Виховуємо громадянина-патріота

160513_1Формування громадянина-патріота, вироблення в учнівської молоді глибокого розуміння свого громадянського обов’язку, усвідомлення цінностей свободи і відповідальності, готовності стати на захист Батьківщини, стимулювання підростаючого покоління до інтелектуального та фізичного самовдосконалення, виховання глибокої поваги до історії та традицій українського народу, забезпечення компетентної участі молодих людей у громадському житті – ось ті основні завдання, які ставить сьогодні суспільство перед освітою. Успішне їх вирішення залежить у великій мірі від професійної майстерності педагогів, продуманої організації фізично-оздоровчої, навчально-пізнавальної, соціально-комунікативної, громадсько-корисної та національно-громадянської діяльності школярів.

З метою створення умов для обміну кращим досвідом національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання учнівської молоді; координування спільних дій, спрямованих на реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді; у рамках роботи консультпункту «Громадянська освіта», що діє уже протягом 8 років на базі Вознесенської ЗОШ І –ІІІ ст. №5, за планом МНМЦ 6 травня 2016 року було проведено міський семінар з теми «Формування громадянина-патріота в контексті військово-патріотичного виховання учнівської молоді в умовах загальноосвітнього навчального закладу» для заступників директорів з виховної роботи, класних керівників, учителів предмета «Захист Вітчизни».

Учасників семінару радо зустрічали господарі заходу – адміністрація, педагоги та учні ЗОШ №5. 160513_2Зустріч розпочалася з огляду виставки матеріалів з досвіду роботи колективу школи з військово-патріотичного виховання.

У ході науково-інформаційної частини головний спеціаліст управління освіти Крючкова С.О. проаналізувала стан національно-патріотичного виховання у навчальних закладах міста, методист МНМЦ Вінярський П.М. окреслив ряд проблем в організації та проведенні заходів з реалізації Концепції національно-патріотичного виховання, успішне вирішення яких потребує об’єднання зусиль та координування спільних дій освітян і органів державної влади, представників громадських організацій, Збройних Сил України, інших силових структур та соціальних інституцій.

Як приклад дієвості відкритої та активної співпраці школи з представниками громадськості, військовослужбовцями, учасниками бойових дій, волонтерами, директор ЗОШ №5 Варзар Н.М. та заступник з ВР Мікосіянчик Т.М. представили досвід роботи школи з військово-патріотичного виховання: результати проведення різноманітних акцій, участь у волонтерському русі, змістовні виховні години, спортивно-масові заходи, проектна діяльність. Пам’ятною сторінкою в історію школи вписано участь учителя фізичної культури Кострубського Д.В. в АТО та організація дитячої допомоги нашим землякам, що боронили країну на Сході.

160513_3До активної участі у роботі семінару долучилися запрошені гості: заступник військового комісару Вознесенського РВК Волкович В.І., заступник командира з виховної роботи в/ч А-2920 Пронін А.В., учасники АТО-волонтери Кучеренко А.В., Бобруль В.В., Довбенко В.М., представник Вознесенської міської громадської організації «Спілка воїнів-інтернаціоналістів», учасник Афганської війни Однораз В.І., представник Вознесенської міської Ради ветеранів України, учасник Великої Вітчизняної війни Чижевський Г.Д. Їх виступи не просто логічно доповнили загальну канву заходу, а створили надзвичайно емоційне напруження в залі, адже неможливо спокійно сприймати все те, про що говорять фахові військові, волонтери-атовці, справжні патріоти, мужні чоловіки-захисники Вітчизни. Відверте спілкування продовжилося з лідерами учнівського самоврядування школи під час проведення дискусійного клубу «Зустріч поколінь», організованого учителем історії ЗОШ №5 Куріненко Т.В. Тільки обмеження у часі стало на заваді в обговоренні нагальних проблем, що хвилюють й не залишають байдужими ні старше покоління, ні сучасну молодь.

160513_5Одночасно у ході практичної частини семінару були проведені також виховна година у 6 класі «Зростаймо патріотами своєї землі!» (класний керівник Башара К.О.) та виховний захід «Посвята в джури» (учитель предмета «Захист Вітчизни» Андрєєв С.П.).

На церемонію «Посвяти в джури» були запрошені командувач Чорноморського козацького війська, Герой козацького війська України, генерал-полковник Василевич В.І.; начальник штабу, полковник Горбунов С.М., головний отаман дитячо-юнацької козацької паланки, полковник Йорданов В.П. 160513_4Атмосферу урочистості заходу створили атрибути козацького війська: прапор і шабля. А юнаки школи №5 переконали всіх присутніх, що тут вони набувають необхідних навичок та вмінь, що вони по-справжньому сильні, вправні, розумні, талановиті та достойні носити почесне звання «джура». Юні нащадки козаків шанують історією свого народу й варті майбутнього, бо здатні стати на захист своєї рідної землі, боронити її честь і свободу. А їх наставник-учитель Андрєєв С.П. під час заходу був нагороджений почесною відзнакою – Хрестом «Козацька слава».

160513_6Після проведених заходів до творчої майстерні всіх учасників семінару зібрала на майстер-клас «Виготовлення квітки маку» учитель образотворчого мистецтва ЗОШ№5 Волощук Н.В. Напередодні травневих свят – Дня пам’яті й примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – під час колективної творчої справи всі відчули єдність думки, прагнення творити добро, жити у мирі й злагоді. Саморуч виготовлена квітка червоного «маку пам’яті», що за давнім повір’ям ще й має чарівну силу, яка захищає від усякого зла, – подумки поєдналася в усіх з гаслом «Пам’ятаємо, перемагаємо».

Тож процес виховання громадянина-патріота з активною життєвою позицією є справою колективною, і тільки спільними зусиллями педагогів, батьків дітей за участі громади та підтримки влади можливо успішно вирішити цю задачу. Всі учаснику семінару переконалися ще раз у тому, що реалізація заходів Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді буде дієвою за умови створення ситуацій взаємодій і співпраці, відкритості навчально-виховного процесу школи, значного впливу практичних соціально значимих дій, орієнтації на високі гуманістичні цінності.

Ми сподіваємося, що наступний професійний діалог з творчим колективом Вознесенської ЗОШ №5, як школи громадянського виховання, буде не менш цікавим, корисним і продуктивним, адже цей навчальний заклад завжди у вирії суспільного життя, він розвивається, удосконалюється, а педагоги готові ділитися зі своїми колегами новими знахідками, що стануть у нагоді у виконанні важливої місії – формування нового покоління українців- патріотів своєї держави.

Методист МНМЦ Шишкіна О.І.

160513_7

Задайте свое питання