закладу поставили перед собою завдання – не тільки дати дітям економічні знання, але й, що дуже важливо, навчити їх правильно користуватися цими знаннями.

В ході роботи учасники розглядали питання «Упровадження основ соціальної і фінансової освіти дітей в освітній процес закладів дошкільної освіти», «Інтерактивні технології та методики впровадження програми «Афлатот», «Соціальний розвиток, економічна освіта та фінансова грамотність – крок у європейське майбутнє», познайомилися з досвідом роботи українських учасників Міжнародного проекту з проблеми.

У практичній частині семінару педагоги КДНЗ КТ №14 представили тематичну виставку-презентацію з досвіду роботи «Створення комфортних умов для успішної реалізації завдань програми соціально-фінансової освіти дошкільників «Афлатот», залучили колег до участі у майстер-класі «Формування компетентності педагогів щодо соціально-фінансової освіти дітей дошкільного віку».

Підсумовуючи результати роботи учасників Міжнародного проекту соціально-фінансової освіти дітей, слід зазначити, що очевидним є те, що виховання соціально-відповідальних та освічених у фінансовій сфері дітей робить їх спроможними змінити власне життя та світ довкола на краще, тим самим збільшуючи шанси на успішне й щасливе майбутнє.

Дякуємо шановним колегам Вознесенського КДНЗ КТ №14 «Дзвіночок» (керівник Калініченко Г.К.) за високий рівень підготовки та участі у Міжнародному науково-практичному семінарі.

Богдан А.О., методист МНМЦ

Задайте свое питання